Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

Anderton

Sahara bola svojho času komerčné aj kritické sklamanie a vidieť ju takmer dve dekády po premiére tým pádom už nevyvoláva žiadne očakávania. No a svojim spôsobom sa tento film dá užiť, i keď si tvorcovia neustále pod sebou pília konár a tým pádom ide skôr o guilty pleasure. Na jednej strane vážny vojnový film (stále sa strieľa zo samopalov, umierajú obľúbenci hlavných postáv), na druhej nereálna akcia ako z najväčšieho béčka, kde treba vyzdvihnúť asi dnes už nechcene legendárnu scénu so studňou. No a k tomu pokusy o humor, ktoré sú skoro vždy úplne mimo. Podobný prístup funguje snáď len v Indiana Jonesovi, ale tam sme neriešili súčasnú politickú situáciu v Afrike a hromadné umieranie obyvateľstva na mor. Obávam sa, že jasno v tom, čo chceli priniesť do kín, nemali ani scenáristi, ani režisér a ani producenti. ()

boshke

A přitom to začalo relativně slibně. Zápletka se zpočátku zdála zajímavá, prostředí neotřelé. Sahara se však postupem času dostane do takových sr*ček, že divák jen nevěřícně zírá a diví se, že to mohlo být míněno vážně. Mimochodem, pěkná reklama na nejmenovaný model od VW... 50% ()

Kothy

A tak nebylo to špatné. Loď z americké občanské války ztroskotá v Africe. Proč ne? Ale něco tomu chybí no. Aspoň, že tu je sympatická Penélope Cruz .:) "Uděláme Panama?" :D ()

teutates

Kópia asi všetkých dobrodružno-akčných snímkov spojená v jeden!Hlavný hrdina nezastaviteľný,spravodlivý a nebojácny-má svojich verných,ktorí mu pomáhajú!No proste klasický dobrodružný snímok plný prehnanej akcie a dobrodružstva!Všetky tieto filmy majú niečo spoločné,takže je ťažko niektorý z nich odsudzovať.Je pravdou,že aj keď má tento snímok slabší scénar a celkovo je skôr určený pre TV ako pre kina,dá sa naň pozerať.Netreba uňho veľmi premyšľať,je potreba posadiť sa a bezducho dívať,baviť..! ()

nash.

Nevýrazné postavy, scénář plný hloupostí, a přes svižnou akci i atraktivní kulisy neskutečná nuda. Ještě nedoběhly titulky a už se dokázal téměř dokonale vymazat z paměti. Kam se, sakra, poděly ty dvě hodiny? ()

Slarque

Narozdíl od Lovců pokladů nebo Lary Croft mi to nepřišlo úplně pitomé. Největší problém je, že to jede tak nějak na půl plynu. Málo akce, málo humoru, málo dobrodružství... Škoda, ten námět měl větší potenciál. ()

eLeR

Ak MacGyver urobí z hovna bombu, tak Dirk urobí z odpadu úplne všetko ... a spolu s Alom museli dávať v škole poriadny pozor, pretože so všetkým si vedeli rady ... nádhera to sledovať. Hudba miestami slušná, a to netradičné prostredie v podstate tiež. ()

klerik

HONBA ZA POKLADOM TEMPLÁROV+BOŽSKÁ RELIKVIA 2 Konečne tá správna dobrodružná atmosféra. Keď bude horúce (!!!) leto, som pripravený kŕmiť sa takýmito srandovnými náhradami za Indyho a Božskú relikviu... ()

SeBig

Čekal jsem moc. Dostal jsem až dalo by se napsat hodně nelogickou spatlaninu snad Indiana jonese či Mumie, s všeumělem McConaugheym, kterej hraje zde ve všem neporazitelnýho všeználka, kterýho obchazejí kulky a je strašně dokonalej, Cruz která je tak důležitá v první půlce filmu, že v tý druhý se na její roli scénaristi už úplně vysrali a jediný co uměla v poslední půl hodině filmu říct bylo "jo" DOSLOVA! Zahn a jeho kolega (ted nevím jak se jmenuje) se pokouší aspon o nějaký ten hloupý humor, záporáci uplná klasika, tyhle snad neumí víc střílet, ale jako vůbec než v ostatních hloupých, akčních, dobrodružných filmech. Když to všechno sečtu odečtu máme zbyde nám vlastně jen to pěkný prostředí, který je vlastně jen poušť, takže nic extra a strašně stupidní film. ()

LaciLC

Matthew Mcgonaughey je jeden z mojich najneobľúbenejších hercov. Tento film na tom nič nezmenil, aj keď je pomerne vydarený. V štýle legendárneho Indyho sa nesie celý príbeh, akcia je mimoriadne vydarená a celé je to pohodové, ale ja neobľubujem ani Penélope Cruz. Takže tí, ktorým sa páči obsadenie si môžu pridať jednu hviezdičku. ()

Chrustyn

Toto je přesně ten typ filmu, který by měl mít úspěch (alespoň u diváků) zaručen. Nesourodá trojice (dva muži a samozřejmě krásná žena), krásné exteriéry, hledání pokladu, dobrodružství, humor, akce. Teď už jen o to tuto myšlenku dobře zrealizovat (neboli natočit). Nováčkovi Brecku Eisnerovi se to povedlo dobře. Tudíž nás (bohužel) nečeká žádná skvělá jízda ve stylu Indiana Jonese ale spíše "jen" ucházející zábava. Rozhodně to je podívaná, která nenudí, herci jsou poměrně sympatičtí ale něco tomu chybí. Nevím jak jiným ale mě tam chybělo více akce (např. honička s motorovými čluny mohla být větší a akčnější a závěrečná bitva také mohla být delší a výbušnější). Tak Indy nebyl překonán ani zdaleka ale po dlouhé době se k němu alespoň někdo trošičku přiblížil. ()

Arsenal83

Celý film sa točí len okolo charizmy dvoch atraktívnych hercov, žiaľ nejakú lepšiu, napätejšiu zápletku tu nenájdeme. Ja mám naozaj celkom rád dobrodružné filmy, ale v tomto som sa nejak nedokázal nájsť. Žiadny Indiana Jones sa tu neudial. ()

sharky

Tak tomuhle se říká zabitý potenciál, podle knížek Clivea Cusslera by klidně mohla vzniknout na filmovém plátně série, která by se jistě vyrovnala i indiana jonesovi, navíc by ho předčila minimálně počtem dílů (i když kdo ví, Ford už se začal dopovat práškama na bolest, aby mohl trénovat naskakování do jedoucího vlaku:). jenže tenhle film až moc připomíná supermana a jiné komixové hrdiny. Sahara se zaměřuje na akční scény, psychologie postav a propracovanost scénáře se utopily kdesi v druhém plánu. naštěstí je tu ale velmi dobře vybraný představitel Dirka Pitta: Matthew McConaughey a naneštěstí nevýrazný zbytek obsazení. ovšem honička na člunech je natočena a prostříhána naprosto perfektně. ()

Ilicka

Za tohle bych zabíjela. TAK MOC zprznit Cusslerovu knihu snad ani není možné... Z původní zápletky tam nezbylo nic... Vytratilo se napětí, komplikovanost příběhu a zůstala jen jakási rádobyvtipná akční jízda. ()

becki_tu

Smutně vyhlížející dílko, které postrádá snad všechno a dokonce i to, co se od daného žánru považuje za samozřejmost. V záplavě přiblblých dialogů jsem nezaregistroval jedinou hlášku, u které bych se mohl zasmát (nebo aspoň pousmát), s logikou a nějakou návazností dějových linií si Sahara vůbec hlavu nedělá a bohužel to celé nevylepšuje ani různorodý herecký ansámbl, který se sice snaží, ale ani to nestačí. Penelope Cruz je milá a sympatická jako vždy, ale v podstatě tady nemá co hrát. Taky závidím tvůrcům jejich odvahu sestříhat tenhle pokus o dobrodružný blockbuster na dvě hodiny, což je v tomhle případě dost silná káva, ale vydržet se to dalo. A co se týče akčních scén tak to už jen kroutím hlavou. Sestřelení vrtulníku dělovou koulí snad mluví za vše. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)