Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

Zemi11

Dialogy na úrovni štamgastů hospůdky v Horní Dolní. "Evo, dones ty rozbušky, vypadají zhruba jako mrkve." Další základní nedostatek vidím v amatérském vynechání vysvětlujícíh scén. Ku příkladu, když tři "spasitelé" jedou ve vlaku do spalovny toxického odpadu, kterou hlídá celá armáda pěšáků se samopaly AK... Střih - a už jsou v jádru továrny. Že by tvůrci nechtěli prozradit recept na teleporting? ()

Cejny

Najít v Sahaře válečnou loď z války Severu proti Jihu? No nevim, nevim, kde autoři tohoto díla čerpali inspiraci... ()

herr_carter

To je debil !!! Kdo? Úplně každej.....jednoznačně nejhorší film mého jinak oblíbeného herce M.McConaugheyho, jednoznačné potvrzení o neherectví neherečky P.Cruz a spousta dalších paskvilů, naskládaných do jednoho rádoby blockbusteru - proč Macy? Proč Zahn?? Druhý jmenovaný by za svůj dosavadní filmový přínos měl být vykastrován a objevovat se už pouze v trhácích Rosamunde Pilcher, Macy si zase zaslouží daleko důstojnější role,ale chápu, prachy jsou prachy..................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Bobek15

Neveim, či sa snažil režisér toho ze tie 2 hodiny tak veľa stihnúť, ale hlavne v prvej polovici sa jednotlivé scény skončili skôr, ako vôbec stihli sačať. Tej spínanej prvej polovici chýbali všetky parmetre, ktoré by dobrý dobrodružný film mal mať. Nebola tam takmer žiadna akcia, žiadne dobrodružstvo a už vôbec nie nejaký ten humor. Nakoniec sa žalostné hodnotenie vyšplhalo aspoň na 2*, pretože druhá polovica a hlavne záver boli trochu viac dobroružne ladené. S konaním postáv som sa vôbec nestotžnil, nakoľko mi vadilo tá ich prehnaná "inteligencia", "bystrosť" a schopnosť triezvo uvažovať a vyriešiť nejakú situáciu za pár sekúnd bez najmenších indícií. Na toto klišé som si však už zvykol, lenže v Sahare bolo zastúpené veľkou mierou a kazilo už aj tak dosť mizerný umelecký zážitok. ()

chmíří

Příšerná hollywoodská slátanina u kterých scénáře píší opice zamčené ve sklepeních a jediné co se dá s takovým scénářem dělat je zaplatit jaktakž známé herce, aby ten scénář předčítali a k tomu koupit pár tun TNT aby to trochu vypadalo, ale nikdo mi nezaplatí tolik abych se na to podíval ještě jednou....15% ()

rozbris

Mě se to líbilo, byla tam akce? Byla. Byla tam romantika? Byla. Zasmál jsem se? Zasmál. Průměrný film, který má koule a 100% vás dostane. Jen co bych asi vytkl je akce na ponorce, která tomu trošku ubírá, je to až moc nereálné a přehnané:-) ()

velkyvezir

Žádné velké umění, ale jako film na dobrodružné pobavení to není špatné. Až jsem byl překvapen, že režisér netlačil na romantickou složku a sex-appeal. ()

Wally

Super dobrodružná oddychovka, která má skvělé herce a překrásné exteriéry a pokud si odmyslíte sem tam jednodušší děj, pak si tento film super užijete a bude se vám líbit. ()

bruceman7

Nebýt té všudypřítomné náhody a extrémně šťastných shod událostí, mohlo to být za víc. Jinak je to celkem zábavička. 6,5/10 ()

Billie777

Zvlášť u tohoto filmu nechápu nízké hodnocení. Mě to hodně bavilo, žádná přehnaná romantika, jak to už bývá,...místo toho napětí a dobrodružství, postavy sympatické. Celým 119 minut jsem se bavila. Pro mě určitě minimálně 70%. ()

HiddenDragon

Takovy uplne prumerny dobrodruzny film, ale jako letni oddechovka je to fajn. Barevna paleta Afriky se mi vzdycky libila, at uz poust nebo pestre hadriky domorodcu. A kupodivu docela sedi to, co pisou na obalu...ze je to takovy mix Indiana Jonese a Jamese Bonda. Tema "slizkeho padoucha v pousti" je podobne jako v pozdejsim Quantum of Solace (2008), konec mi trochu pripominal Ramba 3 a cele je to trochu pritazene za vlasy, ale kdyz vypnete mozek, nudit se myslim nebudete, a to je u tohoto zanru hlavni. Skoda ze to neni tak vtipne a odlehcene jako Indy, ale zase to ma Penelope Cruz :) ()

iXtr3m3

Neskutočne pohodový film. Nie je to síce žiadny zázrak, žiadna sláva, je to v podstate taký dokonalý prototyp chuťovky na letné kino. Matthew je jasný sympaťák, ktorý tu hrá v podstate novodobého Indyho, Penélope je sexi ako vždy a Matthewov parťák Steve je prekvapivo nielen na vtip, ako tomu býva v iných snímkoch. Potešila malá úloha aj obľúbeného Williama H. Macyho. Lambert Wilson si strihol úlohu v rovnomennom filme, v ktorom hral v 1983, ale ten si pamätám už len matne, asi to mala byť nostalgia. Fajn úvod, skvelé dobrodružstvo, skvelá výprava (Afrika má vždy niečo do seba) a celkom pekné zakončenie. Ako vravím, taká chuťovka, pri ktorej síce treba vypínať mozog, ale to je pri blockbusteroch predsa samozrejmosť. ()

cab

Klasicka dobrodruzna zabava. Hledac nenalezenych nebo skrytych pokladu, pritakavajici kamarad a sexy exoticka doktorka. Svizne, prijemne nenarocne, africke prostredi a vizualne atraktivni. Splnilo vse, co jsem potreboval a nac jsem mel v tu chvili naladu. Na procisteni hlavy dobry lek. Nic vic, nic min. 65% ()

Hopper

Jejda, to bola kravina. Teda aby sme sa rozumeli - principiálne mi filmy takéhoto charakteru nevadia, skôr naopak, celkom rád si dám oddychovku pri blockbusteri, kde sa nevyžaduje hlboké myslenie a podobne, ale čo je veľa, to je veľa. Samotný film je zmeska blbostí počnúc pancierovou loďou z Občianskej vojny Juhu vs Severu v strede Sahary (na čo toto bolo treba - kvôli finálnemu showdown ??), chemičkou, ktorá má zlikvidovať všetky oceány atď. Penelope nikdy dobre nevyzerala a nevyzerá ani tu, skôr by som povedal že je škaredá ako noc a jej výkon vo filme tomu plne zodpovedá. McConaughey pri všetkej úcte nikdy Ford tiež nebude, takže považovať tento film za čo i len malú náhražku za Indyho je prirovnanie brutálne pomýlené. ()

wosho

Opravdu škoda. Kdyby se tvůrci rozhodli co chtějí natočit, byla by Sahara zábavným dobrodružstvím o hledání pokladu. Takhle je to pohodová podívaná, která se utápí v ekologickém poselství. Anedejbože kdybychom brali Saharu jako ekologické drama s dobrodružnou vsuvkou-to by šlo rovnou do odpadu. ()

Kalper

Fajn dobrodružný film. Děj je svižný, na nic se nečeká a všechno spěje k jasnému konci. S přehledem strčí do kapsy oba díly Lovců pokladů i s vykuleným Nicolasem Cagem (ne, že bych ho neměl rád, ale v lovcích je opravdu hrozný). Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)