Kocoura Garfielda má každý rád. Válí se v křesle, kouká na telku a pochutnává si na svých oblíbených lazaních. Sem tam se pustí do svého páníčka Jona, i tak je ale králem vlastního vesmíru. Jednoho dne vezme Jon Garfielda k překrásné veterinářce Liz Wilsonové, odkud si přinesou domů malé vrčící nic, co běhá za vlastním ocáskem a které Garfield k smrti nenávidí - pejska Odieho. Tenhle malý ničema si může doma dělat, co chce: neustále bezdůvodně štěká, hloupě naráží do zdí, ale zdá se, že Jon je z něj úplně vedle a všechno na světě mu projde. Garfieldova mise je jasná - dostat čokla z domu! A tak když se Odieho zmocní zvrhlá místní celebrita Happy Chapman, jeden by si myslel, že se Garfieldovi uleví. Ten se však k překvapení všech vydává na záchranu svého štěkajícího a všekousajícího přítele. (HBO Europe)

NusratFAK

Dnes je v módě filmovat komiksy. Tak jsme se dočkali již například Supermana, Batmana, Spider-Mana, Mužů v černém, posléze i Garfielda. Průměrné obtloustlé znuděné kočky barev ČSSD, jež s humorem sobě vlastním glosuje dění v blízkém sousedství. Konečně se nám dostalo možnosti sledovat na stříbrném plátně jeho skopičiny s Ougym, trable s Jonem a pojídání lasagní. No a... nedopadlo to nejhůř, ale mně osobně přišel zábavnější na papíře. ()

zlishaack

Bylo mi patnáct, když to naši koupili na VHS. Asi sem byl opožděnej, ale mně se to celkem líbilo. V tom věku. Takže dvě hvězdy za nostalgii. A třetí hvězdu za to, že sem byl vedle z Jennifer Love Hewitt. Jo, k pornu sem prostě neměl moc dobrej přístup. ()

GCorsini odpad!

Mám všechny komiksy Garfielda, všechny!! Miluji Jima Davise a tohle beru jako osobní urážku. Plivu tvůrcům do tváře!!!! ()

Jard

Animovaný film v podobe hraného. Určite sa v snímku našlo veľa dobrých scén, ale aj zopár zbytočne nafúknutých a abnormálnych situácii. Hlavný hrdina bol celkom zábavný. Z hľadiska deja by viac postáv a scén pre mňa sedelo do animovanej verzie. 55% ()

AnniqueCh

Kterému děcku nebo pubertákovi věrnému starým krásným animovaným seriálům jako Scooby-Doo na stopě nebo Garfield a jeho přátelé by se nechtělo vidět své oblíbené postavičky z nich ve filmovém zpracování? Jedině snad tomu kdo zapomněl jak byl v dětství nebo mládí štastnej! Garfield ve filmu je prostě oživení vzpomínek. ()

ado7

hodnotím to z pohladu svojich 6 ročných dcér, ktoré sa v kine výborne bavili. Je to proste detský film robený pre deti :o) ()

MST

Bohužel GARFIELD je natočen jako film rodinného charakteru, což mu velmi uškodilo. Chybý ostré hlášky a celková atmosféra one-cat-show je také výrazně redukována, narozdíl od comicsové předlohy. Spojení živých herců a Garfieldovi animace také občas pokulhavá. Toliko negativa. Na druhou stranu nejvýraznějším pozitivem je dabing Vladimíra Čecha v roli Garfielda. Co říci na závěr? Pakliže patříte mezi infantilně degenerované jedince stejné jako já klidně si tento film půjčte. Jestliže ne, ruce pryč! ()

suchos007

Myslím, že poměrně povedené filmové ztvárnění dnes už možná že téměř legendárního seriálu. Jeden z filmů na který když vezmete celou rodinu, tak nic nezkazíte. ()

Leila75

Průměrná komedie pro děti v typicky americkém stylu.Kdyby byl hlavní hrdina jiné zvíře hodnotila bych hůř,ale jako milovnice koček,zvláště pak mouratých,musím hodnotit,jak hodnotím! ()

maat.re

Oddechová komedie, která by měla být určena dětem, ale myslím, že tvůrci chtěli zaujmout celou rodinu. Nemyslím si, že to byl dobrý nápad. Jediné co se musí nechat, když se pořádně vžijete do filmu, tak vás ta část, kdy Odie uteče, dostane. Takže půl na půl. ()

Axerron odpad!

Garfield měl zůstat ve dvou dimenzích. Tohle mu vážně nesluší. A Jon vůbec nevypadá jako absolutní loser a Liz chybí její sarkastická nátura. A kdo sakra vymýšlel ty gagy? Až jsem se za sebe styděl, že na něco takového koukám. A Odie má moc krátký krk. A vůbec! ()

Restr

I když chápu, že cílová skupina je někde mezi 5 a 7 lety, jako čtenář Garfieldových stripů i jako normální divák jsem měl problém se dodívat. ()

Thorian

Jako věrnému čtenáři a sběrateli Garfieldových stripů mi tahle adaptace prostě nesedla. V komixu je Garfield úžasně cynický, sarkastický, líný, protivný hajzlík, nad jehož kousky se pobavíte. Plus samotné kresby, které vás často pobaví i beze slov. Zde Garfield nemá ani jednu ze svých komixovách vlastnosti a humor je posunut z hranice "alespoň trochu chápavé dítě až důchodce" do "batole až alespoň trochu chápavé dítě", což je škoda: zfilmování Garfieldových příběhů je určitě dobrým nápadem, ale musí se na to jinak. Takže 2* za krásnou Jennifer a za slušný dabing Vladimíra Čecha. ()

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

22.02.2007

Práva k populárnímu komiksu Dilbert z pera Scotta Adamse se dostala do rukou filmařů. Jmenovitě k režisérovi rodinných podívaných Chrisi Columbovi. Původně byly tyto práva u studia Columbia, které… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Ať žijí duchové...

Ať žijí duchové...

24.04.2006

Režisér Peter Segal (animovaný seriál). Jeho hlavní postava superhrdina Kapitán Marvel vytvořený díky obrovskému úspěchu Supermana a Batmana v roce 1939 autory C.C. Beckem a Billem Parkerem pro… (více)

Garfield si nedá pokoj

Garfield si nedá pokoj

09.04.2005

Nebolo to bohviečo. No deti sa nasmiali (ak ste boli v kine, viete, o čom hovorím ;)) a rodičia to zaplatili - a preto sa dočkáme pokračovania CGI animáku podľa slávneho "daily" komixu GARFIELD.… (více)