Kocoura Garfielda má každý rád. Válí se v křesle, kouká na telku a pochutnává si na svých oblíbených lazaních. Sem tam se pustí do svého páníčka Jona, i tak je ale králem vlastního vesmíru. Jednoho dne vezme Jon Garfielda k překrásné veterinářce Liz Wilsonové, odkud si přinesou domů malé vrčící nic, co běhá za vlastním ocáskem a které Garfield k smrti nenávidí - pejska Odieho. Tenhle malý ničema si může doma dělat, co chce: neustále bezdůvodně štěká, hloupě naráží do zdí, ale zdá se, že Jon je z něj úplně vedle a všechno na světě mu projde. Garfieldova mise je jasná - dostat čokla z domu! A tak když se Odieho zmocní zvrhlá místní celebrita Happy Chapman, jeden by si myslel, že se Garfieldovi uleví. Ten se však k překvapení všech vydává na záchranu svého štěkajícího a všekousajícího přítele. (HBO Europe)

sulek

nic, na které člověk okamžitě zapomene. taky se garfield vůbec nechová jako garfield. ale neuráží mě /ostatně, jsem dost infantilní/. ()

Ogrb

Co to proboha s chudákem Garfieldem, mojí oblíbenou komiksovou postavičkou provedli? Tohle si fanoušci fakt nezasloužili. 2/10 ()

Uhura odpad!

Nejen že původní komix se ztratil v záplavě roztomilých kočičích chlupů, usměvavých amerických tváří a ubohých animací, ale ono to dokonce postrádá jakýkoliv vtip (pokud se trapnost nepočítá jako vtip). Se sarkastickým nenažraným líným kocourem, kterého známe, to má společné jen jméno a barvu srsti. ()

Tiiso

Bez emočního náboje, bez možnosti zamilovat si kocoura, bez humoru, který by uspokojil náročnějšího diváka. A to mě tak zklamalo, jelikož jsem se na film těšil. Možná by místo tohoto produkčního chladného tahu stalo vidět nějaký ten film, který se bohužel nikde u nás nehraje. Třeba by člověk koukal jaký mají jiní tvůrci představu o zrzavém kocourovi. ()

Koprix

Jako fanouškovi Garfieldových kreslených stripů mi krvácí srdce nad jeho filmovým zpracováním, které postrádá snad všechno, čeho si u komiksu cením. Vtipný film není za žádnou cenu - malé děti se na to možná budou dívat jako na dobrou zábavu, ale dospělí budou zoufale lomcovat s klikou u dveří a prosit, abyste je pustili ven a ušetřili je tak strašlivé nudy. Z tlustého sarkastického kocoura tu udělali přiblblou mašinu na žraní lasagní, Odie je pouhopouhý tuctový ořech a Jon také ztratil veškeré povahové rysy, které z něj činí toho nudného starého mládence, kterému se v komiksu nelze nesmát. Typický příklad toho, že některé knižní předlohy je lepší nechat na pokoji a nesnažit se je zfilmovat za každou cenu. ()

Čiban

Kreslené filmy s Garfieldem zbožnuju. Je to nenažraný kocour, strašně líný aby se hnul a dost vtipný. Rozmazlená číča která chce jenom jídlo z obchodu a moc líná na to aby něco ulovila.Tak si představuju amerického kocoura. ()

snebka

Patřím k mladší generaci, takže jsem vlastně asi ani žádného kresleného Garfielda před tím filmovým neviděl. Ale filmový Garfield se mi líbí hodně. (Edit 10/12 2018) 90/100 ()

Scraffy

Milujem Garfielda a preto nemôžem inak, ako 4 hviezdy! Je pravda, že animácie nie je nejako extra dobrá, ale stále sa jedná o slušnú dávku humoru. ()

Zdenda

Lehoučký podprůměr. Klasická zábava pro celou rodinu, nejlépe okukat se na to s dětmi. Mě osobně to moc nedává:) Ale pár forku je dobrych a Jenny je fakt kočka:) ()

Jaromír

Otázka zní, jde natočit zajímavý film, kde bude hlavní postava Garfield? Odpověď je: "určitě ano", ale tento film, to bohužel není. Nebudu přivírat oči jen proto, že mám rad Garfielda. Garfield je sarkastický kocour, který se má rád, a kterého nemají rádi jen děti, ale i dospělí. Tenhle film je prostě děsně primitivní, vtipy v něm nejsou vtipné, a dávat mu dobré hodnocení jen proto, že je v něm Garfield? Ani náhodou :( ! Nesnáším, když někdo recykluje známé postavy jen kvůli penězům a nedá do výsledného díla nic zajímavého, co by ho obohatilo. Proč nenatočí Garfielda, pro všechny jeho cílové skupiny, a ne jen pro děti do 8mi let? Vždyť o tom přece Garfieldův humor není. Garfield je sarkastický, tedy je to humor pro dospělé (či aspoň lidi, kterým to myslí), a ne pro děti z mateřské školky :(. ()

macetoma

Pro děti tak akorát. Nic moc, ale jsou i horší filmy. Komiksový Garfield je mnohem lepší, ale dabing Vladimíra Čecha je docela povedený. Breckin Meyer a Jennifer Love Hewitt je pohledný páreček. Takže dvě hvězdy. ()

Travinho

Režiséra, scénáristu a další bych za toto dílo zavřel na několik let do vězení. Geniální kreslený Grafield zobrazen v naprosto v ubohém filmovém světle, jedno z největších filmových zklamání, jaké jsem zažil. ()

Brano

Podobné animáky, ktoré sú určené skôr pre tých najmenších veľmi nemusím. Spracovanie bolo dobré, lenže je to celé bez vtipu a hluchých miest je tam kopa. Pozrieť sa to celé dá, ale nespomínam si ani na jednu výraznú scénu, ktorá by mi ostala v pamäti. Celé mi to pripadalo dosť umelé. Herecké obsadenie nebolo najhoršie. Vyzdvihnem akurát skvelý slovenský dabing. Peter Marcin ako Garfield bol výborný. A takisto samotnú dĺžku, vďaka ktorej sa to dalo dopozerať. /50%/ ()

Hyperbolic

Hloupoučký ale feel good film. Garfielda jsem měl vždy rád a v originálním znění jeho komentáře vyznívají výborně. CGI nezestárlo moc dobře, ale pořád se to dá. ()

ostravak30

Pravda, na kresleného Garfielda jsem koukal jako dítě, takže moc srovnání už nemám, tady moje paměť selhává. Pamatuji si ale, že to byl především kocour líný, ale též požitkář, sarkastický a hlavně zažíval humorné události života. Tady se ten humor jaksi vytratil. Zůstala mu jen ta lenost a žravost, která ale nemá nic společného s požitkářstvím. Příběh je nudný a nezáživný. Nenabízí žádné napětí a drama, bohužel legraci také ne. Možná kdyby se autoři více řídili komiksem nebo seriálem a spojili více epizod nápaditě dohromady mohla z toho být lepší podívaná. Dost špatná se navíc jeví i práce animátorů. Pokud se na rezavého kocoura zaměříte, pak je jasně vidět, jak parametry kočičího hrdiny sahají šířeji než lidští hrdinové... ()

vilik

No, takový pěkný příběh na nedělní odpoledne,... Místy vtipné, moooc hezká Jennifer :), takže jako snímeček k obědu mě to zlepšilo chuť k jídlu ;-) ()

Vojt Ittoh odpad!

Proboha! Děs a běs! Ubohá romantická komedie s mluvícím animovaným kocourem a živým jezevčíkem v hlavní roli. Film vhodný maximálně pro děti do 6-ti let. Ostatním vstup zakázán. ()

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

22.02.2007

Práva k populárnímu komiksu Dilbert z pera Scotta Adamse se dostala do rukou filmařů. Jmenovitě k režisérovi rodinných podívaných Chrisi Columbovi. Původně byly tyto práva u studia Columbia, které… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Ať žijí duchové...

Ať žijí duchové...

24.04.2006

Režisér Peter Segal (animovaný seriál). Jeho hlavní postava superhrdina Kapitán Marvel vytvořený díky obrovskému úspěchu Supermana a Batmana v roce 1939 autory C.C. Beckem a Billem Parkerem pro… (více)

Garfield si nedá pokoj

Garfield si nedá pokoj

09.04.2005

Nebolo to bohviečo. No deti sa nasmiali (ak ste boli v kine, viete, o čom hovorím ;)) a rodičia to zaplatili - a preto sa dočkáme pokračovania CGI animáku podľa slávneho "daily" komixu GARFIELD.… (více)