Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

AcHeRoN

Nic vynimocne. Otrepany namet. Niekedy az moc tlacia na pilu. Uplne predvidatelne aj napriek snaham o akesi zamotanie. 2,5 * ()

Formanka

Lásce na stopě jsem viděla před více než dvěma lety a ohodnotila tehdy ** (no přiznávám, viděla jsem asi posledních 30 minut). Ale pak se v mým životě objevil někdo, kdo tenhle film řadí mezi svoje nejoblíbenější. Nedalo mi to, skoukla jsem ho znovu a musim říct, že dlouho mi připadal dobrej, nic víc, ale ve chvíli, kdy Jonathan rozbalil knížku se jménem Sáry, musela jsem se držet, abych se nerozbrečela:) Zbytek filmu už jsem byla naprosto v něm, uchvácená a držící palce :) Stejně jako Sára i já veřim na osud a na to, že jsou nám posílána určitá znamení, která stojí za to sledovat. Bylo by fajn si tenhle film prožít v reálu a pokud k tomu nedojde, tak alespoň ve fantazii a na papíře. Díky Korime. Caireen;-) ()

Georgeo2

Osud alebo nahoda?Mozno z kazdeho trosku, aspon tak by som si to prial ja. V skutocnosti to vsak malokedy konci tak, ako si prajeme...Film o osudovej laske je preto aj film o nadeji...A tento je nahodou vydareny!Alebo to tak chcel osud?:)80% ()

Phoenixcq

Nejdříve jsem vůbec neměl chuť koukat na romanťák, ale po shlédnutí musím, říct, že mi sedl víc než dokonale. Inteligentní romantická komedie s originální zápletkou se mi líbila tolik, že můžu říct, že se jedná o jenden z mých nejoblíbenějších romanťáků vůbec... Škoda že není hvězdiček 6 ()

Agent008

Perfektní romantická komedie s Vánočním tématem a hlavně o Osudu a velké lásce. Můj oblíbený film. golfista řekl vše potřebné za mě ;-) ()

saaaky

Musím uznat, že coby jedna z mála Amerických komedií mě tato vcelku dosti potěšila. Pointa, provedení i "sladkost" celého filmu je jasná - bez toho by to nebyl správný americký slaďák s happy endem coby překvapení na závěr. Tento snímek má ale více - nápad obohacen o hledání chvíli spatřené, ale osudové lásky. Kate Beckinsale předvedla, jak dobře umí tyto role předvádět a zahrát a v kombinaci s " tajuplnem " (které bohužel rychle vyprchává) , jak že to vlastně dopadne z ní dělá tahouna filmu. Často i humorné prvky a podtext dodávají filmu šťávu a tak mohu s klidným svědomím prohlásit, že těch 88 minut strávených u " Serendipity " nelituji a rád to zopakuji :) ()

Chandy

Film som prvýkrát videl, keď som bol do Kate už fanaticky zamilovaný. Po nejakej dobe som si ho pozrel opäť, a čuduj sa svete, stále sa mi páčil rovnako, aj keď moje dávnopubertálne city už ochladli :D ()

kacudzde

Hra osudu, ve které milé ústřední dvojici Cusack - Beckinsale držíte pěsti, aby se konečně potkali. A to kouzelně romantické setkání na kluzišti... ()

Andy.222

Vzhledem k tomu, že Kate považuji za jednu z nejhezčích hereček a Cusack je mým oblíbencem, je moje hodnocení silně neobjektivní, ale když ono jim to spolu tak hezky sluší... Navíc jako člověk který docela věří v osud, intuici a to že řada náhod přestává být náhodami (i když zde je to trochu předimenzované) má u mě film další plus. Příjemná nenásilná atmosféra taky pomáhá a suma sumárum pěkné 4* si to zaslouží :-) ()

Hachi707

Já vám nevím. Ze začátku mi to přišlo zábavné. Hlavní hrdina potká trochu cáklou dívku, která říká něco jako: ,,Hodíme si mincí! Když padne orel, tak spolu budeme chodit." Jo, ze začátku mi to přišlo roztomile ujetý, ale koukat na to hodinu a půl? To už mě prostě nebavilo. Přišlo mi to nemastný, neslaný. Nic vás nezaskočí. Příběh nám tedy říká, že za vše může osud. Ale při sledování toho filmu jsme si říkala ,,Blbost, blbost, blbost." Do kolika lidí jsem schopná za jeden den vrazit. A mám to svádět na osud místo toho, abych na rovinu řekla, že jsem kopyto. Prostě se mi to nelíbilo. ()

Pavlo

Príjemná romantická polokomédia so sympatickými hercami a so zaujímavým dejom. Avšak je to len jednohubka ako vyšitá. Škoda. ()

Pa.ja

Velice příjemná a milá romantická komedie o moci osudu. Občas jsem se opravdu i upřímně zasmála. Oběma hlavním hrdinům jsem moc přála, aby jim ten osud, o kterém to vlastně celé je, přál. A i když to později bylo místy trošku předvídatelné, čemuž se ale u takových filmů většinou zřejmě nelze naprosto vyvarovat, patří mezi nejmilejší romantické filmy, které jsem zatím zhlédla. Celé to do sebe prostě pasovalo. A sympatičtí herci v hlavních rolích zřejmě dokázali ze zdánlivě jednoduchého tématu vytřískat něco většího. ()

ta*jemna*

Tento film bych moc ráda viděla spíš z pohledu Jonathanovy opuštěné snoubenky...to by bylo...víc existenciální. Takhle je to...pěkná pohádka... ()

BetyFr79

Ona je moc krásná a on je sympaťák. Od začátku jsem jim fandila. Nenáročný film útočící na emoce.... Ale tak jaksi mile.. nenásilně... já jsem si to užila... obzvlášť teď takhle před Vánoci.... ;-) ()

Pythonator

Nemůžu si pomoct, ale musím dát 5 hvězdiček. Nemůžu jinak, protože u toho filmu mám vždycky pocit, že se dívám skutečně na romantický film. Romantické komedie nijak zvlášť nemusím, ale tahle se mi strašně líbí snad díky tomu, že je skutečně romantická, jednoduchá a přitom tak složitá, vzhledem k tomu, že filozofuje o principech osudu. V hlavní roli je zde sám OSUD, ale i hlavní představitelé jsou skvělí a pěkně to mezi nimi jiskří. Díky tématu, s kterým si příběh zahrává, je pochopitelné, že se film nezavděčí všem. Snílci a duchovně založení lidé budou nadšení. Citlivějším osobám snad ukápne i ta slza. Film můžete kritizovat za spoustu věcí, ale rozhodně ne za to, že není romantický. A to je u romantické komedie docela podstatné. ()

MistrTom

Velmi příjemný romantický film. I když člověk ví, že to dobře dopadne, tak je neustále držen celkem v napětí. Musím se přiznat, že jsem skoro držel Kate s Johnem palce =o) ()

anaad

Film má naprosto úžasnou vánoční atmosféru. Ale je to zvláštní, protože já mám většinou romantické filmy ráda, jenže tady mi to hraní si s osudem nějak moc nesedělo. ()

Filatov

Je to hrozně naivní a v reálu by se to asi opravdu stát nemohlo, ale tady to mělo tak obrovské kouzlo, že nejde dát jinak než pět hvězd. Navíc když se během filmu přistihnete, jak fandíte jednomu či druhému, aby toho druhého už našel a všechno dobře dopadlo. Nemohl jsem se zkrátka dočkat konce :-) ()

KraLuban

Kolem jedné z nejstarších filozofických otázek se točí tenhle romantický film - existuje svobodná vůle, nebo naše kroky řídí nevyhnutelný osud? Osud, který nás navzdory všemu vždy dovede tam, kam se máme dostat, nebo naopak ať se snažíme jak chceme, pokud nám není osudem dáno, navzdory vší snaze se prostě věci nepodaří? A co "spřízněná duše", osoba jež nás doplňuje a je naší součástí, jako jedna rukavice z páru a kterou bychom měli v ideálním případě najít, aby náš život za něco stál? Potřebujeme mít některé kapitoly našeho života ukončené, než se budeme schopni pohnout dál? Zásadní otázky, které film řeší v rámci romantického příběhu. Za mě osobně vše spěje k otázce/odpovědi kamarádky hlavní hrdinky..."pokud existuje nezvratný osud, proč bychom vlastně vůbec měli něco řešit a ráno vstávat z postele?". Samotný film lepší průměr, skvělý Eugene Levy v jedné z vedlejších rolí by mohl aspirovat na titul Opruzáka roku:). 60%. ()