Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

nash.

spíš ***1/2.. Cusack byl fajn, Beckinsale se snad poprvé dala přežít. Jinak nenáročně příjemná podívaná pro večer ve dvou.. ()

Slarque

Další podprůměrná komedie s nevýraznými hlavními postavami (nekritizuji herce, ale scénář) a zcela neuvěřitelnou mírou „náhod“. Chápu, že to mělo celé být o tom, jak naše životy řídí Osud, ale to věčné míjení hrdinů o vlásek mi brzy začalo lézt krkem a scénárista nic lepšího nevypotil. Je tu alespoň pár zajímavých vedlejších postav. ()

Rocky62

Nenáročná romantická komedie, která i přes svůj ošemetný námět má pořád co nabídnout. Největším plusem jsou podle mě herci. Johna Cusacka mám rád(jako herce samozřejmě) a spolu s Kate Backinsale jsou možná nejsympatičtější duo, co jsem viděl. Příjemná hudba v pozadí, nečekaný závěr a pár podmanivých momentů jsou dalšími důvody proč jsem si tento film dost oblíbil.80% ()

eLeR

Výborná romantická záležitosť, videla som ju niekoľkokrát a skoro vždy v období Vianoc. A Láska za času cholery čarovná kniha. Odporúčam! ()

Tommy987

Prvýkrát som Láske na stope videl na DVD z požičovne a presne si pamätám, na čo som myslel, keď som tam bol: na poobedie si požičiam supernapínavý thriller a večer sa ukľudním na nenáročnej romantickej komédii. Poobede som si teda pozrel ten thriller a neskutočne som sa nudil (škoda že si nepamätám názov, lebo ten film je zrelý na hodnoteni "odpad"). A čo sa stalo večer: počas filmu som celých 90 minút sedel priklincovaný ku kreslu a fandil (aj keď som o tom veľmi nepochyboval) Johnovi a Kate nech sa už konečne nájdu. Neviem, čo sa to so mnou v ten večer porobilo, ale ja som im to zhltol aj s navijakom. Nech si hovorí, kto chce, čo chce, u mňa jednoznačných 5* :-) ()

klerik

Svižne natočená a vtipná romantika. Zápletka jednoduchá, ale tým, že sledujeme hľadanie raz z jedného a raz z druhého pohľadu, film má spád. Hlavne režisér Chelsom dokázal oživiť námet na "klasický americký" romantický film a spravil z neho čosi viac... ()

LaciLC

Ani ja som nečakal nič viac než ďalšiu obyčajnú priemernú "americkú " romantickú komédiu a v tomto ohľade ma Chelsomov film veľmi príjemne prekvapil. Nenáročný a na romantický žáner až prekvapivo zábavný filmík, ktorému nechýba kúzelná vianočná atmosféra, ale predovšetkým veľmi dobrá hlavná dvojka. Kate Beckinsale je tu tradične krásna a okúzľujúca a John Cusack zase pohodový a vcelku prirodzený. No, ja som sa rozhodne ani trochu nenudil a myslím, že Lásku na stope si ešte nie raz doprajem... ()

bassator

Možná až moc příjemná oddechovka. Sice mě stále Kate vytáčela tím jejím jsme si souzeni?... Ale o tom vlastně celý film má být... - Viděno 1x + 23. 1. 2011 - 65% ()

Marze

V hlavních rolích snímku Lásce na stopě jsou Kate Beckinsaleová, kterou známe jako představitelku hlavní role ve filmu Pearl Harbor, a John Cusack, jehož jsme mohli vidět ve Zlatíčkách pro každého či V kůži Johna Malkoviche. ()

Scalpelexis

Je to určitě hrozně romantický, ale příběh mi přišel až tak děsivě založený na náhodě, že normalní člověk by zpatra jakékoli hledáni osudu zalomil hned na začátku, šmitec, konec. Ale Kate Beckinsale mužu a s Johnem Cusackem tvoří roztomilou dvojici, která funguje, což je největší plus tohoto filmu. ()

Roman.Ticka

Správné načasování pro mě osobně právě teď! ;-) Ale celkově je romantika na vysoké tvůrčí úrovni, protože plyne s naprostou lehkostí, s příjemným hudebním doprovodem a moc dobře vybraným castingem. Moc jsem si přála, aby se ti dva osudoví neminuli, tak hodně jsem se nechala nenásilně vtáhnout dějem, což je nejlepší zpětnou vazbou pro autory a tak to má ve filmovém světě být. ()

jonyyy

Film jsem zkoukl na základě kamarádova doporučení, že se jedná o nejlepší romantický film a nemohu jinak, než to potvrdit. Strašně krásná, perfektně propletená pohádka s příjemnou hudbou a herci. 90% ()

Sofia

Tak tohle je bezkonkurenčně jedna z mých oblíbených romantických komedií. Věřím totiž taky na různá "znamení" a Láska za časů cholery je moje oblíbená kniha :-) ()

MáŠa

Romantický film USA, hrají J. Cusack a K. Beckinsale. Líbilo se mi to, ale po umělecké stránce jaksi - no, radši no coment, těch náhod je tam jaksi až přes míru - čili spíš taková pohádka. Pohádka o tom, jak se jednou potká chlápek s ženskou, napíšou na papírky svá jména a zase se rozejdou, no a pak se za 4 roky místo svých vlastních svateb začnou hledat. Cha, cha, milé, ale nevím, kdo to zažil :-) ()

prome

Cekal jsem nejakou romanticou slataninu ale dostal jsem prijemnou podivanou se skvelym hereckym obsazenim a obcas i napinavym dejem ()

Tommassi3

"Až ta bankovka doputuje zpátky ke mně, budu ti moct zavolat !! A až ty uslyšíš můj hlas, začneš věřit v osud !!" ()

Pink.Panther

Jeden z těch filmů, který se podílí na špatné pověsti romcom. Věčně přehrávající Cusack připomíná animovaného Mickey Mouse. ()

JohnCZ

Úplně ukázková hollywoodská romantika. Nenáročná, decentní, příjemně obsazená, ale taky co do scénáře nepříliš ambiciózní. Nejvíce to bylo znát v závěrečné dvacetiminutovce, která po všech těch útrapách nepůsobila až tak uspokojivě, jak by asi mohla. ()

corpsy

Naozaj (ne)veríte na osud? V tomto prípade, ale treba vypnúť racionálne premýšľanie, pretože ak by na začiatku filmu hlavná romantička racionalitu ovládala, nemala hlavu v nebíčku a nebola akosi ezotericky založená, tak by sa predišlo všetkým tým patáliám okolo, ale paradoxne aj my by sme prišli o šikovnú a vlastne aj originálnu romantickú komédiu. ()