What Is a Woman?

• Velká Británie What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

alchac

No, dnes již kurevsky zapeklitá otázka, drahé sestrobratři, na níž aby se jeden bál odpovědět z obavy, aby po důkladném proprání všemi těmi internetami nebyl za pár dní nezaměstnatelný i jako čistič senkruven. Na jednu stranu bylo zábavné sledovat, jak se představení věrozvěsti nového a jedině správného světonázoru, byvše konfrontováni s logikou, pěkně dusí ve vlastní šťávě při ukázkovém a občas i mírně agresivním vyhýbání se odpovědi (resp. neschopnosti definovat bez použití definovaného), kterýmžto toliko dokonale naplnili kdysi pro trochu jiné účely zkonstruovanou škatuli buržoazních pavědů, na straně druhé dost děsivé demento, že podobné zjevy dneska bezstarostně poroučí když už ne větru dešti tak alespoň objektivní realitě, přičemž při nastoleném kurzu je zřejmě jen otázkou času, než vzplanou nové Koperníky a Bruny (nejde o chybu – nepochybuji, že někdo brzy nade vší pochybnost dokáže, že šlo přinejmenším o lesby (a dále viz Seksmisja)). Jen škoda, že to od výletu pod Kilimandžáro nabralo poněkud klusákovsky demagogický rozměr (vč. použití několika velmi provařených argumentačních faulů), kterým se autor jednak trochu ideologicky odkopal a hlavně výrazně nabil na smeč protistraně, takže za to prostě chca nechca nějaké ty pěticípé dolů letí. Dosti mě ovšem mrzí zjištění, že jsem absolvoval základku v tmářském pravěku, kdy jsem musel v případě neznalosti odpovědi na položenou otázku namáhavě okecávat, zatímco dnes bych mohl soušku mňoukáním poslat hlasitě před celou třídou do hajzlu. ()

Arsenal83

Pre mňa zatiaľ dokument roka. Matt Walsh nastavil libiotom také zrkadlo, že chudáci sa zmohli len na zajakávanie, nadávky, nálepkovanie a koktanie. Ale ani jeden z libtardov nevedel jasne pomenovať, čo je to žena, pritom na to jednoducho odpovedala Walshova žena v závere. Matt Walsh si toho zažil a vďaka mu za túto odvahu konfrontovať šialencov. Dieťa, čo verí v Santa Clausa je vraj dostatočne zrelé na to, aby si zmenilo pohlavie. Iní poblúznenci tvrdia, že "keď tvrdíte, že neexistujem, tak neexistujem", to je vraj vec pohľadu... Iný pomätený profesor genderových štúdií tvrdí, že ak niekto o sebe tvrdí, že je žena, tak mu máte veriť. To isté platí asi aj o buldozéroch a kredencoch - vôbec to nie je psychická porucha, to je proste identita. Pri argumente Walsha, že "chcem sa dopátrať pravdy", mu profesor zahlási, že to je transfóbne. Pravda je teda transfóbna. Psychopati z genderových štúdií, aktivisti a študenti nevedia na pochode za potraty definovať čo je to žena a radšej na ňho kričia nech si dá rúško a nadávajú mu. Feministky nevedia definovať sami seba a tvrdia, že muži môžu rodiť deti. Ozajstní vedci sú vytláčaní zo škôl, pretože nemôžu robiť výskum bez toho, aby nebol vopred daný výsledok - inak by mohli naštvať aktivistov... Priestor dostane aj psychicky chorá chudera s modrými vlasmi, ktorá sa identifikuje ako vlk. A zatiaľ, čo sa kradnú príležitosti skutočným ženám a deťom vnucujú zvrátenosti, Matt Walsh s názorom, že žena je biologické pohlavie je označený za extrémistu. Vitajte v neomarxistickom svete. Každý s normálnym pohľadom na svet je extrémista, fašista, nácek. Dokument dostupný tu. Na 100% sa oplatí pozrieť. ()

Lacike

Kto by to bol povedal, že má suchár Matt Walsh taký veľký zmysel pre humor. Natočil "dokument", ktorý sa dá brať rovnako seriózne ako dokumenty Michaela Moorea. Dokonca má aj rovnakú štruktúru ako jeho dokumenty. Prvú polovicu sa ešte tvári relatívne objektívne a pozornejšieho diváka trkne len to, že sa niektoré otázky (ktoré by nabúrali jeho naratív) schválne nepýta. V druhej polovici dokumentu už ale začne naplno pretláčať svoje názory. Takže nie, ako objektívny dokument, ktorý objavil svätú pravdu to fakt nefunguje. Ale ako legitimný a nie argumentačne prázdny názor to stojí za zamyslenie a diskusiu. Najsilnejšia časť dokumentu bola tá, v ktorej sa ukazuje, čo sa stane, keď sa z medicínskej otázky stane politika. Nikdy nič dobré. Matt ma trochu sklamal, že aj on zabudol na chuderky (chuderákov) transmužov, ktoré/í nemajú šancu sa presadiť v mužských športoch. Z toho by mu vyšla oveľa trefnejšia štatistika (ako u transžien postupne ovládajúcich ženské športy), ktorá ukazuje, že na genetika pohlaví naozaj záleží a naviac by nebol za hatera ale za zástancu transľudí. Celkovo ale zábavný a miestami aj emocionálne silný "dokument". 8/10. P.S. Ako človek identifikujúci sa ako osoba s nadmerne rozvinutým kokotom, bez ohľadu na genetickú realitu, by som poprosil každého, kto sa mi ozve, aby ma oslovil ako Lacike s nadmerne rozvinutým kokotom. Buďme k sebe tolerantný. ;-) ()

Slasher

Co byl ještě nedávno jen bizár pro smích, teď už přestává být prdel, aneb když se z otázky "co je to žena?" stane totální minový pole... Walsh mistrovsky trollí různý pseudo-experty a genderový šejdíře, oťukává zhoubný levičácký proudy a teorie, přičemž odkrývá solidně zakořeněný Absurdistán dnešní západní civilizace. Vysoce zábavný, zároveň drsný (sranda —> temno) a varovný dokument z produkce The Daily Wire, jehož dopad bude doufám veliký (a nasere co nejvíc divnolidí). Zajímá vás víc, doporučuji zbrusu nový knižní titul "The War on the West" (D. Murray). Uznávám, jsem v tom poslední dobou celkem hluboko, ten posun v iracionalitě a v "máš opačný názor - budeš umlčen" je fascinující. P.S. přičemž rozhodně neschvaluji Walshe debilní pánbíčkářský mindset, viz jeho dráha na Youtube, zde hodnotím čistě tento dokument / jednoznačně k poslechu: podcast kauza JK Rowling ()

HellFire

Tisíce let vývoje a k tomuhle jsme dospěli? Aneb co se stane, když menšina privilegovaných lidí začne vytvářet koncepty, které se pak snaží protlačit jako normu (a přitom, místo, aby se vyrovnali se svou identitou, tak chtějí po ostatních, aby tuhle odpovědnost převzali). Každý správně uvažující jedinec se musí při sledování tohohle dokumentu popadat za hlavu 100x za minutu. Obdivuji Walshe, že se tímhle tématem dokáže zabývat a vůbec poslouchat všechny ty popletené lidi, protože já bych to nevydržel ani vteřinu. ()

• Užívateľ sociálnej siete Twitter, ktorý je transmuž, obvinil v máji 2022 Walsha, že použil fotku z jeho konta do traileru snímky bez jeho povolenia. Twitter však nakoniec argumentoval, že k žiadnemu pochybeniu nedošlo. (Biopler)
  • Film mal premiéru zámerne 1. júna 2022, čo je začiatok mesiaca prideu. (Biopler)
  • 6. júna 2022 Walsh potvrdil, že sa mu vyhrážali smrťou v súvislosti s distribúciou snímky. Nakoniec bola do prípadu zapojená aj polícia. (Biopler)