Tereszka33

To je tak, když už máte vlastně všechno, úspěch, peníze, ženy, styl a začnete se nudit. Tak prostě sem tam někoho zabijete, však ono si toho stejně nikdo nevšimne. Nebo jo? Pak je úplně normální běhat po chodbě nahatý s motorovkou a nebát se, že vás někdo uvidí, i když pohled to byl pěkný. ()

Danny F.

Zajímavá ''parodie'' na klasický horor. Christianu tato role velice sedla a dokázal diváka dobře zaujmout od začátku do konce. Celkově vydařený thriller se zajímavým a srozumitelným příběhem. 60% ()

JohnSmith

Celkem pěkná studie smetánky z Wall Street. Kdo ví, jestli jich tam není víc podobných Baleovi. Každopadně Bale je opět skvělý. Nevím, jestli tvůrci mysleli vše vážně nebo si z toho dělali srandu, každopádně scéna, kdy nahý Bale celý od krve v bílých teniskách a s motorovou pilou v ruce honí po chodbě prostitutku mě velice pobavila a zároveň mi naháněla husí kůži. To samé při pláštěnkové vraždě sekerou. Troufnu si říct, že nebýt Balea, bylo by to o dost horší. ()

drake31

Tak čo sme sa pri sledovaní tohto filmu naučili ? Prvá vec bola s určitosťou lekcia "Ako sa správne starať o svoje telo" - veľmi poučné. Ďalej sme tam mali kurz "Ako natáčať filmy pre osobné použitie" - praktická vec, využiteľná v praxi. Veľmi obľúbená časť tohto výukového filmu "Ako niekoho zabiť na rôzne spôsoby" - nie je to nič nové, funguje to skôr na zlepšenie techniky. A poslednú lekciu ktorú spomeniem "Hudobný výber pre rôzne situácie" - toto je taktiež veľmi využiteľné v praxi. Ty väčší skilleri sa toho možno naučili viac. _____ American Psycho je skutočne psycho a nevychádzal som z údivu na celým týmto dielom a neviem sa rozhodnúť či to bol skôr údiv pozitívny alebo negatívny (sakra ja mám v poslednej dobe s tým také problémy). Kontroverzné, šialené, nudné, nezaujímavé, zaujímavé, prosté, skvelo zahraté ... poskladajte si z toho čo chcete, možno získate nejaký obraz toho čo mám z tohoto filmu. Ale jedno viem určite: Pozerateľný priemer s nadpriemerným Baleom. ()

Terzeus

Nuda, snaha o dobre vykonštruovaný scenár, ktorý však vyvolá len ďalšiu nudu a rozpačitosť a nakoniec je tu aj zopár úplne zbytočných nudistických scén, ktoré majú slúžiť na "vykreslenie psychopatického charakteru". Všetko, čo však dokážu je len zbytočná samoúčelnosť nakoľko sa len stačilo viac vžiť do hĺbky postavy a predstaviť ju aj v inom svetle než dokonale nezmyselných a hlúpych dialógoch s kolegami hlavnej postavy (ak teda nerátame zopár iných, zásadne lepších scén ako napríklad výborná scéna s klincovačkou). Celkovo je tu zopár pozitívnych momentov, no je ich pramálo. Za zmienku stojí aj úctyhodný Baleov výkon. Suma sumárum... film je zbytočnosťou snažiacou sa, ako to povedať, zmodernizovať filmy o pychopatoch? Túžba podobať sa legendárnemu Psychu (1960) je už z názvu patrná ihneď. Ale tam, kde Psycho navodí pohľad do mysle psychopata cestami tak nečakanými a vykonštruovanými tak realisticky a živo až sa človek chce smiať z estetického pôžitku, tak tam Americké Psycho servíruje predvídateľnosť a nudu na každom kroku dosiahnutú aj nečakanými cestami. A na záver... spomínal som, že je film NUDNÝ? ()

Brain-D

To, co tu předvádí Bale je neskutečné. Při sledování jsem chtěl, ať to nikdy neskonční. Škoda krkolomného konce. ()

VanTom

Udělat něco víc, než jen průhledně nenávistnou a záměrně kontroverzní satiru na zbohatlické "yuppies", by znamenalo nezevšeobecňovat je pouze na arogantní, luxusem a sebezdokonalováním zdegenerované mešuge, ale třeba pořádně rozvinout tu posedlost designem vizitek či bytů; vůbec hrozně moc linek zůstalo nedotaženo (tušící detektiv, teplý kolega). A ten vraždící amok ke konci silně přesáhl míru uvěřitelnosti, až bych si byl vsadil na pointu stylu: "všechno se mi zdálo" (která tedy stále zůstává ve hře, ale spíše mu to nemyslitelně prošlo, protože satira). ()

lykan9

Přesto, že to MOŽNÁ nebylo tvůrci vyloženě zamýšleno, tak Americké psycho je pro mě jednou z nejvtipnějších komedií, kterou jsem kdy viděl. Christian Bale je doslova vynikající a jeho vyprávění o hudebních interpretech mi místy bralo dech. A způsob jakým cedil hlášky byl úžasný. Zároveň je tento film velmi vkusně a brutálně pojat jako varování, kam současná společnost spěje, ne-li už dospěla. Víc nevím, co bych dodal, protože musím odejít, jelikož musím vrátit videokazety. :-D ()

NoFiction

Christian Bale v roli totálního pošuka je tady skutečně k zakousnutí. ( Já rád zabíjím holky, Víš, že jsem psychopat ???? ) Po dalším zhlédnutí zvedám hodnocení na konečné maximum. Osobně si myslím, že tento snímek je značně nedoceněný ! ()

Pupidyk

Slibné téma a slibný začátek. Bohužel se však Harronovi nepodařilo ukázat ani naznačit divákům postupy mysli P. Batemana, a tak ví jen on sám proč zabíjí. Scenérie a atmosféra "vyššího" New Yorku je však vrchol celého filmu. Stejně tak Christian Bale. ()

D28

Nesúhlasím s označením "čierna komédia", na to tam bolo príliš veľa násilia a sexu.Napriek tomu, že neznášam useknuté akékoľvek časti akéhokoľvek tela, že neznášam snobov, drogy, chladné byty a bankomaty, nemohla som sa odtrhnúť od obrazovky.Ako toto mohla natočiť žena?Pretože Patrick / a som si istá,že i CB,pretože štúdio chcelo Lea di Capria a ona si presadila svojho favorita/ ju fascinoval ako mnohých ďaľších, a nechce, aby jemu podobní žili medzi nami.P.S.Bale má doma motorovú pílu,ale nevlastní žiadne vizitky. ()

Pražák

"Let's see Paul Allen's card." Film, který pro příznivce grafického designu v sobě má jednu zásadní scénu, která se stala velice populární. Je natolik odpovídající pocitům grafického designéra stojícího tváří tvář své neschopnosti. Znám ji nazpaměť a vždy si na ní vzpomenu při ateliérových prezentacích. Christian Bale je génius! "Something wrong, Paul? You're sweating." Co se týká celého filmu jeho poselství mi přišlo podobně mířené jako ve Stonových "Takových normálních zabijácích". Popravdě mi asi utekla pointa, protože ten konec je velmi rozporuplný. Přesto je tu řada scén, které nezapomenete a myslím, že film stojí za to o něm více přemýšlet než ho odsoudit pro absurditu či explicitní brutalitu. Název je velmi výstižný a skrytý svět lidí mající vše balancuje s chorobnou myslí blázna. Přeneseno do běžných kulis "šílenců" jak je známe z jiných filmů se Patrick Bateman ničím nevyčleňuje a naopak zcela jasně plní a ukazuje tu nejtemnější stránku své mysli. ()

Guzo

Další film, který je pro mě těžké hodnotit, protože chvíli jsem si říkal, jak je dobře zpracovaný, pak zase, jaká je to blbost. Určitě lze ocenit originalitu a u mě má plusové body i Ch. Bale, tak nakonec zaokrouhlím nahoru, přestože režie se mi moc nelíbila. ()

Ravi

Americké psycho je přesně ten typ filmu, po kterém si buď řeknete "Tak to je bomba" nebo "Co to sakra je za hovadinu". Pokud jde o mě, jsem z toho zážitku spíše nadšený. Nesnažím se proto vymýšlet, co tam mělo a nemělo být, jaký to má smysl a proč to vlastně vzniklo. Vidím tam dobrou filmařinu a kus herecké šichty, nemálo muselo tvůrce stát i protlačení filmu do producentského finále. Podle mě je snímek vynikajícím ztvárněním zbytečného člověka moderní společnosti. Nic naplat, že divák může postrádat nějaký hlubší dějový smysl nebo barvitější prostředí, tenhle film je přesně takový, jaký chce a musí být. Ponurý, šedý, mdlý, nudný, násilný, zbytečný, zavrženíhodný. Na dokonalý filmový zážitek mu ale přece jen něco chybí. 85% = 4/5 ()

Elleannie

Hlavní herec svou roli zahrál velmi dobře, osobně ho sice nemám moc ráda, ale vliv na mé hodnocení to nemělo. Přišlo mi to takové suché, bezdějové, jakoby tam byl jen on, jeho stavy, ale nic kolem. Vím, že právě jeho myšlení hraje hlavní roli, ale přece jen tam chybělo trochu toho dějového napětí. Se mnou (a to se na filmy tohoto žánru nerada dívám sama) to skoro nepohlo.. ()

Krosmen

Tak nějak mi přišlo, že tvůrci nevěděli, kam tímhle snímkem vlastně jít. Věděli sice, co na cestě chtějí potkat, ale v půlce cesty zapomněli, co viděli na začátku. Jsou tady zajímavé momenty, to rozhodně. Ale jako film to moc nefunfuje. Arogance hlavního hrdiny mi vadila nejmíň, Bale si tu roli musel vysloveně užít. Nemyslím si ovšem, že by mu někdo zdatně sekundoval, tím méně Dafoe, který řekl všeho všudy 4 věty a vystřídal 3 výrazy. Celkově slabší průměr, podruhé bych to rozhodně vidět nechtěl. ()

ABCD Marta

„Bydlím v Amerických zahradách, osmdesátá západní, jedenácté patro. Jmenuji se Patrick Bateman, je mi 27 let. Vyznávám sebekázeň a zdravý styl, stravuji se dietně, pěstuji krásu těla, mám režim. Ráno bývá můj obličej mírně oteklý, aplikuji ledový zábal a hodinu cvičím, nalačno přirozeně. Sundám ledovou masku a nanáším hluboko čistící emulzi. Ve sprše používám aktivační zvláčňující gel. Pak emulze z medu a mandlí na tělo a na obličej gelovou podkladovou bázi. Po aplikaci bylinné kosmetické masky, kterou nechám deset minut působit, praktikuji další body ranní kůry. Po holení zásadně používám tonikum, nejlépe ovšem bez alkoholu, alkohol totiž vysuší pokožku a urychlí tvorbu vrásek. Následuje denní krém, dále oční krém proti vráskám a péči završím závěrečnou ochrannou emulzí. Jsem iluze jménem Patrick Bateman. Člověk jsem, abstraktní tvor. Já nejsem skutečnost, jsem...ono cosi, iluze vědomí. Možná si řeknete, že mám živý výraz, a když mi stisknete pravici, ucítíte lidskou ruku člověka a není vyloučené, že máte stejný životní styl jako já. Ale pozor, je tu háček, jsem jen zdání, neexistuji!“ ()