Vabr

Očekával jsem Americké psycho jako trochu větší kultovnost. Jo, bylo to dobrý, to jo, taky že dávám 3⭐, ale čekal jsem víc. Patrick Bateman je sice dost velký psycho a sigma, zahrál to skvěle (asi se mi nejvíce zaryla do hlavy scéna se sekyrou), ale nějak to ke konci vyšumělo. Samozřejmě jsem zaznamenal větší myšlenkový přesah, který je hodnotný, ovšem mě osobně se tolik nedotkl. Ale chápu, že se ten film lidem líbí. Vyhodnocení: Je to prostě sigmů král ()

AloeB

Je vždycky povznášející sledovat známé herce, jak hrají mentálně vyšinuté lidi. Christian Bale si svým hereckým výkonem krade film sám pro sebe a nechává diváka užívat si všechny scény, kde se objeví. American Psycho je také potvrzení ideje, že práce na Wall Street musí z člověka zaručeně udělat psychopata. Nutno však dodat, že kromě výše vyzdvižených pozitiv mi film připadal těžce průměrný. ()

Keramos

Christian Bale v roli korporátního tupce Patricka Batemana... namyšleného chlápka ve značkovém obleku, pro kterého jsou ostatní lidé pouhým kusem hadru určeným k jeho osobnímu prospěchu a zábavě. Děsivě inteligentní a temně vtipné podobenství o chamtivosti a životě lidí, kteří jsou každou vteřinou bohatší. ()

Razzor_82

"Už neexistují žádné hranice, které bych nemohl překročit." Divný a těžce ujetý film. Psychopatický manekýn, který s oblibou vraždí lidi. Jedno vím ale jistě, že z Balea v roli maniaka mě normálně těžce mrazilo. Po vzhlédnutí jsem si kladl dvě otázky. Proč mu všechny vraždy procházeli i když se přiznal nebo proč policista Dafoe nedokončil vyšetřování?  Film o hledání vnitřní etiky. 6/10 ()

elessar04

Americké psycho vypráví příběh z prostředí americké smetánky. Hlavní postavou je Patrick Bateman, který se stane vrahem. Vraždy ho nadchnou, a tak zabije hned několik lidí.Tento film patří mezi ty nejznámější filmy s Christianem Balem. Já jej viděl až teď. Ano… až teď. Tento film rozděluje diváky na dva tábory - jedni jej milují a druzí jej zas tak v lásce nemají. Musím se hned ze začátku přiznat, že kdybych tento film asi nikdy neviděl, nic by se nestalo.První půlka mě i bavila, ale jakmile začala zhruba druhá polovina, film pro mě začal být čím dál tím nudnějším. Dobře, vraždy jsou fajn, zasmějete se, ale co dál?Nyní trochu o herectví. Christian Bale samozřejmě podal excelentní výkon. Bylo na něm vidět, že si tuto roli naprosto užívá a že je v ní. Pak pro mě byl obrovským zjevem Willem Dafoe, který se mně také moc líbil. To jsou jedny z mála postav, které byly za mě dobře zahrané. Většina ženských postav (dobře, byly to i některé mužské) působily tak lacině jako z nějakého blbého nekonečného seriálu. Jestli tohle byl úmysl, nevím, ale nedalo se na to jejich herectví koukat. Pak se nedivím, že je Christian Bale zabil, asi ho také bolely oči z toho příšerného hraní jako mě. Takže sorry, ale fakt tohle ne.Jojo, hezky natočené. Hudba zajímavá. Občas se dalo střihnout, ale to se dá nějak přežít. Podle mě největším problémem celého filmu je, že režisérka vlastně nevěděla, co točí a co chce sdělit. Prostě to na mě tak působilo. Chvilku tam, pak zase sem a pak se otočíme. Bylo to asi takové, jako přemýšlet o tom, proč se klubíčku říká klubíčko.Z půlky mě film bavil. Z půlky mě film fakt zabíjel - zhruba stejně jako Patrick. Takže pade na pade. Rozbřesk dobra přišel v titulkách, kdy nám zpíval aspoň chvilku Bowie, pak už dobro zase zapadlo.Fakt nevím, co si o tomhle počinu myslet. Jak jsem již psal, kdybych tento film neviděl, rozhodně bych o nic nepřišel. Velké zklamaní. Ještě že se pak Bale podíval do Španělska, kde v roce 2004 natočil skvělého Mechanika. ()

Solly

Určitě se jedná o zajímavý námět a zpracování, které někomu sedne a někomu ne. Já jsem spíše ten druhý, ale do kompostu bych to nehodil. Každý se na to může podívat, za to to stojí, a udělat si obrázek sám. ()

Allan

První půl hodina na mě působila dojmem docela slušného thrilleru. Pak ale jakoby celému štábu hráblo a stala se z toho neskutečná patlanice, absolutní ztráta času. Mělo-li se jednat o moralitu o odlidštěné kapitalistické společnosti, ve které vám projde všechno, prvotřídně se nepovedla. ()

Menja

Najväčšie psycho z celého filmu neboli všetky tie vraždy, ale tá Batemanova posadnutosť dokonalosťou. Dokonalosťou samého seba, svojho výzoru, svojho bytu, priateľov, priateliek, vizitiek... to, ako ho vytáčali sebamenšie odchylky od tejto dokonalosti... Christian Bale v roli maniaka bol naozaj skvelý a napriek tomu, že film mal značné slabiny a nepodarený záver, nemohla som od neho odtrhnúť oči. ()

Jarome

I always use an after shave lotion with little or no alcohol, because alcohol dries your face out and makes you look older. ()

kokes

Mladé manažery taky moc nemusim a v tomhle filmu si z nich dělaj tak krásnou prdel. Jejich hodnoty a způsob života - to je to pravý PSYCHO!:-) A stejně jako willise mne děsí nepochopení zde přítomných. Že by hrozící České psycho??:-I ()

radagast

American psycho doslova! Christian Bale podal snad svoj najlepsi vykon, scena s vizitkami je nezabudnutelna, zaver sice trochu zmateny, ale na filme to neubera. ()

KarlWalf

Pokud se člověk neumí vcítit do druhých (tady konkrétně do hlavního hrdiny), tak se na to asi nemusí dívat. Ovšem v opačném případě....je to velmi strašidelný film. Ne kvůli vraždění, ale kvůli pochodům v hlavě Batemana. ()

donkocicak

Nic moc film, pro mě spíše podprůměrný. Jak už bylo řečeno zde, plno brutality, ale výsledná pointa ? Nějak jsem ten závěr nepochopil. Pořád jsem čekal, co bude dál a najednou konec. Jednu hvězdičku dávám za závěrečný song Davida Bowieho "Something In The Air". ()

Ladson

Prumerny film o kterem presne nevim jak mel zapusobit na divaka. Ale ja dostal to co jsem ocekaval (psychopata v obleku). A jedna hvezda navic prave za nej (Bale) ()

AntiasKing

Ty vole! Nářez. Takovýhle týpky mám úplně nejvíc rád. Je bohatý, pohledný, mladý atd. sem tam někoho sejme a nic si z toho nedělá. Naopak u toho ještě vtipkuje, aby to mělo šťávu nebo po tom zapálí doutník. Prostě přesně ten typ borce, kterého totálně žeru. A pak jak už se přestane ovládat a začně střílet na každého koho potká. Neváhá a hned to oznámí svému právníkovi. A stejně mu to projde. Celý Joker (jeho budoucí protivník). Prostě skvělé. Christian Bale to zahrál úplně skvěle, že jsem se při vraždě Allena (Leto) musel začít smát, když to navíc doprovázela ta stylová píseň Hip to be square. Woooow!!! 85% ()

dessa

Od shlédnutí tohoto filmu se na vizitky dívám úplně jinak. Nedej bože, aby na ní měl někdo vodotisk! ()

Kroup4

To co měla strach ukázat Americká krása,to bezestrachu a na plný pecky ukazuje Americké psycho.Christian Bale patří do Top herců současnosti.Jeho psychopatický projev někomu dlouho nedá spát.Ty vraždy byly zajímavé nejmíň.Scéna s vizitkama apod. scény byly daleko strašidelnější,když si řeknete,že se to tam fakt asi někde děje.Pro mě skvělý film,skvělý Bale.Vždy se na to rád podívám.(Doporučuji přečíst si i knižní předlohu) ()