JohnMiller

Skvelý a úprimný pohľad do mysle psychicky chorého muža ktorý trpí ťažkým sociologicko-patologickým defektom. Monštrum ktoré necíti žiadne emócie. úspešný vo svojom pracovnom živote avšak bezcitný v súkromí. Herecké obsadenie perfektné. Christian Bale je macher na plnej čiare neľútostného maniaka som mu uveril. Taktiež potešila malá a prakticky bezvýznamná rola dotieravého detektíva ktorého hral Willem Dafoe. Ten chlap od začiatku vedel o čom je reč. Najviac ma tu bavili monológi hlavného hrdinu. či to bolo o hudbe, živote alebo iba s potešenia zabíjania vždy ma to uchvátilo. 5 hviezdu dávam za poslednú maniakálnu pól hodinu....... Ešte doteraz netuším čo bola realita a čo schizofrenický záchvat. ()

AffectedFace

Christian Bale to zahrál skvěle. Je už jenom škoda, že podobně kvalitních snímků zaměřených na psychiku sériového vraha je opravdu málo... ()

Skip

Jednomu "jupíkovi" prdne v kouli a je z toho krvavý nářez, jenže to je asi tak všechno, co je na tomto filmu zajímavé. Tedy to, jak ten nářez připravil. Jinak je to film, který mi nic moc neříká. ()

Dont

Ta do nebe volající arogance a sebestřednost hlavního hrdiny mě dost otravovala. Nevyužitá byla postava detektiva Willema Dafoa a v podstatě i Reese Witherspoon. Všechno padlo na oltář vynikajícímu Christianu Baleovi, což bych určitě ocenil v případě zajímavějšího příběhu a lepšího scénáře. Tahle snobská vyvražďovačka mě zkrátka nijak zvlášť nebrala. ()

L_O_U_S

"It's hip to be square." Jestli mi na tomhle filmu přišlo něco mrazivého, nebyly to ani zdaleka ty bestiální vraždy, ale pointa. A to ne z důvodu její překvapivosti (zabil ty lidi nebo ne?), ale pro její ryzí pravdivost. Člověk, ať dělá cokoliv, ať přijme své já ve vší celistvosti, ať ve srovnání s ostatními klesne na tu nejnižší úroveň a smíří se s tím nejhorším id, nedojde vykoupení. Nic to s ním neudělá, nepomůže mu to, nepozná sám sebe, jen má potřebu veškerou negativitu přenášet na okolí. S málokterou myšlenkou se můžu ztotožnit jako s tímhle - a to ani nepotřebuju mít touhu vraždit. Já se asi vážně budu muset dát na ty meditace. (877., 26. XII. 2013) ()

Eldrick

Multižánrová satira na kravaťáky z Wall Street. Lepší než kterákoliv dobře hodnocená komedie. Christian Bale sice přehrává, ale právě díky tomu je jeho výkon tak správně ujetej, až to děsí. Spousta památných scén: "vložte kočku", rozprávání o albech, ranní sprchování, vizitka, našlo by se toho hodně, spousta skrytých narážek na kdeco. Některý hlášky si cituju dodnes. Docela nedoceněný film a neprávem zatracovaný, protože spousta lidí ho nepochopila. ()

Sheldra

Seznamte se s Patrickem Batemanem, který je posedlý dokonalým vzhledem, co nejlepší adresou a kvůli vizitkám je ochotný zabíjet. Zbytek života je pro něj nuda, kterou ve volném čase vyplňuje new-yorskými masakry motorovou pilou. Nejsem si jistá, jestli chápu, co nám měla paní režisérka v úmyslu sdělit, a možná si tím není jistá ani ona sama - měl to být výsměch uspěchané době, kde každý jen hlava nehlava šplhá po společenském žebříčku, nebo cesta do hlubin vrahovy duše? Je Bateman bezcitný hajzl, kterého naplňuje pouze cizí utrpení, což nám tvrdí v první půlce filmu, nebo jen "chudák", který zoufale hledá pochopení okolního světa, jak se nám snaží naznačit půlk druhá? Nemám tuchu, zato vím jistě, že nebýt Christiana Balea, byla by to pěkná nuda. Ty jeho přednášky o hudebních stylech v rámci vražedných příprav jsou fakt k pokukání. Každopádně, až mi zase jednou někdo poleze na nervy, řeknu mu, že musím vrátit videokazety. Buď mu to dojde, nebo... ()

dyfur

...skôr je to paródia na horor ako pravý horor ,ale ma to občas i silnú stránku a občas sa i zasmejete ako pri paródiách... ()

kapsomut

Vůbec nechápu, proč jsem tomu poprvé dal jen 2*. Viděl jsem to poprvé tak v roce 2005 a asi mě to moc nezaujalo. A včera 8.5.2013 mě to docela dost zasáhlo. Asi proto, že když jsem na to koukal poprvé, vůbec jsem neměl ponětí kdo je Ch. Bale a navíc moc mě téma seriových vrahů nezajímalo. Ale teď je to jinak. seriový vrazy mě hodně berou a Ch. Bale mě baví ještě víc. Tenhle film byl docela solidní pohled do psychopatovo mozku. Soundtrack taky naprostá dokonalost! Takže 85%! ()

fallangell

Krásně psychoticky schizofrenní. Některé scény, jako ta s vizitkami patří do filmového nebe. A nahému Balovi to s motorkovou krásně sluší. ()

dee-key

No tak čekal jsem od toho trochu víc. Vlastně j sem to docela nepochopil. Co bylo účelem? Režisérka nesnáší kravaťáky protože nemá tolik peněz nebo co? Musím ale uznat, že Bale hraje dobře, konec to má docela vtipný a scéna s nahatým Christianem jak běží s motorovkou po chodbě, za to ten film snad i stál. ()

JOHN.NY

Kdyby nebyl v hlavní roli Christian Bale, tak ten film nejspíš přejdu...Ale díky němu jsem se na něj podíval a jako vždy se mi zdál výborný (myslím samozřejmě Christiana). Filmu celkově hodně chybělo... ()

SonG

Mno! Christian Bale znovu přesvědčuje o tom, že dokááááže zahrát opravdu ale opravdu cokoliv - i bohatého psychopata z Wall streetu. 3 hvězddy dávám už jen proto, že One man show zvládl Bale na jedničku. Příběh je téměr nulový, nápaditost také nic moc, ale zato dialogy (nebo spíš monology) Balea o hudbě mne totálně dostaly. Nebýt totiž umu herce v hlavní roli, byl by tento film hoodně dole s hodnocením. Takže Bale znovu zachraňuje. ()

BitlDjus

Geniální, nedoceněný, krásný. Film je po své temné stránce úžasný, celou dobu jsme se královsky bavil, a užíval si tuto krvavou procházku duší jednoho znuděného yuppie. Když se však nad celém balíčku Amerického Psycha (kniha,film) pozastavím a zamyslím, jde opravdu s těží říci zda tento film je normální. A pokud dojdete k závěru, že není, a stále žasnete nad "krásou" promyšlení tohoto skvostu, tak se potom začněte proklínat a zpytujte svědomí, protože právě vy jste ti co nejsou normální. Bale si za svou roli zaslouží poklonu, Harron také, jak už někdo řekl tento film musíte milovat nebo nenávidět. U mě to je jasné. Jen škoda, že ve film je o proti knižní předloze dosti obrán, plnému hodnocení však neunikne. Skvělé promyšlený úchylný snímek, který vévodí v mém výběru. ()

kombajn

Christian Bale nebyl nikdy v žádném filmu tak sexy, jako když běhá nahý od krve s motorovou pilou! Těžko točit normální film, když samotná předloha je dost mimózní, ale Bale ma potenciál utáhnout daleko horší věci. Přiznávám, že ten konec byl na mně trochu moc a vlastně se to zvrtlo tak, jak kdyby to ve střižně vzal na chvíli David Lynch... Ale je to tak divné a Bale tak skvělý, že nelze hodnotit jinak ()

Joe321

80's popový pecky + Baleovo killing spree. Hehe. Rozbory songů a závěrečný run jsem si opravdu užil. Trošku v rozpacích přiznávám, že máme stejný hudební vkus, brrr. -"You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood." ()

HappySmile

Na mě až moc psycho... Film nám ukazuje vyšinutého hlavního hrdinu, ovšem nenabídne nám jedniné vysvětlení, proč Patrick začal vraždit, ani nám neukáže, že by z toho měl nějakou zvrácenou radost, prostě nic. Celá zápletka potom tak nějak vůbec nedává smysl a nedokáže diváka zaujmout. Nějaká zajímavá pointa by to asi dokázala zachránit, ovšem to, s čím se na konci scénárista vykasal, si měl radši nechat pro sebe, protože tím film spadl do ještě vetšího bahna... ()