rexino

No silne zmiešané pocity. Ak by som mal hodnotiť Balea, tak dám čistých 5 a oscara mu šturim do vačka(pre ne-vychodniarov - dám do vrecka). Scénky ako "počúvanie hudby" s Paulom Allenom, či vystrieľanie každého kto prišiel do cesty stáli taktiež za to. Ale pomedzi to veľká prázdnota, až veľmi veľká. Záverečný zvrat vlastne ani nebol zvrat, neviem povedať čo to bolo. Na jedno pozretie to je ale fajn zábavka a na výkon Balea sa pozerá naozaj suprovo. ()

edie sedgwic

Citam tie negativne komentare predo mnou a vravim si ci sme vobec videli ten isty film. Christian Bale patri do kategorie hercov, ktorych nemam rada ale viem ocenit ich herecke kvality. V tomto filme hra presne to na co sa hodi: svalnateho zachmureneho maca, ktory vie dostat akukolvek zensku ale neuspokojuje ho to a potrebuje si dokazat, ze pre neho yiadne zakony neplatia. Svet, do ktoreho nepatrim a nikdy patrit nebudem, lebo tolko povrchnosti, lahostajnosti, bezohladnosti a nudy (lebo presne k nude sa dopracujete ked uz neviete co so sebou a s peniazmi) sa prezit neda. Svet, kde ludia nemaju skutocnych priatelov (lebo si nedokaze zapamatat ani len mena ludi s ktorymi pracuju) a vztahy su len pozlatka. Vrazedne besnenie hlavneho hrdinu mi pripada ako prirodzeny dosledok zivota niekoho co ma vsetko a nic takze vlastne nema co stratit. ()

pend

Osobně považuji Ellisovu knha za problematicky zfilmovatelnou. Může za to způsob, jakým je napsána. Režisérka se s tím vyrovnává svým způsobem. Největší problém vidím v tom, že kniha (ve skutečnosti dost nudná) je kontroverzní hlavně detailním líčením vražd, což ve filmu z pochopitelných důvodů neuvidíte. Zbytek je vnitřní monolog. ()

Saur.us

Divácky podceňovaná záležitost, která v sobě ale skrývá skvělý černý humor, krvavý šarm i charismatického hrdinu se složitou myslí a obsáhlou znalostí pop-music. Narcismus a motorová pila jdou k sobě stejně dobře jako Wall Street a kravata. ()

fisus

Další film,který mě namlsal hereckým obsazením,ale ve finále byl zklamáním.Nebýt Balea,bylo by to o dost horší. ()

Dement

Oproti stejnojmenné knize Breta Eastona Ellise je to ještě hodně slabej odvar, ale i tak je tento kontroverzní, vyloženě samoúčelný snímek koukatelný a to hlavně díky dvojici Bale-Dafoe. Mám dojem, že to autoři chtěli aby to takhle dopadlo jde spíš o satiru než o jakýkoliv jiný filmový žánr. ()

Vodny

Ch. Bale je prostě fajn. Ledově chladný finančník, který má takový menší problém. Chce být ztělesněním dokonalosti. V tom je však problém. Dokonalým se stát nikdo nemůže, protože okolí, prostředí v němž pracuje není bez chyb. A tak dojde k tomu, že se "mistr čistotný" ušpiní. A rovnou od krve. To je však jen prostředek k tomu, abychom mohli nahlédnout do mysli člověka, který ztratil nervy ve společnosti, která se jenom dokonale přetvařuje. Nejde o to, že zabíjí a jak to dělá, ale proč? Co ho k tomu vede? Nad tím bychom se měli zamyslet a ne se kroutit nad mrtvolami. O zabíjení tento film opravdu není. ()

Lindushka

Výrazne vyzdvihujem, že sa v tom filme promenádoval nahý chlap so super postavou :) Bolo to osviežujúce. A psychopata zahral vynikajúco. ()

mala_kea

Marry Harron a Christian Bale v plné své kráse ve filmu, který působí nudným dojmem a promarněným časem, ale z odstupem času se tento režisérský pud vytratí a divák z nadhledem a přehledností sleduje, co bude dál. Ono taky vidět Christiana konečně s pořádnou zbraní, bez momentálních hitových "sci-fi" doplnků, je určitě zajímavé zpestření. Za zbytečně kecající rozjezd bez nápadu ubírám hvězdu. Ten konec, ten je fakt parádní. Prostě v rámci vyvraždovacíh hororů nadprůměrný kousek. ()

J. T. Kirk

Někdy to byla docela sranda, třeba když běhal s motorovkou nahý po chodbě a nebo scéna se sekerou prostě nemá obdoby.. Bale je dobrý herec a toho bohatého, psychopatického, arogantního zmetka hodně přesvědčivě. Ke konci jsem tomu nevěnoval moc velikou pozornost, takže jsem to nějak nepobral, takže se budu muset podívat ještě jednou. ()

Zaitsev

Což o to, ten film nemá bůhvíjaký příběh, ale já se u něj bavil od začátku do konce a vůbec mi tedy nepříjde, že by to byla nějaká nuda...a to všechno proto, protože Christian Bale je v roli Patrika Batemana /pozdější Batman/ dokonale j:) ()

johnywalker

Film se rozjížděl suprově... postupně se ovšem začala objevovat ta horší část scénáře a film byl v háji...Ovšem herecké představení Balea...super! ()

GOREGASM

Snaha být šokézní z toho doslova čumí na míle daleko a nebýt přirozeně arogantního a amorálního výkonu Christiana Balea, jehož obličej pro podobně pokřivenou lidskou existenci doslova zrál (nemyšleno nijak zle), asi by se to tady hemžilo odpadovým ratingem. Snímek celkově přitáhl zajímavý casting, který ovšem jen z malé části zakrývá tvůrčí tápání režisérky a už v polovině stopáže začíná být konání Patricka Batemana nudné, což je za přítomnosti sériového vraha s mrazivě strnulým úsměvem Balea jen oprávněnou pozvánkou pro Mary Harrow na jeho kill list. Výsledný rádoby psycho vypravěčský mišmaš bez špetky napětí jsem přežil s vidinou vyprošťující pointy, která... wait for it... nepřišla. 50% ()

čmelda5

Váhám a uvažuju, proč jsem vůbec dala tomuhle filmu alespoň tu jednu hvězdu. Takovouhle kravinu (věřte, že bych to dokázala nazvat i horším slovem) jsem už dlouho neviděla. O čem to vůbec bylo? Jo jasně, chlápek, co se čtvrt filmu vytahuje, předvádí a popisuje, co dělá, aby byl krásnej, dalšího čtvrt filmu si užívá s ženskejma podivných mravů, třetí čtvrtinu masakruje právě ty ženský, podle nálady i nějakýho jinýho chlápka a tu poslední část blábolí, ani nevím o čem. A to rozuzlení a telefonáty, kdy byl zoufalej a na dně? To jsem jaksi nepochopila... Zbytečně vyhozený peníze, čas a zkažená filmografie jinak vždy skvostného Christiana Balea a pro mě nově (ve filmu) objeveného Jareda Leta. Právě kvůli těm dvoum dávám aspoň tu hvězdu. PS: Ale dobrá-vtipná-scéna, když Bale chce zabít Leta. "Prosimtě Marcusi, proč máš na zemi noviny?...Líná ti pes, nebo ti líná milenka?" "Ne, Paule." "Není to pláštěnka?" "Je, filuto!" ()

Hubis_

Až na ten zmatený konec,který toho vlastně moc nevysvětlí to nebyl vůbec špatný film.Výborný Christian Bale svoji roli zvládnul opravdu skvěle a jako vrah mi dokonale seděl.Škoda toho konce jinak bych dal pět hvězd! ()

kkarx

Brilantní! Tohle není ani tolik o životě smetánky (Batemana) z Wall Street jako spíš o otázce kam až může člověka dohnat čirá povrchnost. A na těch nejbohatších se to ilusturuje nejlépe. Většina lidí soudí člověka podle oblečení, účesu, platu, hudby kterou poslouchá, vybavení bytu či společenského postavení. Americké psycho jde do extrému. I zcela nepodstatná věc jako je např. vzhled vizitky dokáže připravit Batemanovi bezesné noci. Paradoxně Bateman je jediný, který se chce vzepřít, jenže už zašel příliš daleko a návrat se zdá nemožný... P.S. Docela by mě zajímalo kolik lidí se v tom vidělo ()

kukys

"Pořád smrdím hejtem, říkej mi Patrick Bateman..." Kurvy, chlast a chlebíčky a občas nějakej insane mord -> asi nejvíc vystihující. ()