Karbos

Ne asi kdyby to takhle jednoduše fungovalo :) tak trochu wanted bez podvádění od Morgana Freemana :) Na 20 let starej film je to solidní nářezová akce která pěkně odsejpá. Jednu hvězdu ale musím dát dolů za přílišnou úlitbu scénáristů, kteří si ke konci opravdu pomohli nad snesitelnou míru. Kdy si 4 vyděšení chlapci (právem se bojící zabijáka), stejně nechají do domu pustit opravdu ošklivého chlapa převlečenýho za ještě ošklivější ženskou s úmyslem kopulace což bylo fakt extrémní. ****. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 3/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 3/10 viz profil ()

Kozlowski8

Tarantinovsko - Rodriguezovský styl, cool zpracování, absurdní humor, nápady a vychytávky, svérázné postavy, kterým jasně dominuje geniální homosexuální detektiv Willem Dafoe, technicky skvělé. Dějově mi to ale přišlo trochu jednotvárné stereotypní. 70 %. ()

jardadavid

Super podivaná, nechápu proc tento film vyšel pouze na Vhs a nebyl v kině.Skvěle natočené akční scény("každej akční hrdina potřebuje lano").Vynikající Dafoe . ()

Kosta

Nepřekvapivě vinikající Dafoe v úžasné akční černo černé komedii s inteligentní myšlenkou (což je v tomto žánru vzácné). ()

Okocha

Některé komentáře mě navnadily takovým způsobem, že jsem usoudil, že se jedná o neprávem opomíjené a nedoceněné dílo, které k velké smůle vyšlo jen na videokazetách. Docela jsem se těšil, jak si obejvím další filmový skvost, který zůstává mnohým utajen. Jenže, jak tomu bohužel v těchhle případech často bývá, o to větší bylo moje zklamání. Chvíli jsem si říkal, jestli koukám na ten správný fim, který ty pochvalné komentáře vyzdvihují... Humor typu "Koukej, jak jsem ho pěkně odprásknul" mně přišel dost laciný a to už vůbec nemluvím o tom, jak zklamán bude ten, kdo očekává krimi ve stylu filmů od Guye Ritchieho. Ve vašem vlastním zájmu vám radím, abyste se k DVD s tímhle filmem nepřibližovali a nechali ho dál odpočívat v regálu půjčovny. ()

Wild_cz

Toto je opravdová pecka filmového průmyslu. Příběh není nijak extra složitý, ale jeho podání mne naprosto uchvátilo. Asi je nutné tento snímek brát s určitou nadsázkou. Sice se zabývá poměrne vážným tématem, které je ovšem uvedeno do poetického rozmětu nabývajícího grády s každou minutou. Film je doprovázen skvělou hudební kulisou, Willem Dafoe i oba svatí bratři kouzlí před kamerou a opravdu smekám před nápadem Troye Duffyho, který nám z tohoto byť obvyklého krmi/akčního příběhu vytvořil velmi zajímyvý celek. 90 procent ()

BorisBlade

Nabitý od začátku až do konce, nejen pořádnou akcí, ale skvělým humorem, který si vychutnávám pokaždé jako i skvělé herecké výkony. Jedna brutální scéna střídá druhou. Navíc oba dva irští bratři Connor a Murphy McManusovi se skvěle doplňují a s bouchačkami se snad již narodili. Ješte se slovy, když spadnou ze šachty a vystříli celý ruský gang, v krásném Max Payne bulettimu, následně Connor vyčítavě řekne Murphymu: "Well, name one thing you're gonna need this stupid fuckin' rope for" jsem se smíchy neudržel a následně další scéna, když příjde Funny man Rocco. Hotovo. Willem Dafoe se svou pikantní rolí taky blýskl, jakožto i David Della Rocco třeba se scénou, kdy si chce ustřelit palici, jestli mu jeho přítelkyně řekne jméno té zas*ané kočky. Neznám lepší film tohoto žánru. 96% ()

RoyBatty444

Willem Dafoe je to, čo si zapamätáte z tohto filmu a je to tak dobre. Nehovorím, že film je zlý, ale mohol by byť lepší. Možno sa ešte Daffy trochu priučí napríklad u Guy Ritchieho ako nepustiť tempo lebo toto je presne čo filmu chýba. Scenár má pár zvratov (vždy dobré) a réžia pár svojských techník. Najviac sa mi pozdávalo vloženie do scén rozprávača. To ,že majú bratia Boondockovci káričky zaparkované na bráne zabijackej fabriky z nich robí sympaťákov. Napriek tomu sa mi v žiadnom filme nepáči a určite mi dajú pobožní spoluobčania za pravdu, že sa s božím požehnaním zabíja. Musel som sa k tomu vyjadriť lebo toto je jedno z hlavných výpovedí filmu. Ak sa dostanete na koniec, čo sa asi viacerým podarí, nebudete ohromení ale aspoň dobre pobavení nakoľko je dej prešpikovaný aj pár fórmi. A z popisu filmu by som ohodnotenie dráma určite vyradil. ()

le poulet

Naprosto okouzlující. Skvěle to ukazuje, že nic není jenom černé nebo bílé. Má to náboj švih i humor (Dafoe jako prostitutka), krve je tam tak akorát a co se soundtracku týče, nikde jsem zatím nic podobnýho neviděla. Všechno podtržený herci, kteří nemají chybu. A že je každý druhý slovo sprostě? Dnešní teenageři tak mluví běžně....takže upřímně nechápu názory těch, kterejm to vadí. Sto procent! ()

chosan

Jeden z nejlepších filmů co jsem za tento týden viděl! Vím že je to poněkud starší film ale já jsem mladší ročník a musím uznat že tento film mě v hlavně zůstane hodně dlouho, skvělý příběh, scénař, hercy zkrátka nemám co vytknout. 90%. ()

complex

Film, ktorý si naozaj zaslúži uznanie, veľmi kvalitne spracovaný dej, výborná kamera, strih a nesmiem zabudnúť ani na soundtrack.. Celý film naozaj pripomína komix a to je v tomto prevedení len a len dobré.. Herecké výkony sú naozaj na vysokej úrovni, hlavne čo sa týka Dafoe-a. Jedno, čo môžem vytknúť je to, že zbytočne sa natáčala dvojka, pretože iba pokazí chuť veľmi kvalitnej jednotky... ()

ProchY01

Jediné, co mi tady vadilo byl opět český název filmu, což se prohloubilo s příchodem druhého dílu - jinak báječný snímek s nádechem tarantinovsko-ritchiovské atmosféry. ()

Pickardino

Silnější 3. Trochu jsem nezkousl to podsouvání jakéhosi morálního rámce, ale odsýpalo to, proběhlo několik moc pěkně postavených scěn, a Dafoe byl prostě dokonalý.. ()

Cor-Angar

Tohle je zase jednou film, od kterýho jsem nečekal absolutně nic a nakonec to nebylo úplně špatný. Na druhou stranu musím říct, že ze začátku to vypadalo ještě líp, později mi ale přišlo, že se to začíná měnit v solidní blbost, což je celkem škoda. Vtipné scény fungovaly (líbilo se mi posílání detektiva pro kafe, bagety atd :), ty akční taky a celej koncept mi vyhovoval, bohužel scénař ke konci začal ztrácet dech. No a k hercům - dvojice S. P. Flanery a Norman Reedus je sice parádní, ale kdo je v tomhle filmu naprosto neskutečnej je Willem Dafoe. Hlavně teda při rekonstrukci té přestřelky, to opravdu stálo za to :) No vzhledem ke spoustě světlých momentů, které Pokrevní bratři nabízí, to vidím někdy v budoucnu na druhý shlédnutí...Zatím hodně solidní 3*. ()