Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Pateyl

Karel Roden si mě tímto opravdu získal. V žádném případě bych to nepovažoval za Béčko, ani za parodii, protože to má kvalitní příběh akční scény i trochu pointy. Souhlasím, že si o nás Američani musí myslet asi to, co si myslí o Slovensku v Eurotripu, ale to se přeci nemůže vztahovat na hodnocení filmu. U mě jasných 5 hvězd za perfektní otevření brány do Hollywoodu Karlu Rodenovi. ()

Vitex26

Další variace na téma "Amerika = země neomezených možností", aneb co všechno se stane, když si Emil Slezák a Oleg Razgul vyrazí na 14 denní dovolenou do Spojených států. ()

wwii9

Mohol to byť skvelý film. Má "zdravé" základy, zaujímavý námet. Nuž ale celkovo to bolo akési nedotiahnuté. Chvíľami to vyzerá dobre a potom to skĺzne do nudy. Roden - fakt super!!! Najväčšie plus filmu. ()

TheBrain

no moc ma to nezaujalo akoby to napätie nikde ani nebolo...karel bol skvely tak i de niro ako inak...ale co ak je to naprd? ()

aannemer

Je veliká škoda, že Karel Roden (nebo jiný výborný český herec) nedostal již takovou hereckou příležitost i v dalších zahraničních filmech. Ukázal totiž, co je herecké mistrovství a i takový herec, jakým Robert De Niro bezesporu je, vedle Rodena jen sekunduje. ()

Aidina

A opravdu hraje Robert de Niro hlavní roli? Ale teď vážně, jediný, kdo byl naprosto přesvědčivý, je Karel Roden. Podává velmi kvalitní výkon, jeho psychopat nemá chybu. A zcela nechápu, proč byl v titulcích filmu uvedený až na šestém místě. Že by americké herecké odbory?? Karel je velmi dobrým hercem a z každé role dostane absolutní maximum. Zasloužil by si zcela lepší scénáře, než tento. Vlastně jsem to dokoukala jenom kvůli Rodenovi, tři hvězdičky patří jenom jemu. Neubránila jsem se smíchu u scény, kdy americký hasič se ptá Rodena, odkud to všechno zná a umí. „Můj táta byl hasič“ tak asi v té době se jim říkalo požárník, ne? To by pak mnohé vysvětlovalo:-)). A pokud je pravda, že na zkouškách odmítal mluvit rusky na Olega Tartarova, z důvodu školních vzpomínek, tak to chápu. Mám podobnou averzi. Učitelka ruštiny nás mlátila pravítkem přes ruce, když jsme neznali ruská slovíčka. ()

SZYslak

To vam takhle jednou jdu v Americe do kina a najednou na platne vidim nekoho, kdo vypada jako Karel Roden. Byl to Karel Roden a perfektne zahral sileneho psychopata - cecha Slovaka, ktery natrhne prdel namachrovanemu amikovi a jeste na tom vydela, aby pote Karlovi pro zmenu natrhl prdel "dobrovolny" hasic (ne, nebyl to Jaro Slavik). Cele se to odehrava v New Yorku, dokonce se tam mihnou pekne baby (Verka Farmigaova, Karla Theronovoaova a Samantha ze SATC) ... a tak se z filmu stala moje mala srdcova zalezitost ... Diky Karle! Edit: Na Times Square jsem si koupil soundtrack, fakt luxus. Český při-dabing je sračkoidní (+ originál Emil Slovák x dabing Emil Slezák, WTF TV?). A Vera Farmiga je kočička největší :-) ()

Delmondo

Tohle byl nehorázně pomaštěnej film, Roden coby hlavní záporák herecky válcuje De Nira a společně se svým ruským kámošem Razgulem s pomocí výbornýho českýho dabingu rozjíždějí nahláškovanou psycho-akci u který se musí bavit snad každej českej patriot. Co na tom že naše země je zde líčena jako domov úchyláků a kurev když je to tak zábavný. ()

Skylwalker42

Jen díky opravdu geniálního Rodenovi. Našinec zastínil hereckou špičku jako DeNiro. A to se jen tak nestává! Snímek průměr, mírně pod.... Ale jak se vždy objeví Karel, tak se jedná o zážitek. ()

AlDelon

Prostě i čistě dobrá, odddechová kriminálka s DeNirem, který snad nikdy nezklame, Rodenem a několika vícero narážkami na Česko, Slovensko a jinou ,,východní evropu". ()

PTuranyi

Slušný thriller mixujúci policajnú a požiarnu akciu s kritikou médií a bulvárneho baženia po krvavých senzáciách. Len keby to nekazili tí dvaja blázni, okolo ktorých sa to celé od začiatku točí. Kriminálnik Emil Slovak si totiž prišiel do USA pre peniaze a ide si po ne cez mŕtvoly. Jeho kamoš Oleg chce byť slávny režisér a natáča všetko na kameru pre svoj film. Jeho hlúposť tak rozosmieva diváka, že napätie sa okamžite stráca. Na druhej strane je to integrálna súčasť filmu, ktorá robí tento film jedinečným, hoci zneužitie médií ako ho plánuje Emil, pripomína "Takých normálnych zabijakov". Produkcia je výborná z filmu cítiť jemne béčkovú atmosféru konca milénia. Herecké obsadenie výborné a Robertovi De Nirovi rola prefíkaného policajta sedí a Edward Burns využíva príležitosť zahviezdiť aj keď jeho kariéra je ešte len na začiatku. Zaujímavé je rozhodnutie obsadiť postavy Emila a Olega hercami priamo s českou a ruskou národnosťou. Takže tu mal príležitosť zažiariť Karel Roden a nesklamal. Vtipný postreh je, že hoci sa jeho postava volá Emil Slovak, ktorý je Čech, tak ho dabing v správach volá Emil Slezák a na letisku má jeho záznam označenie OK, čo je označenie Československa, ktoré v dobe vzniku už neexistovalo. Oleg má záznam s označením SU (zrejme Soviet union), ktorý tiež už neexistoval ;) 70% ()

Jan XXIII

Měl jsem dojem, že jsem jsem sledoval Komiseře Rexe na Primě, pak jsem si až uvědomil, že tam hraje Roden a chybí tam ten pes.Ostuda a ne kinofilm! ()

Sublog

Průměrný snímek, který ale zachraňují skvělé výkony Karla Rodena a Roberta De Nira. Právě díky nim dávám filmu místo dvou hvězdiček slušné tři. ()

Trageeed

Tenhle film si zaslouží trochu schovívavosti kvůli jedné věci - kdy jindy uvidíte nějakého českého herce sejmout De Nira!!!! ()