Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Shitonit

TAk tohle je přesně ten film, kterej mě asi někdy bavil, a po letech jsem ho stáhnul nic netušící znovu. A protože sem neměl záznam na csfd, tak jsem neměl ani fialovou páru vo tom, že už jsem to někdy sjel. No a tak se těším, uvelebím, pustím, a zjistím, že jsem to viděl, a že to je asi docela dobrý, že na to mám docela dobrý vzpomínky, nebo tak něco. Noa po pár minutách zjišťuju, že jsem asi byl totálně vyhulenej, když jsem tohle akceptoval, a nebo byl totálně vyhulenej John Herzfeld když to točil. Nicméně abych ty plky dostatečně shrnul, je to taková píčovinka, a nebýt v tom Roden, kterej je pro nás trochu sympatico, tak by to zůstalo pouhou prázdnou píčovinou. ()

ForGump

Pěkná atmosféra celkem, Roden je Bůh, ale celé to do sebe úplně nezapadlo a chvílemi to bylo až příliš směšné, včetně toho konce, který se zvrhl v obžalobu systému a médií, ale na nějaké vyšší cíle tohle vůbec mířit nemělo. 50% ()

JimDeNiro

Kolem tohohle filmu a role Karla Rodena se namlelo už tolik, že nemá cenu se dál rozepisovat. Je to opravdu klasiky průměrný thriller, který ale opravdu pozvedává Karlův mrazivý výkon v roli Emila, naprosto psychopatického českého emigranta, který si myslí, že v USA se dá opravdu vše. Jestli fim působí spíše jako satira na kritiku Američanů, je mi vcelku jedno, spíš mě zaráží, že to vůbec oni natočili, vzhledem k tomu, jací jsou egoisté. Film je prezentován jako thriller s Robertem De Niro, ale to opravdu není pravda, je to jen taková vedlejší role, přicmrndávajíc našemu psychopatovi, Karel prakticky nesleze z plátna a nečekal jsem že to někdy řeknu, ale on toho Roberta totálně přehrál. DeNiro byl takový bez šmrncu, utáhaný, ale to jsem pochopil asi až malinko po půlce filmu, kdy nám režisér nachystá jeden velmi nehollywoodský zvrat, tudíž obrátí film na trochu jinou kolej, ale nakonec nás hodí do klišé klasického thrilleru. Chvílemi je vidět, že Roden docela přehrává, ale já si myslím, že vzhledem k jeho postavě je to naprosto v pořádku. K tomu charakteru to prostě patří. Ale to mi nevadí, opravdu to stojí za to. Navíc příjemná zajímavost - Karel Roden se zde poprvé setkal s Verou Farmiga (tady ale skoro k nepoznání), později si spolu zahráli ještě dvakrát , a to v thrilleru Zběsilý útěk (2006) a hororu Orphan (2009, byť tam neměli společnou scénu). Karel jednou prohlásil, že jeho snem je zahrát si po boku Roberta De Nira. Kdo tenhle sen může zhmotnit, z českých herců? Nikdo. Mu se to opravdu splnilo, a ještě si u producentů vydobil, aby ve filmu mluvil chvílemi normálně česky, kouří Mars a ještě vymyslel i jméno Emil Slovak. A amíkům dlouho trvalo to nevyslovovat jako ímejl :D A v dabingu si asi dali lajnu, Nějakej kokot dokázal přejmenovat Slovaka na Emila Slezáka. Hnus. Navíc byl opravdu hvězdou celého filmu a posléze i premiéry v Los Angeles na červeném koberci v roce 2001. Z mého hlediska škoda, že již potom nedostal tak obrovskou roli v dalším velkém hollywoodském filmu (Rasputina v Hellboyi neřeším, tam byl jen jako komiksový záporák, ti mají méně prostoru.. Jo a nakonec si opravdu až 6. pozici v titulkách nezasloužil... 70% ()

Fanak

No, nebýt tam Roden, který byl nesnesitelně záporný (a odporný), asi by to bylo o hvězdu míň. Místy docela napínavý thriller s místy dost zbytečnými scénami, po jehož zhlednutí se ještě více zatvrdím proti TV Nova, nebudu důvěrovat chlapům s videokamerou a možná se i přihlásím k dobrovolným hasičům:-). ()

Spectacle

Asi by to u nás málokoho zajímalo, kdyby roli největšího záporňáka nehrál Karel Roden. Celkem průměrný film bez tolik potřebný energie, u kterého jsem dokázal usnout! ()

charcoal

Průměrný film s občas zbytečně přehrávajícím Karlem Rodenem. Ten určitě některým duševně slabším divákům za oceánem poslal jasný vzkaz- co Čech to psychopat. Chtělo by to rychle vykompenzovat nějakým Ebenem nebo Svěrákem.. ()

epoh

Viděl jsem ten film už několikrát a líbí se mi stále víc. Těžko říct proč. Snad proto, že média mají stále větší moc a já se u tohoto filmu jenom děsím, kam to všechno dospěje. A to se u spotřebních thrillerů běžně nestává ()

JK77

tento film som videl 1x v USA a bola to radost ked som pocul Rodena, haha aspon dacomu som rozumel. Inak Rodena mam od tohto filmu rad. Teda niezeby som nieco mal proti nemu dovtedy, ale tu som si ho prvy krat viacej vsimol. ()

George3110

V tomto filme rozohrali veľmi kvalitný herecký dueal Karel Roden a Robert De Niro. Rád som sa pozeral na ich spoločné scény kedy bolo ťažko povedať ktorý z nich hraje lepšie a aj v tomto filme vidno že Karel Roden by sa nestratil medzi hollywoodskou hereckou elitou. ()

Elegnor

Pořád rozvažuju jestli 3 nebo 4*.. Rodenovi západní role jsou fakt slušný, tahle podle mě není výjimkou.. Parádně vystiženej pošahanej magor s oponentem v postavě charismatického De Nira, óó :) Mě se ten film vážně dost líbil.. Mohl být kratší, některý scény mi přišly absolutně bezvýznamný, ale co, ve finále je to hezký a Oleg Taktarov je jako umělec fakt příjemný zpestření :) 3,5* ()

ondey

CO to jééé??!! Naprosto nechápu jednání "hrdinů" ani to, proč bych se na ně měl vlastně koukat. Scénář je vážně výcuc z hollywoodskýho prstu. Jako oblíbenou Rodenovku to rozhodně považovat nebudu. ()

Krahulda

Tento film je třeba vidět ! Velice podařené zpracování scénáře, filmu atp. Film je hvězdně obsazen a zejména oceníte roli Karla Rodena, který svou roli zahrál opravdu bravurně. ()

borohub

Tohle se teda moc nepovedlo. Film je zdlouhavý, celkově postavy mi jsou proti srsti, ale zase kvůli nějaké úctě k Rodenovi nedám méně než 3, ikdyž co si budeme nalhávat nebýt Rodena tak to po chvíli přepnu :) ()

Pitryx

Velké plus celého filmu je pan Roden. Spád to má dost dobrý, ostatní herci také na úrovni. Tempo se však po nějaké době přibrzdí a začíná to být trochu nudné. Myslím, že to má zbytečně dlouhou stopáž, natolik zajímavé to zase nebylo. 2014021610801/13325 ()

kubilov

U 15 minut se přímo nabízí srovnání s vynikajícím vizionářským filmem Natural Born Killers od mého oblíbeného Olivera Stonea, jenže u žánrové podobnosti to asi tak nějak končí. S daleko slabším scénářem, vesměs až na rodena horšími hereckými výkony a s celkovým (ne)vyzněním je to pouze relativně prázdný film, který vše vsadil na téma. Abych ale nebyl až příliš kritický, tak Rodenův Emil Slezák byl opravdu parádní slizák, tak vyšinutýho magora jsem už dlouho (nejen) ve filmu neviděl. Na druhou stranu mě docela zklamal nevýrazný Robert De Niro a ultranesympatický herecký poleno Edward Burns. ()

marek29

Roden v Americe? Ze začátku zajímavé retro, ale pak už to upadalo. Vtipný je mistr de Niro který svým typickým humorem táhne film nahoru :) bohužel film svým časovým zařazením mapuje jako největší hrozbu pro USA Srby a Čechy z východní Evropy. Jo hold arabští kluci ještě nebyli s islámem ještě v kurzu a nikdo se o ně nezajímal. Je to zajímavá sonda do staré Ameriky 90. let s českým hercem. 3 hvězdy a ciao ()

subic

Děj je už popsaný v textu distributora. Film mě nějak míjel, až jsem ho viděl nedávno na Nova Cinema, kde ho odvysílali v nějaké zkrácené asi 100 minutové verzi. Na krimi-thriller to má rozhodně originální scénář. Koho by napadlo, že modrooký Rus Oleg (Oleg Taktarov) bude všechno točit ukradenou kamerou a to i vraždícího Čecha Emila (Karel Roden), který uškrtí prostitutku, rozkuchá detektiva Eddieho Flemminga (Robert De Niro) a řádí dál. Všechno je ale uděláno takovou ne úplně chytlavou formou a i Karel chvílemi dost přehrává. Ale na jeho Hollywoodskou premiéru asi dobré. Zároveň tu má asi první větší roli má milovaná Vera Farmiga. ()