Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Frankie

Tuctová akce, ve které stojí za pozornost české barvy hájící Karel Roden a v průměrnosti se potácející, kdysi skvěle obsazovaný Robert De Niro. ()

blastboy

Karel Roden si zde střihnul obdivuhodným způsobem vyšinutého imigranta, který řeší věe po svém. Brutálně. A jindy excelentní Robert DeNiro měl náhle co dělat, aby se na něj alespoň dotáhnul. ()

uzzi

Roden a De Niro. De Niro a Roden ----- sakra, tak tohle je pro českého fanouška něco jako sen. Jenže z jmen dobrý film neuvaříš, tohle je bohužel případ jak vyšitý. Obsazení je skvělé a Roden se nenechává zahanbit. Film je to však spíše podprůměrný. ()

Rudinsky

Karel Roden dokazuje svoje perfektné a stále dozrievajúce kvality, a Vera Farmiga neuveriteľný sexappeal. Inak v tomto filme stojí väčšina vecí za hovno. Taký poku sbyť za každú cenu cool sa nevydaril ani scenáristom, ani režisérovi a vonkoncom nie De Nirovi. ()

Zagros

15 minut je doslova průměrná americká kriminálka a to všech ohledech. Nebýt ovšem jedné věci, hraje v tom Karel Roden a hraje dobře. Společně s Olegem Taktarovem zastínili i známého Roberta de Nira, postavou i hereckými výkony. Pro Roberta de Nira to byla jen rutinní práce a jen jeden z mnoha filmů. Popravdě, kdyby v tom nehrál Karel Roden, film nestojí vůbec za pozornost. Nicméně je zajímavé vidět našeho herce ve velké americké produkci a ještě, když má hodně výraznou a velkou roli. Ta třetí hvězda je jen za něj. ()

cold

Když jsem na tom byl v kině, tak se mi to celkem líbilo. Teď po pár letech si ani nemohu vzpomenout o čem to bylo. Buď mám sklerózu a nebo to zas tak dobré nebylo. Hraje zde Roden a to je trochu málo, myslím. Další nevýrazný film, který zapadne (zapadnul) do smetiště filmových kotoučů a pásek. ()

joshula

Film ve kterém se mi libila především hudba. Výborně vykreslovala scény dvou hlavních protagonystů. Nás by mohl tešit výborný výkon Karla Rodena. Jenže i tak něco prostě chybí... ()

cab

Krimi obohacena pro ceskou obci o roli vychytraleho psychopatickeho krajana s nozem v ruce (Karel Roden), ktery po prijezdu do USA najde skulinku v zakonu, jak se proslavit zabijenim, ale pohar spravedlnosti musi byt s blizicim se koncem naplnen. 65% ()

Paity

V podstatě tři hvězdy jen kvůli Karlu Rodenovi, který si tím pomyslně otevřel cestu do Hollywoodu, jak jen je to pro východoevropana možné. ()

peetriss

Na tomto thrilleru je sympatický fakt, že se jej Herzfeld pokusil natočit neotřelým způsobem jako varování před nebezpečnou silou médií, avšak po výsledné stránce se mi tento neotřelý způsob zase nezdá až tolik zvládnutý. Film působí, především vinou slabého scénáře a především v první polovině, poněkud utahaně, Robert De Niro také tentokrát ze sebe nevydává maximum (i když pravděpodobně ne jeho vinou), pro českého díváka je magnetem bezesporu první velká hollywoodská role Karla Rodena, který šíleného psychopata zvládá výborně a Oleg Taktarov mu v žádném případě nestíhá sekundovat. 15 minut je látka s obrovským potenciálem, výsledná podoba tento potenciál podle mě nevyužila ani z poloviny. Hodnotím 50%. ()

Prochy38

Ničím významnější thriller. Klasická varianta, že Rus v USA je prostě terorista a zabiják, to nemluvím, co si myslí o nás Češích... Ale ok, někdo to napsal, tak to bude. R. De Niro hraje klasiku, charisma jak nikdy a jeho postavu musel brát každý. Naopak je tomu u E. Burnse, což je škoda, protože jinak je sympaťák... V. Farmiga na Američanku hrála Češku moc hezky a seklo jí to. Milé vidět Ch. Theron v malé roli, ale hlavně kočku K. Cattrall v možná ještě menší... Celkem jasný prim zde hraje K. Roden, který se i kvalitně nadaboval a české psycho zvládl na 100%, stejně jako jeho ruský kolega O. Taktarov. Ti dva fakt výborní! Film jako celek spíše průměrný. ()

Skalda

Kdyby to dávaly v pondělí večer na TV Prima (i v úterý může být něco prima) tak by mě moc nepřekvapily. Roden je božskej, ale co Ti ostatní? od E. Burnse jsem pravda nic nečekal ale De Niro? Ale je pravda, že pak jsem si pustil Showtime ... film týdne v sobotu na Nově! ()

Macik

Perfektní trihller s vynikajicím Karlem Rodenem.Člověk s ním tak soucítil, že mu dokonce fandil a v závěru když ho AMERIČTÍ policisté zastřeli v pozadí se sochou svobody to bylo opravdu přehnané.....Prostě američani si se všema a se vším poradí a běda takovejmhle čechům a rusákům co přijeli do ameriky dělat bordel !!! :) ()

GREGOIRE

Film sám o sobě je čistě průměrný, ale kvůli Karlu Rodenovi se stojí za to na něj podívat. Nejen proto, že na De Nira si člověk neflusne každý den :). Karel tu bez nadsázky hraje první housle a to je potěšující. ()

Mekgrůdr

Tak Kája Roden nám dostal první větší roli a hned se prohání po žebrech Roberta de Nira a podpaluje New York. Film není špatný v celku se povedl, ale....ta americká ignorance...je až k vzteku jak z nás pořád dělají Rusko... Každopádně je to dobře vymyšlený a Karel je opravdu k sežrání...jestlipak má český táborák registrační známku :) ()

mira007

Dávám hvězdy za Karla Rodena. Žádný jiný český herec nedostal v hollywoodském filmu větší roli a ještě hodně dlouho nedostane, třebaže věřím, že Markovi Vašutovi se to jednou povede. Je to koukatelné, ale de Niro má několik lepších filmů. ()