Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Ridick

Co sa mi strasne paci na filmoch je to, ze vsetky kritiky, recenzie a hodnotenia su relativne (ako keby nieco nebolo:) ). ale to som odbocil od hlavneho ciela, ktorym je tento film. nemal som extrachut si pozriet 15 min., pretoze to malo mierne nadpriemerne hodnotenia s ohodnotenim priemerneho americkeho kusku (dobra blbost, ze?). u mna nim urcite nebol, lebo ked si odmyslite vazne tupy dej a zameriatie sa hlbsie na media, zglosovanie klisoidnych situaci, tak sa vam naskytne kvazi inovativne dielo, kde film ako taky nie je podstatny, ale vacsi zmysel tu ma zafilozofovanie si na temu: ako na nas vplyvaju media, a kde vlastne maju hranicu, a ci vobec nejaku maju. ked si toto zodpoviete (co nie je, ale nutne), prichadza na scenu karel roden a jeho partak oleg, ktori svojim dementizmom, soc. deviaciou privadzaju divaka do rozpakov ci sa smiat ich konaniu s kamerou, alebo sa pohorsovat nad ich brutalitou. hmmm..tak ma napadlo, ze je nakoniec je tiez dobre sa zamysliet aj nad pravnym systemom a ako lahko aj masovy vrah vykluckuje...ach ta amerika a nedocenene filmy.... ()

erased

Výborný, i když poměrně tuctový film se skvělými herci a perfektním spádem. Edward Burns zde sice hraje klasické skauta, ale o to víc vynikne Rodenův Emil, který se pro mě stal jakýmsi měřítkem pro jeho jiné role, protože podobně dokonalého šílence zahrál snad jen Heath Ledger. Navíc film překvapil zajímavým scénářem, co se De Nira týče, a právě výkony těchto dvou herců zvedají film z průměru mezi ty velmi kvalitní. ()

Toshiro

Skvělej záporák v provedení Karla Rodena, Robert de Niro a úplně ubohý mega dobrák Edward Burns si vedle něj vůbec neškrtali. Dobrá kritika americkým systémům, včetně moci médií. Škoda nedotaženýho a přehnanýho konce. ()

Skip

Vcelku obyčejný krimi thriller, který je pro tuzemské diváky ozvláštněn tím, že hlavní zápornou postavu hrál Karel Roden, jenž je nejvýraznější postavou a s přehledem sekunduje Robertu De Nirovi. ()

PP66

Na tento snímek jsem se podíval jen kvůli Karlu Rodenovi, protože mě zajímalo jeho první zahraniční angažmá. Zklamalo mě to celé včetně vystoupení Roberta De Nira, proto vřele nedoporučuji - ne všechno s kvalitními herci se povede. ()

Fanucci

AŤ ŽIJE KAREL RODEN!!! 15 minut je strašná blbost, ten filmující Rus mi šel strašně na nervy, ale Rodenův výkon to vše vykompenzoval. Moc pěkně tam hraje... ()

Huntelaar

Kdo by se nadál, jak lehce Roden přehraje de Nira. A já jen doufám, že Roden ještě někdy dostane šanci v nějaké větší (kvalitnější) hollywoodské produkci. ()

OG_Swifty

Jeden z filmů, kde jsem fandil záporákům. Těžko říct, jestli za to může Karel Roden nebo ten způsob, jakým jsou detektivové prezentováni...... hasič je prostě nesympatickej vocas a De Niro ... mno jsem rád, že ho zabili. Akorát ten konec pro mě jinak docela koukatelnej film shazuje do koše blbostí... kdyby alespoň zabil tu reportérku nebo toho hasiče, ale ono se blbovi nestane nic... prostě shit ()

Had6

Americký akční průměr. Akorát Kael Roden zářil nad ostatní. A to neříkám kvůli tomu, že je z České republiky. Prostě zahrál Emila výborně a nebýt jeho, tak by mě ani snad ten film nebavilo dokoukat. ()

maverick10

Tentokrat padla kruta avsak zaostala a nevzdelana ruka amiku i na nas. Vzdy to odnaseli prevazne rusove, balkanci, severokorejci, arabové ci mexikanci. Tentokrat si vyslapla arogantni malomestska hollywoodska pakaz i na maly stat v srdci Evropy (dle hUSA pry východ Evropy - no budme radi ze vubec tu Evropu trefili dobre). Opet dali svetu najevo, ze do jejich bozke kolebky "ne"svobody priplouvaji na voru - tentokrate z Čech (asi z naseho pobrezi) - pouze vrahove, zlodeji, kurvy a Viktor Kožený. No musim se priznat, ze jsem docela rad, ze ziju v semenisti terorismu a sifilitidy v malem statu hned vedle Moskvy.... Film byl jinak nekonzistentni smesici nadsazky a jakehosi akcniho krimi dramatu, kde chovani hrdinu zavanelo nelogickou ucelnosti a pripominalo spise nepovedenou crazy reality show, nez solidnim zanrovym filmem. ()

Gee.Rocks

Vzhledem k obsazení je výsledek docela slabý. I když bych neřekla, že někdo hraje špatně. Roden je naprosto skvělý! Možná je to špatně postavený příběh, možná režie? ()

zbyshek

Trochu hekticky natočen film, ale bavil. Možná proto, že tam hraje Karel Roden, a já, jakožto vlastenec rád vidím české herce v amerických snímkách. Jinak film o celkem ničem. 40% ()

Martin741

15 minutes funguje len tak na pol plynu. Dokonca aj vtedy, ked sa na to pozriem z tohoto uhla pohladu : "navod, ako sa na 15 minut stat slavnym". De Niro vie hrat, o tom zadna, ale reziser John Herzfield /drsny a drsnejsi/ je len rutiner bez kuska originality. Aspon ze Karel Roden bol dostatocne psychopaticky zaporak, ale ani on to nedokazal vytrhnut zo siveho, sediveho priemeru. Ale dalsi De Nirov film Kdo s Koho s Marlonom Brando z tohoto isteho roku 2001 si urcite pozriem radsej. Aj preto, lebo tam hral moj oblubeny Edward Norton. 50 % ()