Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

PlysovyMacko

Karel Roden ide na 200% a spolu s kritikou americkeho sudneho systemu a medii je to jedine zaujimave na tomto filme. Policajti su zufalo nevyrazni. If it bleeds - it leads! ()

ostravak30

Karlu Rodenovi se splnil sen a Češi zase jednou dostali svůj prostor v Hollywoodu. Trochu mi tento film připomínal Showtime, kde Robert De Niro hrál postavu přesně opačnou. Jeho kriminalista Mitch Preston totiž kamery nesnášel. Režisér John Herzfeld se po televizních filmech teprve podruhé pustil do většího projektu, na kterém se prvně podílel i jako producent, s cílem ukázat, jak moc jsou veřejná média v jistou chvíli třeba i ohrožením nebo minimálně na hranicí morálky. Podobné téma již bylo zpracováno třeba i v Takoví normální zabijáci. Zde jde ale o přímé zobrazení toho, jak snadno se mohou zločinci ze svého zločinu vyvléct. I přes tradičně kvalitního R. De N. jde o film spíše průměrný. Hlavně dialogy jsou na pováženou a já osobně moc nechápu ani jednoho z obou zločinců. Jeden vše směle natáčí, aby se v závěru objevil jako deus ex machina a odhalil pravdu. Emilova vražda na začátku působí jako čistě nepromyšlená, přesto se následně chová tak, jako by měl od začátku vše promyšleno do detailu. A i jejich další chování je zvláštní. Musím souhlasit s kolegy níže, že Češi, a ti z východu, byli vylíčeni jako cestující zločinci nebo prostitutky. No co už, my se s tím nějak vyrovnáme. ()

majk_n

Zcela průměrný výkon Roberta de Nira i ostatních zúčastněných dává vyniknout hereckému koncertu ďábelského Karla Rodena. Doufám, že se stane další neokoukanou tváří pro Hollywood. ()

Max Q.

Mrkl jsem na to jen kvůli Rodenovi a ten mě příjemně překvapil. Jinak nejde o žádné přelomové dílko, spíš naopak. Kde bude hrát příště De Niro? V Kobře11? ()

LucLuc

Kdyby v tom nehrál Karel, tak jsem to nedokoukal. Kameraman by měl vyset za kulky v průvanu. To nebyly netradiční nápady, ale často zhovadilost, co se svým nářadíčkem prováděl a střihač se k němu bohužel přidal. Kritika krvelačných médií se podle mě nepovedla a celkově tedy dost rozpačitý výsledek. ()

Efreeti

3 hvězdy pro Rodena, zbyla hvězda pro zbytek "komparzu". Roden je uplně úžasný, a neříkam to jen proto, že jsem Čech. Jestli tenhle týpek neprorazí do Hollywoodu tak od nás už nikdo. Možná že mu přišijou nálepku šíleného Rusoida (15 min, Hellboy...) ale prorazí! Moc mu to přeju. Kromě Rodena mě na filmu zaujala hlavně scéna s Nirem přivázaným k židli...jediný inovativní prvek celého filmu, pokud člověk vynechá to hraní si na rádoby-reality show. ()

Lancelot

Tento film na mě působil trochu "béčkově". Ale nutno říct, že poukazuje na sílu médií a na občas děravé zákony a to je plus. Dalším plusem je role Karla Rodena (mám pro něj slabost). Takže místo tří dávám čtyři. ()

jamoje

podla mna velmi realne spraveny thriller. taketo veci sa mozu stat a ulohu ktoru pri tom zohravaju media tvorcovia vykreslili velmi dobre. zabery ktore boli vo filme akoby z Olegovej kamery mu podla mna davali este viac realnosti. samozrejme nemozem opomenut fantastickeho Karla Rodena v uzasnej ulohe dokonaleho psychopata. Bobby De Niro aj Edward Burns daleko zaostavali za herectvom tohto Cechacka ktory posobi akoby v tomto filme ukazoval hollywoodskym megahviezdam ako sa hra.... 75% ()

route60

Hnus ve kterém hraje Roden tento film drhne od začátku do konce a De Niro nestojí za řeč, Herzfelde běž se bodnout 15% ()

p.i.t.b.u.l

Po dlouhé době jsem viděl tento film podruhé. A stejně jako před tím se mně líbil. Má své mouchy, stejně jako své klady, nicméně 2* jsou maximum co tomu filmu dám. Karel Roden zde výborně vyšinutého kriminálníka a k jeho hereckému výkonu jen smekám. Zahrál to opravdu skvěle. Bohužel co se týče zbytku filmu nemá ten náboj, který by potřeboval. Scénář není špatný, bohužel režie trochu pokulhává. Další herci jsou taky výborný, v čele s Robertem De Nirem. Nemá cenu popisovat děj, jen by to chtělo prostě něčím oživit. Film se totiž občas jakoby zastaví a nepřinese nic nového. Závěrem mohu jen dodat, že film není špatný, má své chyby, na druhou stranu vše vynahrazuje Karel Roden. Film sice doporučím, nicméně ve sbírce oblíbených filmů nebude. ()

t.b.kat

Mně se ten film celkem líbil, Roden hrál skvěle a věrohodně roli parchanta, jenom v těch titulkách ho odsunuli nějak do neznáma, přitom tam hrál vícero než Robert De Niro - 3* ()

pafka

Čech Karel Roden spolu s přítelem Rusem přiletí do Ameriky, aby si od svého parťáka vyzvedli nějaké prachy z předchozího lupu, za který Karel seděl. Karel se ale neovladne a chladnokrevně v afektu vrazdí oba manžele. Rus, který krátce po příletu ukradl videokameru vše natačí a stále tvrdí, že z něho bude veliký režisér. Bohužel, Karel byl při první vraždě spatřen a tak hledá svědka, hlava nehlava. A jde stále přes mrtvoly. Vše hraje na to, že až ho policie chytí, nechá se zavřít do blázince a po určité době ho prohlásí za zdravého a v klídku propustí. Za milión dolarů prodávají televiznímu magnátovi vraždu uznávaného vyšetřovatele a tím pustí do světa svoji podobu. Netrvá dlouho a oba se z ty hromady penez rozhadají a to je vlastně jen krůček do finále. Klasický slabší akční film, ktery je zajímavý jen tím K.Rodenem. ()

harycek

Nějak jsem opomenul přidat komentář , ale pamatuji si , že Karel Roden byl víc než dobrým protihráčem De Nira!! ()

stimpy

Je to divný film, který stojí za vidění snad jen kvůli výbornému psychopatovy Karla Rodena. Ještě že měl DeNiro rozum a zemřel ve filmu brzy. ()