Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

anitae

Roden jako totální magor Emil, Oleg s kamerou. Hasič a policajt se snoubenkou, který nedopadne dobře. Film jsem viděla před lety a tohle jediné di pamatuji. ()

fandalehy

Celou dobu jsem na něco čekal...newím na co, ae čekal....a nejspíš to asi nepřišlo, ptz jsem po hodině a půl dosti nezábavné parodie na akční film, kriminálku nebo thriller prostě usnul... PS: Amíci nás stále mají za Rusáky či co a o tom, že se československo už dávno rozpadlo, nemají ani páru...:-( ()

Brady

Průměrný film s nadprůměrnými herci. Karel Roden hraje skvěle a musím uznat, že jeho ruský přítel také hraje velmi dobře. Roberta De Niro jsem už viděl hrát lépe, ale svůj standard zde v pohodě odehraje. Celkem zajímavý thriller, který však svým pomalým tempem občas nudí. Navíc jsem jako divák cítil, že z některých zlomových scén se dalo vymačkat více, než tomu nakonec bylo. (Ta čtvrtá hvězda je za Rodena. :-) ) ()

Sign

Me se tento ne-prilis podarily snimek vcelku libil ale to bylo hlavne diky nasemu hercovi mistrovi Rodenovi, De Niro me jaksi...no nudil... Aspoň že ten Edward se opravdu snažil, a šlo mu to. ()

Kroup4

Film je slabej to ano,ale Roden je výbornej,jeho přehrávání a psychopatický projev mě dostaly a zastínil i takové herecké eso jako je De Niro(z velké části za to může scénář).Jinak je film slabej průměr a zcela zbytečnej.Stačí vidět jednou a to kvůli Rodenovy. ()

nwx odpad!

Příšerná kravina. Dějově k smíchu. Jakoby parodie na thriller. V tomto filmu je "komik" jak De Niro, tak Roden. Oba hrají hrozně. Film je alespoň trochu koukatelný, když si jej pustíte v anglickém originále, protože slyšet Rodenovu českou Angličtinu, s českým akcentem, to je něco! :) Vlastně KOMEDIE o tom, jak. českej Honza dobývá Amér! V českém rybníce je Roden možná extra třída kapr. Celosvětově je jen další nula v řadě, proto od té doby hraje vlastně jen doma a v levných anglických filmech. V USA skončil. ()

Acrobat

Ak by Hezfeld sa vedel po celý čas rozhodnúť čo vlastne točí, a na čo zatlačí viac, mohol to byť chlapský film. On sa ale rozhodnúť nevedel, a tak miestami netušíte, čo pozeráte, ako to malo pôsobiť na diváka a ktorým smerom sa film vyberie. Konzistentnosť snímku je jeho najväčšou slabinou, pretože inak spôsob akým pohrobok komunistického štátneho zriadenia nazerá na ešte väčšmi zvrátenú americkú kultúru a možnosť odísť z hnoja ako nevinný je úplne úžasný a málokde inde videný. Film tak strieda silné momenty s momentmi ocitajúcimi sa v slepej uličke. Forma je taktiež zvláštna a mne osobne nesedela. Herzfeld dal užiť si svoju slávu všetkým svojím postavám, ale aj sebe, nakoľko musel zákonite upadnúť do zabudnutia. Hlavne pre svoju nerozhodnosť. (videné 18.11.2019, Filmplus) ()

gemi

Poprvé vidím holyvůdský trhák s áčkovými herci, ve kterém Čech nedělá křoví. Roden tu má jednu z hlavních rolí, ne-li tu úplně hlavní. A hraje ji výborně. Film je ale bohužel trošku přitažený za vlasy a místy sklouzne až do sebeparodie (Rodenův parťák v závěru). ()

Miksa

Velké titulky o Rodenově angažování ve velkém Hollywoodském filmu lhali. Možná tomuto filmu křivdím, jelikož jsem ho neviděl až do konce. Zápletka se zlými Rusy (i Čechy no prostě výchoďáky) jež neustále sužují Ameriku jsou ohrané. Roden za 1- De Niro za 3, nechápu, že takovýhle film vůbec vzal. ()

Tiiso

Film mě co do originality nic neřekl a co do realizace taktéž. Jeho děj, ačkoliv se žánrově pohybuje ve vodách napětí a akce, nedokáže zmíněné aspekty rozvinout do větších rozměrů.Ba naopak, příběh působí plytce a neuspořádaně. Některé okamžiky snímku jsou sice silné, některé ale ne. Nejenom kvůli tomuto se mě jen těžko dařilo do filmu ponořit a užívat filmovou fantazii. I samotná dějová linka nenabízela važnější momenty, při nichž by se srdeční tep aspoň o něco zrychlil. Jen výkon Rodena se dá považovat za nadprůměrný a možná i vyjímečný. Navíc se mu dostalo filmové pocty, když mohl zneškodnit takovou ikonu jakou je De Niro. Mimochodem ten na mě v Patnácti minutách nepůsobil víc než průměrným výkonem, a v některých okamžicích jeho projev vykazoval dokonce jakousi nezaujatost příběhem. Hodně tomu všemu napomohl slabě napsaný scénář a taktéž slabá režije. ()

KdG

Běžná detektivka, ale díky dobře hrajícímu Karlu Rodenovi kterej navíc oddělá de Nira v půlce filmu si 3 hvězdy zaslouží. ()

Alojs

Karel Roden dává na prdel mnohem věhlasnějšímu De Nirovi. Herecky i činy v ději. Škoda jen, že se nedočkává podobných rolí i dnes. Byl by z něj zloduch numero uno (tak jako "nedávno" Hopper, Oldman...). Zbylí herci paběrkují a baví pouze svou ruštinou. Jinak je to vcelku nuda a šeď x-krát viděného. 2* až 3*. Za Rodena půjdu výš. ()

WScully

K tomuto filmu můžu říct snad jediné: Jejejejejejej. Dobrá, povím trochu víc: ehm!!! Promarněný potenciál? Zmršený pokus o nový HEAT? Nebo jen dosti nevydařená béčková kriminálka s Robertem De Niro a americkému publiku neznámým Karlem Rodenem, kteří film zachraňují? Téměř do poloviny filmu jsem byl nadšen. Robert De Niro - mediálně nafouknutý detektiv, který si, ač by klidně mohl, na nic nehraje, je střízlivý a rozvážný. Karel Roden - neurotický zločinec, který si svou neurosu vybíjí neortodoxně. Samozřejmě nemluvím o těchto lidech a o jejich osobním životě, nýbrž o postavách, které vytvořili. Oba jsou úžasní. Těšil jsem se na jejich bezprostřední střet, nebyl jsem zklamaný, ale čím více se film blížil k finále, tím upadal do sebeparodie a tuctových kriminálek viděných nejméně stokrát. Achjo, nebýt obou hlavních představitelů, film by u mě dopadl daleko hůř... Jo a opravdu děkuji MagicBoxu za vynikající DVD, kde od určité chvíle jdou titulky mimo mluvu herců. Nebo je to jenom na mém DVD? ()

coco.brice

no rozhodně se Vám nejspíš při sledování tohoto filmu stane ...že začnete fandit Rodenovi ...jako padouchovi a budete doufat...že to těm nablnutým amíkům nandá...:-) a taky kvuli němu se na ten film vyplatí podívat ()

Stanix

Tohle béčko jsem měl dycky rád. Samozřejmě, že v tom hraje "roli" Roden a způsob jakým zastínil Roberta. ()