Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

Langy10

No co k tomu mám napsat... Snad jen, že to byl další životopisný film, který popisuje, "co člověk neudělá pro svou práci" Robert De Niro zde hrál nejprve zlého, ale později hodného, což bylo fantastický. Robert De Niro zde opět dokázal, že patří mezi absolutní jedničky světové filmařiny!. Cuba Gooding Jr jako hlavní postava mě taky ohromila už jen proto, že to je znamí herec a opravdu hodně dobrý! A tady to potvrdil. Já opravdu k tomuto filmu nemám nic jinýho co dodat, než-li ríct, že to byl FANTASTICK FILM! 100% ()

Juto

Hĺbkové vystúpenia autorov De Niro a Gooding Jr. poskytujú kyslík pre tento priemerný životopisný film. 6/10 ()

Icefist

Pro filmy, které nějak vyobrazují rasovou segregaci, mám slabost. Zde je toto vykresleno skrze armádu a konkrétně tým potápěčů. A já si nestěžuju. Asi největší slabinu vidím v až moc americkém konci, ale jinak to taková hrůza, jak to může vypadat podle zdejšího hodnocení, nebyla. Cuba nepředvádí nic zázračného, ale De Nirovi sedla role jak prdel na hrnec. 80 % Oblíbená část- závěrečná zkouška v přípravném kempu ()

majo25

Príbeh inšpirovaným skutočnou postavou dodáva tejto dráme ten správny punc. Trochu mi pripomína iný film - Letci z Tuskegee - v ktorom dostávajú tiež prím afroameričania vo vojenských zložkách. Pár klišé sa tu nájde, vcelku ide ale o solídne prerozprávaný príbeh nezlomného ducha, majiteľa ktorého je namieste nazvať hrdinom. S tým súvisí aj celkový epický nádych, hranie na city, pátos k námorníctvu a záchrane životov. Nemyslím si, že to nešlo natočiť aj s inými hlavnými hercami, ale títo nesklamali. Niro si ide svoje (v zásade vždy chcete nakopať zadoku tomu, koho hraje) a u 'Juniora' som sa už predtým presvedčil, že hrať vie aj v nekomediálnej polohe. Možno mi tu chýbalo viac filmového materiálu zo sveta záchranných zložiek, bežnej praxe potápačov, teda nielen výcvikový tábor, ale aj tak to splnilo svoje poslanie. ()

Jizni Tlapa

Na můj vkus trochu podprůměrné hodnocení na CSFD. Ambiciózní diver Cuba Gooding Jr. zahrál skvěle, nemluvě o Robertu De Niro , který zde přímo exceloval v roli "rasistického" grázla, který se nakonec musel sklonit nejen před ambicemi, touhou, ctí , odhodláním , ale hlavně sám před sebou! Netradičníí snímek se skvělou kamerou, námětem a hlavně ztvárněním dvou naprosto odlišných charakterů v podobě zmiňovaných hereckých ikon! ()

Mrkvič

Filmů jsem viděl už spoustu a nijak laciné a ubohé mi to nepřijde. Častokrát jsem si spíš říkal, že film není určený slaboduchým divákům, když se po delší době vracelo k nějakým postavám nebo jménům, a nebo když něco zůstalo vyřčeno jentak na půl huby (nebo možná po americku to bylo srozumitelnější, ale já si byl místy ne úplně jistý). Dramatické scény jsou opravdu dramatické, že i přítelkyně, která od začátku filmu tvrdila, že ji to bavit nebude, a že si radši vezme na klín počítač, vydržela sledovat film celé dvě hodiny (teda kromě fénování vlasů). Takže dost silný příběh ve slušném balení a přikrášlen bezchybným výkonem hlavně mistra De Nira. ()

lennyd

Už když byl Carl (Cuba Gooding jr.) malej kluk, jeho otec mu říkával - "Nikdy se nevzdávej, vždy běž za svým cílem". A i když doba nebyla námořníkům černé pleti nikterak nakloněna, svým sebezapřením šel Carl den za dnem za svým cílem - ať už to bylo na průzkumné lodi, výcvikovém středisku nebo v osobním životě. Svojí snahou dokázal přesvědčit i velmi skeptického velitele výcvikového střediska, Billyho Sundaye (Robert DeNiro), že barva pleti je až to poslední, co je v životě důležité ... Jasně, můžeme se jen dohadovat jak moc film odráží skutečný život Carla Brasheara, a kolik je jen výmyslel filmařů pro zatraktivnění snímku. Nicméně v základních rysech to sedí, a tak můžeme klidně nadávat na spoustu klišoidních scén a vlající americká vlajka tu nebyla tolik vidět snad jen proto, že z velké části se film odehrává pod vodní hladinou - nicméně takto to bylo a to je fakt. Více než Cuba Gooding jr. v hlavní roli mne ale zaujala postava Billyho Sundaye v podání Roberta De Nira - pan herec Robert De Niro zase jednou dokázal, jak výtečným hercem je. Celkově se mi Men of Honor (Ten nejlepší? kdo to probůh vymyslel) líbil, a klidně se na něj podívám znovu... ()

Nightlysin

Tak tenhle film upřímně a vášnivě nenávidím. Můj "Top 10" herec ve své "Bottom 5" roli, kde jen tupě opakuje své už dávno vyzkoušené a použité polohy. Mno, prostě se mu nechtělo pro Tohle vymýšlet nic nového, není divu. A teď se omlouvám, jdu se vyzvracet... ()

dANo

Nepochopil som zmysel sfilmovania, resp. akejkoľvek úpravy životného príbehu nejakého amerického černocha, ktorý svoj život strávil tým, že chcel byť záchranárom potápačom v americkej armáde... A už vôbec nechápem, prečo sú v tomto filme takí herci ako De Niro, Gooding Jr., či Theronová. Film je to dosť nudný a fakt (pozor, spoiler!), že típek s amputovanou nohou zvládne spraviť 12 krokov s potápačským skafandrom ako vyvrcholenie filmu mi prišlo priam neuveriteľne primitívne. ()

JohnSmith

Filmy podle skutečných událostí mám rád. Mám rád i De Nira a dokážu skousnout Goodinga. Jenže tenhle příběh je jako okopírovaný ze spousty jiných příběhů. Pohádka o chudém černém námořníkovi co se dostal až na vrchol. Ta samá klišé jako v podobných filmech.Všichni jsou proti němu a nakonec ho všichni ti správní američtí hoši plácají po ramenou. Problémem filmu je i to,že Tillman nedokázal dát filmu patřičné tempo a napětí. ()

Sany33

Silné životné príbehy o tom, ako sa černoškovia snažia presadiť v bielom svete sme už videli miliónkrát. A aj po milión prvý raz to vo mne zanechalo silný pocit. Keď som si predstavil, že tohto osudom bičovaného černocha bude hrať Gooding jr. išlo ma rozhodiť. Ako mohli takého klauna postaviť pred herecké eso akým je De Niro? ale obavy sa našťastie nenaplnili a Cubík sa mi tam dokonalo napasoval. Perfektné bolo ako, keď už si každý jeden divák myslel, že je film na svojom konci vďaka prechodu minulosť budúcnosť a ukončeniu hlavnej dejovej linky. Produkcia zasadila nášmu malému černoškovy ešte jednu zdrvujúcu ranu... s ktorej mu nepomohol nikto iný ako jeho obľúbený generál De Niro. A to bol jeho posledný dobrý skutok pre černošskú komunitu v tomto filme. Tým pádom má film hneď dvojitý Happy Ending čo je celkom super. Jediné čo som nehodnotil kladne bolo to, že som sa nedonútil plakať aj pri dosť dojímavých scénach. Asi som bol v rozpoložení, ktoré mi to neumožňovalo. 80% ()

VanTom

Opravdu ničím vybočující (životopisné/"sportovní") drama o ctižádostivém černochovi, který na umanuté cestě za životním snem – stát se námořním potápěčem – překoná obvyklá protivenství, zde znásobená barvou kůže. Stěžejní výcviková pasáž se nadechla ještě dobře, i díky nevyzpytatelnému rasismu instruktora Roberta DeNira, střípky ze života a přezkoumávání před výborem v poslední třetině už však zatopily zkratkovitost, patos a nezájem. ()

Ravi

Pokud Vám nevadí přílišný patos, který se z filmu rozlézá po místnosti jako smradlavý prd, můžete si děj docela užít. Je to film se silným příběhem, dobře zahraný, ale samá americká vlajka, samé hrdinství, samé srdcervoucí scény. Pro slabé nátury: kapesníky s sebou! 60% = 3/5 ()

ghatos

Mě to přijde v pohodě. Je tam rasový podtext, ale to není nejdůležitější. Spíše to předestírá klasický "americký sen". Za tvrdou dřinu - zasloužená odměna. Myslet si o tom můžeme každý co chceme, ale dívá se na to příjemně. Robert De Niro i Cuba Gooding Jr. jsou super, takže celkově krásných 76%. ()

Nepi

Průměrný snímek o odvaze a těžkém životě jednoho Američana, který chce sobě i světu dokázat, čeho je schopen, aby ho lidé uznávali. Ve filmu vyniká charismatický Robert De Niro v roli velitele potápěčů a krok s ním velmi přesvědčivě drží Cuba Gooding Jr., který je známý spíše z potrhlých a trapných komedií. Ani tyto dvě hvězdy nevyrovnají chatrný scénář a slabou režii snímku. ()

jenik71

Co ti amíci mají pořád s tím utiskováním barevných... Kolik už na tohle téma bylo natočeno filmů a kolik ještě asi bude ? Už mě to přijde unavující. Robert De Niro je můj oblíbený herec a i tady je výborný. Jeho role velitele je skvělá, bohužel zůstal úplně sám. Ostatní jen průměr, stejně jako celý film. ()