• Pohrobek

Za starých dobrých časů pro mě byl Robert De Niro symbolem kvality a skutečného filmového umění. Eddie Murphy pak vždycky byl reprezentantem toho nejspodnějšího filmového proudu, jaký si jen dokážeme představit. Film, ve kterém by se objevili oba tito herci, zůstával dlouho pouze nepříjemnou noční můrou. A vida, čeho jsme se museli nadát!(27.3.2005)

• Lima

(Pod)průměrná rádobykomedie. Zatímco Eddie tradičně cení zuby a hlásí "It´s showtime!", De Niro se evidentně nudí. A divák s ním. Ačkoliv, jednou se to zkouknout dá. Jenom jednou....(20.4.2003)

Víc než šmírování policajtů se tady natáčelo soukromí a hvězdné manýry herců samotných. Eddie se velmi rád stylizoval zpět do své nejslavnějšího axelovské role a De Niro mi překvapivě v roli morouse a netykavky sedl jako málokde jinde. Dokonce i ten závěrečný bigbrowerovský úsměv mělo to hollywodský hovado sexy jak snad ani nepamatuju. ;-)(6.12.2013)

Překvapivě vtipný a svěží filmeček. Murphy je živel a DeNiro prostě JE. Prolínání filmového života policajtů s tím skutečným je zajímavým osvěžením.(25.2.2007)

• tron

SHOWTIME je vzhľadom na nápad a hercov prehajdákanou možnosťou, nakrútiť podarenú buddy kriminálku, robiacu si srandu z reality šou. Ústredná dvojica De Niro/Murphy nie je vtipná a vôbec jej to spolu nepristane (nevraviac o ne-chémii medzi nimi). Podporné postavičky nemajú šancu (otravný "kapitán Kirk"), akčné scény sú otrasné, dialógy nevydarené a vôbec, celé je to nedovarené, nedosolené, nedochutené, motá sa to od jedného stĺpa k druhému a nič z toho. Komerčný ohlas v amerických kinách pre mňa zostáva (takmer) záhadou. Dvojka dodnes vďakabohu napriek vyoskej tržbe nevznikla, hoci sa ňou všetci svojho času vyhrážali. Frajeri dofrajerčili.(24.10.2004)