Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Skiltron

V starej Gálii zas kohút kokrhá a zhýralec z rodu Júliov zamračený pohľad na mapu vrhá. Známy svet celý, otrocky sa Rímu klania, len jednu malú ves Asterix s Obelixom bránia. To druid Panoramix zázračný im nápoj varí a furor teutonicus na rímske légie sa potom valí. Testudo, obávaná to zbraň, jak domček z kariet sa rozpádá. Galovia útočia jak ohnivá saň, spasiť holý život len Dentrita napadá. A ako sa bijú, tak z vášňou Galovia aj pijú, na oslavu padne kancov aj tucet bez mála, najviac ich obeť Obelixova, kým neobjaví sa vnadná Falbala. No Ríman líška je masťami mazaná všetkými, nepriateľ každý nakoniec skloní hlavu pred nimi. I mocné Kartágo po porážke bolo solené, keď Cato v senáte vyhlásil:“ Kartágo musí byť zničené“. Druida zajmú Rimania k výrobe zázračného nápoja, chcú vedieť jak to,že sa ich Galovia neboja. Na vládu sveta zbiehajú sa im sliny. Nechvalnú úlohu v tom hrá aj Roberto Benigni. No duch keltský silnejší je, jak otrokár si myslí a vzpurný Galovia aj dnes z toho víťazne vyšli. Môže Rím vládnuť kľudne svetu celému, no tam, kde Asterix s Obelixom bdejú, na koloch pribité hlavy Rimanov tlejú. ()

horrormaker

Môj obľúbený film z detstva. Kedže som sa vtedy vyhínal logike, preto som ho mal najradšej. Teraz to berem trocha inak, ale stále ma to baví. Preto dávam 90% ()

Mark1983 odpad!

Ať si říká kdo chce co chce, tohle animované verzi nesahá ani po paty, natož po kotníky. Filmová verze se vůbec nepovedla. ()

Jard

Rímske dejiny podané aj trochu humornejšou formou. Síce tento film nemá učiť, ale najmä zabávať, myslím si, že až na pár historických nedostatkov išlo o príjemnú komédiu s dejepisnou tématikou. 80% ()

Krnac

7,8/10 Tento film je natočený takým zvláštnym spôsobom, pri scénach v rímskom tábore sa to dalo spraviť lepšie ale inak si neviete žiadnu scénu s filmu odmyslieť, ani neviete prečo všetko funguje, perfektná atmosféra, kulisy, hudba, obsadenie, všetko klaplo výborne, len scenár v pár častiach zakolísal, človek má pocit pri tom ako sa dnes točí aj ako vyzerajú pokračovania že film podobný tomuto už nikdy nevznikne. ()

Honza__St.

Bez debat nejlepší hrané zpracování kultovních komiksů. Na ty nej animáky (př. 12 úkolů) to nemá, ale i tak je to naprosto výborné, a stejně zábavné i po x-té. "Obelusi, U Tutatise, buď zase Obelix." ()

Tomas.Abi

Důstojná hraná adaptace komiksů o Asteixovi a jeho dobrodružstvích, která srší nápady a vtipem a Vy si připadáte, že je Vám to známé, ale i že je to určitým způsobem nové. Scénář  a skeče jsou navíc i poměrné chytré, takže se nebudou nudit ani dospělí. Prostě hraný animák. A Idefix je pořád neuvěřitelně roztomilý a skvělý. ()

ronyyy

Zajímalo by mě, jestli lidé píšící komentáře o tom, jak to nebylo vůbec vtipný, ten film vážně viděli. Doslova se tam řezali rybama a každou chvílí šikanovali centuriona, co víc byste chtěli. ()

Miroslav.Zac

Když jsem zjistil, že bude můj milovaný komiks zfilmovaný (do hrané verze), byl jsem nadšený. Nadšený jsem byl i poté, co jsem ho poprvé shlédnul. Potom jsem se však k němu dostal po letech a to nadšení ochladlo. Po třetím díle hrané série jsem si uvědomil, že je to jen slepá vývojová ulička a nic dobrého z ní nevzejde, jen jakýsi nepovedený mutant. Tohoto (a druhého) dílu se to naštěstí ještě netýká. ()

adooo

pdoľa mňa vynikajúci rodinný film so skvelým Benignim a Depardieum :) samé vtipy, originálne scény. ja som sa veľmi dobre bavil :) ()

+sfinx+

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu! ()

jurijuri

Clavier a Depardieu sa svojich úloh zhostili vynikajúco, ale dej troška zaostáva. Osobne som mal ako dieťa veľmi rád komiksy o Asterixovi a Obelixovi, ale myslím, že film u dospelého diváka nemá šancu výraznnejšie zaujať. Pre deti to ale musí byť pecka. ()