Když je armádní tým ODA přepaden, jejich jedinou nadějí je letecký JTAC (Liam Hemsworth) a pilot dronu (Russell Crowe), kteří je provedou brutální 48hodinovou bitvou o přežití. (Tomas.C.1509)

Polux

7/10 | Podle traileru jsem očekával obyčejné akční béčko (rozpočet ani ne dvacet mega), ve které se fotřík Crowe neukáže na více, než čtvrt hodiny (tj. dost dlouho jen na to, aby se na plakátě mohlo objevit nějaké slavnější jméno). Dostal jsem sympaticky sebevědomou žánrovku, ve které fotřík Crowe zdaleka není jen do počtu a která dokáže příjemně překvapit. | Akce stran choreografie sice na aktuální špičku nemá, ale jako celek funguje skvěle i díky tomu, že si Eubank občas vypomůže šikovně použitou ruční kamerou a sem tam vyrukuje i s opulentní zpomalovačkou, za kterou by se nestyděl ani strejda Bay:-), samotný děj naštěstí není až tak přímočarý (členové týmu v úvodu filmu popadají při akci jako kuželky a poslední přeživší se po zbytek filmu snaží přežít na útěku), jak to z traileru vypadalo, atmosféra neprostupné džungle připomene starého dobrého Predatora, borci v terénu mají mezi sebou slušnou buddy chemii, nechybí povinný military patos, na decentní survival také dojde a celé to má svižné tempo a až překvapivě obstojné produkční hodnoty (film působí, že stál minimálně dvakrát tolik). Eubank není žádný režijní génius, ale tady se vzepjal pomalu k životnímu výkonu. | PeZet ()

Pavelkedar

Docela slušný survival s velmi dobrou choreografií konfliktů, velmi dobrý soundtrack v DD, solidní exteriery/džungle. Taková dobrá jednohubka na sobotní večer. ()

tuctovychlap

no a čo, že podaktorí to oceňujú v nižších hladinách..no a čo, že podaktorí skúmajú objemové posuny gladiátora..no a čo, že takmer všetci si sedia na ritiach, kým iní zachraňujú svet..;) za mňa päť ostrých.. ()

vinducha

RPG je pěkná kurva , a tim nemyslím PC hry. Jako ostatně dost věcí pocházejících z bývalého SSSR dokáže zamíchat kartami i hodně zkušeným hráčům. S touhle střílečkou nemám jako gaučový teoretik vůbec žádný problém . Hodně zábavná věc. ()

naytsirk

Ze začátku to vypadalo, že by to mohlo být něco jako Na život a na smrt.... Ale postupně se to zvrhávalo jen v nerealistickou akční jízdu... Tím nechci říct, že by to bylo vysloveně špatný, ale to finále už bylo trochu moc.... ()

snop

Vlastně docela povedené. Hraje si to na něco víc, než to je, ale to zobrazení armády pro změnu ne jako skvadry supermanů, ale spíše jako bandy lidí nepříliš schopných ani statečných, je osvěžující. Slabších 70 %. ()

mdf

Tady po dlouhé době,nebyla vidět ta americká nabubřelá dokonalost,kterou předvádějí ve všem,co dělají.Otylého Russella bych asi nepoznal,už jen podle ksichtu,jako pilot dronu docela šel no a honička v džungli a koukatelná akce vám dá jednohubku,která ničím neurazí,ve svém žánru. ()

Konev

Ale jo, celkem slušné, jen ten konec, kdy volá Liam Russellovi na jeho soukromé číslo a na pevnou linku do centrály dronů .... no, dobře. ()

K1K0

Zo záchrannej misie sa stane boj o prežitie. Výborný námet a celkový prejav hereckých výkonov a efektov, pre milovníkov vojnových filmov je to to pravé. Po dlhej dobe niečo bombové aspoň za poslednú dobu. Musím uznať naozaj peckový film. ()

Zaks

Špičková military akcia s fajn prekvapením uprostred deja. Výnimočné detaily, vhodne vybratí herci, proste povinná jazda pre fanúšikov žánru, ktorí to vedia oceniť. Úplne skvele funguje chémia medzi operátorom v boji a posádkou dronu. Predpokladám, že asi takto by mohli prebiehať súčasné vojenské konflikty, kde sa k slovu dostáva už aj moderná technika. ()

DvajaBrat

"Neočaril ani nenadchol". Úprimne povedané, od tohto filmu som očakával menej. Herecké výkony boli priemerné až podpriemerné. Postava kapitána amerického letectva (Russell Crowe) bola tak nevýrazná a nepodstatná, že by tam ani nemusela byť. V prvých tridsiatich minútach filmu sa absolútne nič nedialo, mal som chuť to vypnúť, ale neskôr sa to rozbehlo. Celkovo by som filmu pridelil slušných 65%. ()

carebear

Sympatická žánrovka, ktorá nenudí a poskytne všetko čo treba. Nemám problém ani s hercami, každý si zastal svoje so cťou a je mi jasné že Crowe nie je a už ani zrejme nikdy nebude ako Cruise v 60-ke pobehovať a skákať ako za mladi, celkom sa uspokojím ak bude herecky excelovať inak,trebárs aj s nákupným košíkom. Akcia efektná , krvavá a pekne nasnímaná takže tento mix Za nepriateľskou líniou a Na život a na smrť môžem len vrelo doporučiť . ()

Hexx

A co bychom víc chtěli od akční jízdičky než tohle? Vše sedí na svém místě, skvěle to bouchá, skvěle to napíná, skvěle to střílí! Pan Korunka stále ještě rozhodně nepatří do důchodu, toho si všimnout není zas tak těžké, i přes solidní (možná umělý, ale spíš nikoliv) břich. Byl to vlastně takový Predátor bez Predátora... džungle, skok z vodopádu... jen ten predátor chyběl, ale to vůbec nevadilo, nahradili jej místní Asiaté místy i s RPG. A tak tu máme jedno z nejlepších letošních "akčních" pokoukáníček. ()

ApoloSC

Skvělej akčňák, pořádná porce napětí a film plný kontrastů. V hercích, pozicích, zajetí vs veganskej nákup, voják v poli vs buřtík za pc. Nerozumím nízkýmu hodnocení ostatních. ()

floppy4

Zo začiatku to malo dobrý nábeh, no niekde tesne po prvých momentoch akcie to začalo byť strašne priemerné, až nudné. Russel Crowe pre svoju nadváhu hrá v akčných filmoch už len role kde sa nemusí hýbať, jeho buddy Liam Hemsworth vo svojej roli strašne sterilný. Všetko nad rámec akcie pôsobilo dosť silene. Finále priam béčkové. ()