Teletubbies

• Velká Británie Teletubbies

PanCitron odpad!

Chápu, že hodnotit dětské seriály mým, o již pár let starším okem je prostě něco jiného, ale v tomto případě vážně musím hodnotit nejinak, než odpadovým hodnocením. Takový Elmo nebo Yo Bagga Bagga jsou podle mě mnohem lepší. Jinak pamatuju si, že když jsem se v nějakých 8-9 letech díval na zprávy, kde mluvili Teletubbies, měl jsem z nich pak tři dny noční můry - jakože poklona těm malým dětem. (P. S. To Slunko bylo permanentně na zabití) ()

Seabeast

Chcete-li svému dítěti vymýt mozek a udělat z něho dementa, tak mu s radostí pravidelně pouštějte Teletubbies! Dětský mozek by se měl odmalička vyvíjet a ne byt degradován tímto hnusem. Za tím si stojím a argument, že je to určeno pro naprosto nejmenší publikum je zcestný, protože má druhá věta přesně na tohle poukazuje - klidně to ještě zopakuji: dětský mozek by se měl vyvíjet a být ovlivňován něčím, co podpoří jeho kreativitu a nezpůsobí demenci. :-) ()

Marek1991 odpad!

Toto by som svojím deťom pri všetkých zmysloch asi nepustil alebo určite nechcel pustiť, toto je taký detský brainwashing, čiže vymývanie mozgov. ()

Jakubisko

Ve všem souhlasím s Turiecem. Zřejmě jsou všichni tady natolik ignorantní, že nepochopí, že tento pořad je určen pro 2-leté děti, které se proboha učí mluvit! Přece nebudete svoje dítě zatěžovat nějakými pohádkami s propracovaným dějem, když rozumí jen pár slovům?! Všichni, co tomu dávají odpad, se na to vůbec nemají koukat, protože to nebylo natočeno pro ně. ()

Falcor

Něco jako "Čelisti" pro dospěláky - chytnou a nepustěj. Ty menší samozřejmě. Já jsem na to asi již trochu starej. Anebo jsem do toho ještě nedospěl (plánuji tak po své osmdesátce). Těm nejmenším, dosud nerozumným (s tou mentální vyspělostí diváků zajisté celý produkční štáb kalkuloval nejvíce) capartům se to líbí, to je hlavní. ()

prsvl

Až mi nějaké čtyřleté dítě řekne, že se mu to nelíbí tak dám odpad. Do té chvíle budu doufat, že aspoň těm dětem se to líbí. Mě to lezlo neskutečně na nervy!!!11!!1!!!!! Grr:) ()

PauloZ

Tohle nejde hodnotit a vlastně ani nevím co to dělá na CSFD, protoze tohle není žádná filmařina. Tohle je prostě jakýsi pořad, shot pro děti do dvou let a věřte nebo ne, tak pro ty nejmenší děcka to má význam a neškodí jim to :) ()

Ten Druhy

Príliš psychedelické a nepríjemne vtieravé. Štyria humanoidi mali tváre ako maškary. Seriál obsahoval niečo temné a podprahové. Neviem ako deti so svojim zvláštnym vedomím a špecifickým vnímaním skutočnosti, ale mne sa raz snívalo, že mi Tinky vykrúca ruku, bolesť som cítil ešte aj po prebudení. Nevkus môže mať ničivé následky. Dávam bod, pretože to vyvolalo aspoň strach. ()

prkalil

Jelikož moje představivost (a životní zkušenosti) mi dovolí hledět na svět i zorným úhlem dvouletého dítěte, mohu tento seriál fundovaně a objektivně ohodnotit jedině správně - plným počtem. A vy, bulíci, co už nejste ani trochu děti ani vlastní děti nemáte, nám do toho nekecejte, když tomu nerozumíte. Jo - a ty svoje odpady odneste do popelnice - ať tady nezapáchají jen proto, že vy jste nezachápali. A pozor - není to odpad směsný, ale směšný... ()

ledzepfan

Trochu horror, trochu komedie, trochu sociální drama, často nuda, občas krutá zábava..to je ale můj pohled..........Mimina to milujou a jejich matky tak mají aspoň 30 minut denně klid-takže aspoň něják to přínosné bude. ()

themic odpad!

Možná některé děti to bavit může, ale tedy nechápu jak! Tohle je seriál, z kterého posutpně praskaj nervy..! ()

Cimr odpad!

Vždycky, když na konci ty příšerně příšerné příšery udělají dětem pápá a skočí do ďuzny, modlím se, aby příště už nevylezly. Uděluji svůj první odpad! na čsfd. ()

Květula

Pro mě je to hovadina, ale všechny malé děti, které znám, tyhle barevné všechno opakující potvůrky milují, takže tenle seriál rozhodně plní svůj účel. ()

zdepapepa odpad!

Jak bylo několikrát napsáno, tenhle seriál má dvě velké cílovky, malé děti, jejichž nezodpovědní rodiče jim tuhle šílenost pustí a (nejspíš i zdrogovaná) mládež. Teda aspň já bych to zvládnul sledovat nejspíš až po požití nějakého alkoholu nebo něčeho jiného, co by mi zvedlo náladu (i čokoláda). Evergreen české kotliny a nejznámější ze zahraničních seriálů pro nejmenší. Těžko říct, co je horší, jestli originál nebo TT parodie Teleblbíš. Tak či onak, tohle svým dětem pouštět nebudu. A na předškolkové úchylnosti existuje svatá půda - kanál Bebe TV. ()

Turiec

Teletubbies nepovažujem za rozprávku. Je to skôr vzdelávací program. Je to však určené pre tie najmenšie dvoj- až troj-ročné deti. Takže je samozrejmé, že to nie je pre dospelých a tí by to (až na výnimky) ani nepozerali. Ako väčšina vecí, pod ktorými je podpísaná BBC sú Teletubbies urobené účelne a na úrovni. Tentoraz je tá úroveň určená pre malé deti. A účelné je teda aj poskakovanie a opakovanie. To je totiž to, čo je pre malé deti prirodzené. Tvorbe postavičiek predchádzali 2-ročné prípravy a sledovanie správania detí a toho ako sa učia. Tomu je prispôsobené všetko od farieb a hudby až po slovný a pohybový prejav. A malo by to byť o tom, čo deti zaujíma. Tvorcovia podľa vlastných slov pri výrobe pozorovali reakcie detí, ktoré sledovali Teletubbies, aby sa uistili, či to urobili dobre. Svojim spôsobom boli deti spolutvorcami Teletubbies a zrejme preto sú medzi nimi také populárne. Otázkou zostáva, či lokalizované verzie (slovenská a česká) dabingové firmy nejakým spôsobom konzultovali s logopédmi. Isté je však to, že práve opakovanie jednoduchých, pre nás dospelých prihlúplych, fráz je to čo deti ovplyvňuje. Ako ste sa učili rozprávať vy? Opakovaním! Samozrejme, že vychovávať majú v prvom rade rodičia, a nie TV ako "odkladací priestor", ale napríklad farby sa dajú učiť aj na "barevních pitomcích". Hodnotenie 5 si to možno nezaslúži, ale nedávam ho za seba, ale za svoju dcéru, ktorej sa to veľmi páči a trochu tým vyrovnávam nepriazeň dospelých. Apropo aj vďaka Teletubbies sa moja dcéra naučila vyslovovať jednu z najťažších hlások - L. Vďaka Ti Lála. Už nevie povedať len asi najťažšie - R. Takže ak niekde dávajú TeRetubbies, v ktorom vystupuje Rára, dajte mi vedieť. PS: Ja považujem Pokémonov za ďaleko škodlivejších a "kartóny" typu Tom a Jerry, kde je jediným zmyslom rozbiť druhému hlavu kladivom by som dieťaťu nikdy nedovolil pozerať. Nech žijú staré dobré rozprávky. ()

gibbon

Kolik znáte novodobých seriálů, jejichž hrdiny na plakátech by si dospělí jedinci dobrovolně zkrášlovali pokoje? Navíc nedávno jsem si zapomněl dovézt na kolej ručník a jak mi přišel půjčený - s Laalou, Dipsym, Po, Tinky Winkym a strojem na puding - vhod! :) ()