Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

BradleyT

Po shlédnutí nejnovějších kousků z Birdovi dílny, jsem se mrknul i na tento, musím říct, že se mi líbil nejmíň, ale to neznamená že je špatný, pouze nejhorší z nejlepších. ()

route60

Železný obr je skutečně animovaný skvost při kterých poslední disneovky nestojí ani za řeč, Brat Bird udělal parádni film pro děti a dospělé a svymi dalšími projekty u pixaru jen potvrdil svoji extratřídu ()

Apoxyomenos

animak , ktory stoji za to si pozriet, da sa sem tam zasmiat atmosfera hraje skor na city oproti dnesnym rozpravkam ktore chcu byt za kazdu cenu vtipne, mám chuť si to pustit znova :)) ()

White-Man

Pěkná pohádka kombinující E.T.ho a Číslo 5 žije. Děj rychle odsejpá a než se nadějete je konec. Kdybych viděl tento snímek dříve, líbil by se mi určitě více, takhle mi přišla spousta scén okoukaných. Na svou dobu určitě dobrá animace, která ale dnes je již minimální standard. Kdybych odečetl osm let, bylo by hodnocení určitě čtyři hvězdičky. ()

BlackAngels

Nádherný pohádkový a inspirativní příběh. Každý by si měl uvědomit, že když mu mu chce někdo ublížit nemusí to být protože, že by mu vážně ublížit chtěl, ale může to být jen jeho obrana na náš útok... Je jedno jak je tato pohádka stará nebo graficky zpracovaná, ale je nádherná! Nejnovější pohádky nás učí jak věřit na lesní víly, jak se z blechy může stát super zpěvák, jak se dostat do říše kde je všechno možný, ale tahle pohádka ukazuje jak by jsme měli žít a to je na ní to krásný! Je jedno jestli je tvůj kamarád kluk od sousedů nebo obří robot - přátelství si podmínky neklade. ()

xpaja

Není to typický animák dnešní doby, tzn. žádný hlubší příběh, hlavně aby to byla švanda pro děti. Je to spíš protiválečný animák pro "dospělé děti". Moc se mi líbilo ztvárnění atmosféry konce 50tých let, kdy začínaly závody v dobývání vesmíru, vrcholilo soupeření v atomovém zbrojení a s tím související strach z jaderné hrozby. Příběh je sice jednodušší a předvídatelný. Vynahrazuje to ale slušné prokreslení charakterů jednotlivých postav. Dávám --- == 80 % == --- . PS: Naprosto mě dostal instruktážní snímek, co udělat v případě dopadu atomové bomby, který ve filmu pouští děckám ve škole. Teď už vím co a jak: "Hands over your head. Keep low to the ground. Time to duck and cover. Bomb is coming down." A pěkně u toho zalézt pod školní lavici. V mém případě tedy pod nejbližší stůl. ()

megajalec

Malému chlapcovi, ktorý nemá otca, nedovolí mama zvieratko. Jedného večera natrafí na obrovského robota. Namiesto odcudzovania (ako to začnú robiť vo filme všetci dospelí) ho zachráni, aby sa z nich stali kamaráti. Hogarth ho berie ako rovnocenného, vyzdvihuje jeho dobré stránky a snaží sa mu ukázať, že zabíjanie je zlé. Úplne jednoduchá premisa a príbeh, ani animácia absolútne nevyniká. Aké je to jednoduché! Aj napriek tomu všetkému ide o výborný film, ktorý si vás postupne spracuje a neriešite jeho jednoduchosť. Práve naopak, ľahkosť, akou je podaný, je jeho veľkou devízou. V závere sa náš malý totálne rozplakal a my sme mali tiež slzy v očiach. Veľmi pekne načrtnuté ľudské predsudky voči neznámemu, ktoré treba samozrejme zničiť, lebo tak je to najistejšie a najjednoduchšie. ()

Ajay

Spíše dětská zábava, klukovský sen v podobě vlastního robota, být mi takových 10 asi bych dal pět hvězd, jenže mi pět neni proto zůstanu u těch čtyř. ()

glaedrr

Hezká pohádka,která charakterizuje 50tá léta a studenou válku v Americe.Na film se můžou dívat děti i dospělí...každý si přijde na své-mladší část publika dostane jednoduchý, sentimentální příběh a ti starší jednoduchý, sentimentální příběh okořeněný mamutí dávkou odkazů na tehdejší dobu at už v podobě filmů,komiksů,nálady a myšlení lidí, nebo snů a přání malých kluků...Hodně mě zamrzel naprosto zbytečný happy-end,ale Superman končí přece taky dobře. ()

Muf911

Hezký animovaný film pro děti. Protože jsem byl zrovna naladěný na dospělácký film, asi ho tak úplně nedocením, ale i tak nelituju, že jsem si ho pustil. A zdejších 85%? No way! ()

FantoMaSk

Iron Giant - valecny stroj, ktery po dopadu na Zemi ztratil pamet - se pomalu namisto niceni uci lasce a porozumeni, aby v nem lidsky strach z neznameho a nase touha nicit zase zazehly plameny destrukce. Zvitezi jeho prirozenost, nebo nove nabyte zkusenosti? Na to uz odpovi nejlepsi neznamy animak, co znam :) Skoda, ze neni hrany ... ()

Desmi

Předchůdce dnešních animáků, který se vyznačuje především horší animací, absencí řádného hudebního doprovodu a rovněž absencí vtipu. Před 15 lety možná super věc, ale v porovnání se současnými filmy se nechytá.. ()

JoeSO

Krásný animáček se širokou škálou prožívaných emocí od radosti přes hněv až po smutek. Na konci jsem měl trošku slziček v očích. ()

RomanT

Vůbec ničím nepřekvapí ani nezaujme, hlavní hrdina a klišoidní nechápající dospělí začnou po chvíli lézt na nervy. Měl jsem pocit jako bych se dival na pracovní animovaný sketchbook, který se promítá producentům ke schválení, ale který se k natočení reálného filmu kvůli neoriginalitě nedostal. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018