Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

Maximus356

You are who you choose to be. :-) SUPERMAN :-).... není třeba nic dalšího dodávat... naprosto skvělej anime, který dokáže chytnout za srdce i dospělého chlapa. A ten hlas Vina Diesela je opravdu jedinečný. ()

kuces

Krásný animák po všech stránkách... I tu starší animaci prominete. Jden z nejlepších co jsem kdy viděl. ()

Porp

Veľmi milý animák. Človek už ani nečaká, že by mohol zo súčasnej animovanej tvorby vidieť niečo iné ako 3D, a predsa sa nájdu ojedinelé výnimky, medzi ktoré patrí aj tento vydarený kúsok. O to viac to poteší. ()

Torgal

Na hollywoodske pomery tematicky dosť odvážny animák, kde miesto roztomilých zvieratiek figuruje 20 metrový robot so zbraňovým arzenálom schopným zničiť planétu. Z tohoto ohľadu žiadny div že sa mu finančne moc nezadarilo. Brad Bird ale servíruje príbeh, ktorý by bola škoda minúť. Film zabalený do skvostnej ručnej animácie rozpráva príbeh, ktorý ocenia malí i veľkí, žiadne infantilnosti tu nečakajte, mimo vkusne podaného morálneho posolstva a úsmevných situácii je tu aj veľa odkazov a narážok, ktoré ocenia viac tí starší z nás. 8/10 ()

Hpatrik

No parádní animák s krásnou, ručně kreslenou grafikou kombinovanou se CGI, chytře napsaným scénářem a podmanivou hudbou Michaela Kamena - pro mě o to větší překvapení, že jsem na něj narazil velkou náhodou. Talent režiséra a tvůrce celého "projektu" je naprosto zřejmý, a je vidět, že do tohohle klenotu vložil svoje srdce. PS: Český dabing vyjímečně velmi povedený! ()

Blowler

Po dlouhé době starší animák, u kterého jsem se upřímně zasmál. Zahřál u srdce. Moc příjemná záležitost s několika odkazy na kultovky. ()

Kingjiri

Je zajímavý, kolik pohodový atmosféry a bezstarostnýho dětskýho dobrodružství se podařilo nacpat do bijáku, kterej staví zejména na studený válce. Jedinou výhradu mám k až příliš přímočarýmu černobílýmu příběhu bez momentu překvapení a s tim souvisejícím jasnym zacílenim na nejmenší diváky. Jinak naprostá spokojenost - vtípků je spoustu, emoce fungujou, stopáž příkladně přiměřená, svižný tempo vyprávění a zábava od začátku do konce, čtyři silnější hvězdy. ()

Dimo

Pěkný, milý film i pro větší diváky se sympatickým plechovým hrdinou a malým, neohroženým hrdinou. Přivedl mě Ready Player One :-) ()

Dienzenhofer

Asi nejlepší animák, který neprodukoval Disney nebo Dreamworks. Však je tu problém: záporák, který nemá prakticky žádnou motivaci, ale jsou i horší záporáci. Vin Diesel dabující Obra, není divu že později daboval Groota a měl tehdy dobře našlápnuto. Vin Diesel si po tomhle filmy a Vojínu Ryanovi celkem si slušně nastartoval kariéru, ale pak bohužel zabředl u toho seriálu o autech a u sračky jménem xXx. ()

Sosak

Skandálně zapadlý animák, který svojí excelentní kubistickou karikaturní animací, příjemným příběhem a zvládnutou atmoškou padesátých let baví baví baví. A funguje. ()

BLADER

Skvelý animák, vidieť, že na ňom pracoval Brad Bird. Príbeh, ktorý sa zaobíde bez nejakého veľké útočenia na city, je v tomto svete pomerne výnimočný a tu sa to podarilo. ()

Arequipa

Ani klišovitý děj bez překvapení není v tomto případě otravný, protože to podání je nenásilné a vtipné. Mě v žánrovém zařazení ještě chybí komedie. Ten skok ala kufr do jezírka byl dokonalý.:-) ()

LuckyDuckie

po technické stránce super trooper. čekala jsem, že mě to dojme, rozněžní, pohladí ... nic. začala jsem koukat a najednou konec. co bylo mezi tím se mě nějak zvlášť nedotklo. snad jen klasickej záporák Mansley. ten se jim poved. tož lehce nadprůměr. ()

danny_21

A opět Pixar a zase Brad Bird - ten chlapík je továrna na nápady a je vidět, že v animačním studiu Pixarovců dokážou sehnat doláče a udělat krásný kousky. Iron Giant je další z nich a opět trefa do černého, tenktokrát pro odrostlejšího diváka - 80 %. ()

slidealama

Mrzí mě, že tento nádherný animák spousta lidí nezná. Jsou to filmy jako tyto, které si rád pouštím pokaždé, když chci zas být malé dítě a všechno ostatní pustit z hlavy. Nepotřebujete super počítačovou animaci ani 3D brýle, abyste si mohli užít krásnou pohádku. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018