Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

Drak9

Po prumernem a trosku nudnem zacatku se film rozjel do naprosto jine dimenze a vtahl me do deje tak, ze jsem Obrovi fandil jako za mlada jsem fandil Supermanovi. Je zde s nim i mensi srovnavani, tak zrejme proto. Zelezny obr jasne strci do kapsy vsechny ty Sreky, Ratatouile a podobny haveti. Zelezny obr je muj novy hrdina. Ctyri hvezdicky davam za ten slabsi zacatek. ()

-Dawe-

Výborný animák o osamělém klukovi a přátelském obrovi. Film jsem viděl, když jsem byl eště malý a vryl se mi do paměti, akorát jsem nevěděl jak se film jmenuje. Když sem to asi po 8 letech zjistil, hned jsem se musel na film podívat a zjistil jsem, že Brad Bird je jeden z nejlepších režisérů animovaných filmů. Film je vtipný, dojemný a roztomilý. ()

Madluska

Tomuhle 2D by mohla leckterá 3D i dost hlasitě závidět! :-) Až na pár kiksů, které lze bez problémů odpustit ("Jak asi takový robot pojídající železo vylučuje?" :-)), film provázela úžasná atmosféra, nečekaně propracovaný vizuál (především světelné efekty či animovaná voda!) a příběh, který sice zaváněl šablonovitostí (jak nakonec neodsoudit hodnou neznámou stvůru), ale který přesto uměl dojmout. Moc hezké a doporučení-hodné. :-) ()

iXtr3m3

Dlhé roky mi ležal na disku a ja som sa nevedel prinútiť k jeho zhliadnutiu. Teraz som na dlhodobej PN a tak som sa rozhodol s úmyslom zabiť čas v sobotu poobede, tento film zhliadnuť. Mám teraz rozporuplné pocity. Som blbec, že som ho takto dlho odkladal a zároveň som rád, pretože som si ho dokázal vo svojich 29 rokoch naozaj nádherne užiť. Keby som to mal zhrnúť dvomi slovami, tak ma napadá len "Krásny Film" alebo "Film so srdcom" či "Film s dušou". Jednoducho jedno z najkrajších a najmilších prekvapení môjho filmového života. Bez najmenších problémov to radím medzi srdcovky typu E.T. alebo A.I. Umelá inteligencia, čo sú filmy, ktoré aj napriek svojmu sci-fi poňatiu majú v sebe toľko inteligencie, splnených aj nesplnených detských snov a toľko citov, že im môžu závidieť mnohé "oscarové" snímky posledných rokov, o bežných "blockbusteroch" ale aj nezávislých projektoch, ktoré mimochodom tiež mám rád, ani nehovorím. Vrelo odporúčam každému. Krásny, úžasný snímok, ktorý sa mi navždy zapísal do srdca aj pamäti. Skutočne si ho užiť som mohol asi naozaj až dnes, ale práve kvôli tomu dokázal znovu ma vrátiť v spomienkach do mojich detských čias, snov, fantázii a predstáv. Ďakujem pánovi Birdovi a som rád, že aj napriek totálne odfláknutej propagácii a následnému označeniu za kasový prepadák, si tento skvelý film dokázal nájsť cestu ku mne, k vám aj ku všetkým ostatným, ktorí ho naozaj ocenili. Pre mňa je to za 100%. Som rád, že som mohol byť jeden z tých, ktorých Iron Giant neobišiel... :-) ()

Mistickzz

Bezpochyby sa jedná o jeden z najlepších animákov 90.rokov. Síce nie moc originálny príbeh o chlapcovi a obrovi je však veľmi pútavý, s dávkou skvelého humoru a skvelo napísaných postáv. A železného obra si obľúbite. 84% ()

Seti

Birdova animovaná antimilitantní agitka vyprávěná skrze přátelství malého chlapce a obřího železného návštěvníka z kosmu. A musím říct, že se i přes tradiční příběhovou kostru jedná o velmi příjemné dobrodružství, prezentující se v perfektní starosvětské animaci, v němž se najde něco pro všechny věkové kategorie. ()

Milan25

Kent Mansley, pracujete pro vládu. Nadšení robota z objevení svých schopností se mně vždycky strašně líbilo. Skvělý film. ()

dopita

Tenhle film je pozapomenutej klenot. U Warnerů by se měli stydět, že se vykašlali na propagaci a marketing, když šel film do kin. Tenhle film jim mohl vydělat balík. Příběh kluka a třicetimetrovýho železnýho robota má v sobě víc života, než kdejakej hranej film. Film baví, napíná i dojímá. Závěrečná dvacetiminutovka je strhující. ()

cab

Pristani robota, ktery se zivi zelezem ma velky vliv na mistniho maleho Hogartha, ktery miluje dobrodruzstvi a nachazi v neznamem obrovi zalibeni ba i pratelstvi. Ne vsichni se chteji kamaradit a mily robot ma v sobe netusene prekvapeni. Rodinny pribeh se sci-fi podtextem je umne vypraven a natocen, ale nevyhne se predvidatelnych a klise segmentu. 75% ()

Ilhan

Nedivím se, že se po tomhle filmu stal z Brada Birda veleúspěšný režisér nyní již ne pouze animáků. Animace dnes již přijde trochu zastaralá, ale who cares, když tenhle film stojí hlavně na příběhu a na emocích. Škoda té trochu pomalejší první poloviny, jinak by to pět hvězd neminulo. 89 % ()

farfalla

Animace je příjemná, jednoduchá, sedí k malému chlapci a jeho robotu, i když technicky dokonalému, ale myslí dětskému. Příběh je zajímavý a hravý, ale zajímavý spíš pro kluky. ()

SpaceOdyseus

Asi to je srdceryvny a emocemi nabity pribeh, ale kdyz prvni polovinu je to takova nuda. Pribehove jde o klasicke pratelstvi s nepravdepodobnym a zvlastnim ucastnikem a to jsme tu meli stokrat. Na to, jak je to vyhypovane me to moc nebavilo. ()

bloodline

Krásne animovaný, hudobne podmanivý, príbehovo láskavý, ale tak trochu citovo bezzubý. S jasným zámerom načrieť viac do hlbín dospelej duše, mohol si dovoliť emotívnejšie sústo, vygradované do trýznivejšieho záveru s nevyhnutnou potrebou rodinného balenia vreckoviek. Stále však táto konzerva od arašidov sfúkne 95% súčasnej animovanej konkurencie. Napriek tej jednej výčitke prekypuje The Iron Giant spielbergovskou hravosťou. ()

Crackonosc

Skvělý kus ručně malované éry. Lehčí příběh umě zakrývá velké množství odkazů na dřívější dobu a bravurní animace. ()

Paldiny

Vtedy nedocenené a posledný klinec do rakvy 2D animácii, dnes už klasika. Krásny príbeh pretkaný storočnicou toho, čo si na plátne získalo milióny sŕdc * * * * * V roku 2015 došlo k rekonštrukcii dvoch nedokončených scén, ktoré sa v čase vzniku stretli s technickými problémami a nemohli byť použité. V prvej scéne sledujeme rozhovor z reštaurácie, kde sa Dean, chlapík z vrakoviska, prihovára Hogarthovej matke. V druhej, do hĺbky zásadnejšej, sa v nočnej more Obra zoznamujeme v náznakoch s jeho pravou identitou a minulosťou. Tá sa v rádiových vlnách zároveň premieta na obrazovku, čo preberie zo spánku vystrašeného Deana. Dve pridané minúty bezproblémovo zapadajú do konceptu originálu a zdokonaľujú už i tak dokonalé animované dielo. A mne ani nevadilo ho sledovať v portugalskej jazykovej stope s titulkami. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018