Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

scroochy

Nádherný film, který jsme s bráchou náhodně objevili před víc než deseti lety v zasmrádlé videopůjčovně a absolutně jsme netušili, co nás čeká. Mladší brácha se na konci rozbrečel a od té doby je to náš oblíbený film. Dojemné, vtipné, chytré, a roztomilé retro... s obřím robotem. Co víc si přát od dokonalého animáku? ()

MATADOR

Tak trochu E.T. ale Železný obr má i přesto své krásy, ať už krátká stopáž, jednoduchý příběh, sympatické postavy ... tenhle film si nejde nezamilovat. ()

togaf

Tak předvídatelný a nudný animák jsem snad ještě neviděla. SPOILER Všechno tu už bylo a líp natončené - od počátečního "ale no tak, velký obr, nevymýšlej si", přes zlou vládu, objev, že robot je hodný, velký "zvrat", střílečka...závěr mě nadchl, jenže to by tam pak nesměla být úplně poslední scéna. ()

kajas

Půjdu hodně proti proudu, ale tenhle příběh mě absolutně nezasáhl, postavy si mě nezískaly, závěr nedojmul. K Birdovým snímkům z pozdějších let se budu vracet mnohem raději. ()

fmash

Lehce sentimentální, leč humor a vtip nepostrádající příběh, který až tolik moc nepřekvapí, určitou výjimečnost ale nepostrádá. Je tak trochu prostořece upřímný, aniž by vyzněl jako agitka a obsažená klišé zpracovává s obstojným vkusem. Je milé, že až na běžnou počítačovou výpomoc je Železný obr ručně kreslená animace a dlužno dodat, že výborná. Zvolený „padesátkový“ styl funguje a výborně podtrhuje atmosféru, jež se, jak poznamenal kdosi z tvůrčího týmu, v Americe vyznačovala zvláštní směsí předválečné nevinnosti a poválečné paranoie. Váhám mezi čtyřkou a pětkou… ()

GILLWANDER

Unikátny animovaný film, ktorý by sa mal dookola púšťať dnešným kockatým hlavám v Pixare a Dreamworkse ako názorná ukážka dobre odvedenej práce. Bravo Brad Bird. 90% ()

Pirabin

Tenhle animák mi dlouho unikal, ale je fakt skvělej. Pěkný retro, studená válka atd. A je tam robot velkej jak kráva co střílí lasery a jeho ruka kouká na večerníček. Prostě klasa. PS: Jooo a ta skvělá dnesu už stará kreslená animace! Škoda, že se v ní, už dneska nedělá. Miluju jí. ()

easaque

I když je film animovaný, tak víc než dětem je určený dospělým s duší dítěte, jak to tady někdo hezky napsal. Příběh je jednodušší, dojemný, dětsky naivní a zároveň i trošku poučný. A ve své podstatě je spíš sentimentální než veselý. Pokud bych si v dětství přál mít robota, tak by to byla určitě srdcovka, teď mu musí stačit jen mé 4 hvězdičky a samozřejmě doporučuji [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

rakovnik

Jednoduchá protiválečná pohádka. Američané by se z ní mohli poučit i více než 20 let od jejího vzniku, i více než 60 let od doby, ve které se odehrává. Místo robota si můžete dosadit mnoho zemí po celém světě. ()

honajz2

Jako ano, nutno to brát fakt jako pohádku, jelikož takhle velkého robota by si všimlo fakt hodně lidí v poměrně krátký čas a nemohl by se schovávat tak dlouho, ať by byl kdekoli (leda tak na Sahaře nebo ještě líp pod mořskou hladinou někde daleko od nějakých ostrovů, ale prostě přistál v 50.letech v Maine, USA, tak je nutno to tak brát). Mě se to ale dost líbilo. Humor nebyl trapný, právě naopak, celkem jsem se i pobavil. Na animák to mělo i promyšlený děj, dokonce i to, že se to odehrává v roce 1957 má své opodstatnění, postavy to má taky sympatické, přátelství mezi tím klukem a robotem funguje, fungují zde i ostatní postavy a ten film mě ani nenudil, takže jsem s ním spokojený. Je to dokonce i dojemné, místy mi připadá, že až trochu moc. A ty zvraty se dají poměrně jednoduše odhadnout. Jinak je to ale fajn a dost nedoceněné, když si vezmeme, že je hromada slavnějších animáků, které tomu nesahají ani po kotníky. 4* ()

Nach

Železný obr je poslední generací 2D animované filmové éry, kterou nám k šípku poslal třetí rozměr a nic s tím nedokázal udělat ani vesmírný obr, kterého si malí i velcí diváci zamilují jako svou plyšovou hračku, kterou jim mamka koupila k pátým narozeninám, aby konečně měli nějakého toho kamaráda a netrávili svůj čas u filmů. Ale Železný obr je mnohem lepší, než všichni ti skuteční kamarádové. Protože Železný obr je.... železný obr!!!! Kdo by si nepřál mít takového přítele? Brad Bird to samozřejmě moc dobře ví, tak rozehrává svou rodinnou hru, kde děti vískají blahem nad tunovým přítelem malého kluka a rodiče zatlačují slzu, neboť za jejich dětství takový krásný film nevznikl. Škoda, že jsem ho sám viděl až nyní, ve své dospělosti. 85% ()

baaaja

Na to, jaké má tenhle filmek hodnocení musím říct, že mě si zas tak moc nezískal, ale to bude asi tím, že nejsem moc fanda robotů a celkově sci-fi... Jinak je to ale hezká robo pohádka pro volnej čas, proč ne.. ()

Fleinka

Pohádka, která se bohužel ocitla ve stínu doby počítačových animací a tak trošku zneviditelnění před ostatními příběhy. Jaká škoda! Velice hezký příběh o chlapci a železném gigantovi, který ač budí hrůzu je milým společníkem. Trošku mi příběh připomínal japonské pohádky od mistra Mijazakiho. Svým dějem, animací, hravostí, naivitou a délkou si zaslouží pět hvězd. :) ()

C0r0ner

Že teda u filmů (s výjimkou Vyššího principu) brečím naprosto výjimečně, tak u Železného obra jsem se musel hodně držet, abych si neosolil tváře. Brad Bird jako obvykle dokázal, že je na správném místě a přesně ví, co dělá. Film měl sice lehčí rozjezd, ale během chvilky mě pohltil a nepustil do samého závěru. 100% ()

Pajky3

Tenhle animovaný E.T., který si sebou nese poselství o tom, že zbraně jsou špatné, se mi líbil. Příjemná animace, fajn postavičky v čele s obrem, jen ten záporák (Clint) byl strašnej vocas. ()

campix

Nevím kde se stala chyba, ale tenhle klasický, kvalitní animák mě dost výrazně zklamal. Budu mu muset nejspíše dát další šanci, jelikož mi absolutně nepadl do nálady a parafrázi na ETho opravdu nemusím. Nepomohla ani kratičká stopáž, která mi i tak připadala jako věčnost. Opravdu škoda a já se na Železného obra tak těšil. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018