Černočerná tma

• USA Pitch Black (více)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

Kosmik 1

Velice chytlavé sci-fi. Vin Diesel tu nepochybně ztvárnil svou nejlepší roli, kterou zahrál bravurně. Zabiják, kterého se každý bojí. Moc toho nenamluví, jde z něj respekt a strach. Skvělé to zjištění, že na planetě, kde ztroskotají, si posádka letounu uvědomí, že právě on není to nejhorší zlo, kterého by se měli bát. Ano je to klasická vyvraždovačka, jak už tu bylo mnohokrát psáno, ale s tím, že je to béčko, už nesouhlasím. Pořád má tenhle snímek svůj originální nápad. A opravdu dobrých sci-fi filmů je pořád málo a jsem rád za každé solidně zpracované sci-fi, kterým nepochybně Pitch black je. 95% ()

WincKruspe

Příběh dobrý, prostředí dobrý, obsazení dobrý, konec ujde. Řekl bych, že jedna z nejlepších filmových rolí Vina Diesela. Neumím si představit někoho jinýho v jeho roli a řekl bych, že kdyby hlavní roli hrál někdo jiný, tak by film nebyl tak dobře hodnocený ( kdyby tam třeba hrál Tom Cruise, tak by z filmu byl odpad! ). ()

Dreadd

Slušný mix Letu Fénixe a Vetřelce funguje především díky účasti Vin Diesela. Přestože jeho role nevyžaduje žádný vysoký stupeň hereckého umu, to málo, co zahrát musel, zvládnul skvěle a ani na chvíli nepůsobí prkenně. Zato celou dobu působí nesmírně frajersky. Zápletka rozhodně patří mezi béčkové, je nejenom souhrou několika neuvěřitelných náhod, ale také má pár nepřehlédnutelných děr. Na druhou stranu alespoň občas dokáže překvapit osudy některých trosečníků. Nízký rozpočet se projevil akorát ve vizuálních efektech, především při vyletávání netvorů z podzemí, což vypadalo naprosto nerealisticky a připomínalo to animaci Draculy z šedesát let starého Abbott and Costello Meet Frankenstein. Pokračování ale nevyšlo úplně dobře i přes dostatek financí, snad tedy třetí díl Riddicka by mohl být velkým návratem Vin Diesela k tomu, co ho proslavilo, pokud dostane slušný scénář. ()

Autogram

Tvrdé pristátie kozmickej lode na neznámej planéte so zvyškami ľudskej stanice je výborným začiatkom pre votreleckú variáciu. Výbornú sci-fi atmosféru umocňujú tri slnká v rôznych farbách, planéty s prstencami na oblohe a kamera snímajúce zvláštne presvetlené až preexponované scény. Táto svetlá časť filmu ma vizuálne zaujala viac, ale druhá, tmavá s kruto hororovou atmosférou je tá, ktorá dáva filmu názov aj celé vyznenie. Vin Diesel aj ako môj neobľúbený herec bol výborný spolu so sympatickou a veľmi príťažlivou kapitánkou. Nepochopím, ako z takéhoto slušného sci-fi dokázali v pokračovaní urobiť niečo úplne iné a pre mňa totálny nezmysel. –––– Kolik vážíš Johnsi? – Asi 79 kilo, nevím to přesně. – Osmdesát kilo sraček prostě logicky nemůže vymyslet lepší plán. –––– Kde je Johns? – Která půlka? ()

Guzo

První půlhodina naprosto otřesná - efekty i režie vypadají jako o dvacet let starší (Epizoda IV z roku 77 je technicky daleko lepší), jsou tu příšerní herci a žádná atmosféra. Od chvíle, kdy se na scénu dostane více Riddick naopak začíná film nabývat na síle a atmosféra dost houstne (a dokonce i ostatní najednou opravdu hrají). Přesto jsem si nějak nedokázal zvyknout na použitý barevný filtr a nasnímaný pohled netvorů také není úplně ideální. Kolem a kolem, když divák vydrží příšerný úvod, dostane se mu solidní podívané, ale dohromady se jedná o naprostý průměr. 5/10 ()

Jaro.Krafcik

Nový konkurent pre votrelca to nebol. Nápad ozaj fajn. Aj celkovo Vin Diesel ako Riddick zahral dobre. Ale inak to je priemerný začiatok série. A len kvôli nizkému rozpočtu. Na dobré sci-fi to je jednoducho málo. 3* ()

Almásy

film pri ktorom som normalne zabudol ze sa divam na akusi reimaginaciu votrelcov, ale srat na to, kurvapicaanarchiovska atmosfera a tramtadadadaaaa zivotna rola Vina Diesela. ná tych 108 minut som mu veril ze vie hrat a ze vie sakra dobre hrat. ked sa nechat zabit, jedine od Riddicka. naozaj mimioriadne kvalitne natocena zacherova torta pre milovnikov zanru. ()

Vercinix

Začátek poměrně efektní a opravdu mě film zaujal, ale poté se to přelije do jakési nudné hry o přežití, která je zápletkou a hlavně svým řešením opravdu B(lé)éčková. Spoiler: Nehledě na to, že s takovým světýlkem by je zdlábli jako nic! Chvíli tam svítili na tu potvoru co si hodlala pochutnat na té klukoholce a nevypadala, že by si z toho nějak moc něco dělala! Pochybuji tedy, že by díky tomu stejnému světlu (tříštícímu se v pustině do stovek stran) přežili mezi takovou spoustou nočních tvorů co se kolem nich stahovaly. Co musím vyzdvihnout je poenta se svítícími slimáky - taková cestička evoluce je pěkný nápad, ale to jak je nacpali do té lahve a oni najednou zářili jako japonská reklamní tabule? To bylo co? Já to pochopil tak, že jejich evoluční výhoda bylo to že dohromady v malém prostoru jej osvítí natolik, že se tam nikdo z těch temných bestií neodváží, ale aby se s nimi svítilo? To je stejně jako kdyby tam chtěli narvat světlušky a mysleli si, že mají dokonalou baterku! PS: Docela příjemně mě překvapilo, ŽE a JAK se ve filmu objevil jakýsi eticko morální aspekt přežití! Tedy abych to upřesnil, zaujal mě především hon na uprchlého vězně a způsob jak reagovali ostatní, on atd. Když se k nim přidal tak tento moment (až na ten moment, kdy poručík chtěl obětovyt tu klukoholku) se ze scény postupně vytratil! ()

Aqualung

Myslím, že autorům se tohle docela povedlo.Zpočátku téměř banální zápletka při souboji dvou biologických entit.Příběh posléze graduje do osobní roviny jednotlivých postav, které se tváří v tvář děsivé smrti snaží každý svým způsobem pomoci.Po "vetřelcovsku" jsou redukováni až na pár šťastných, kteří unikají do vesmíru.Příjemný film na večerní hodiny, ale nic silného. ()

Hollohlaway

Minimalistické atmosférické béčko, poměrně slušná variace na vetřelčí filmy. Sice plno nelogičností ale zábava na odpoledne, proč ne. ()

sedm.1

Těch pět je za obrovské překvapení!Od filmu jsem nečekal vůbec nic a on to do mě zatím napálil maximální silou.Výborný Vin Diesel,povedené triky,chytlavý příběh,nečekaný děj.Všichni si tu hrajou na hrozný husťáky a já jim to sežral i s navijákem:-).Pro mě možná vůbec největší překvapení filmové branže. ()

Anticque

Vin Diesel jak sem ho neznával, vzal svou roli velice dobře, film chlápka, který měl původně točit Vetřelce, je dost dobrý, ten nápad, se zatměním slunce zrovna, když tam nešťastně přistanou vězni, kteří netuší, že pod povrchem na ně čeká malé překvapení mě potěšil, chvilkové prvky horroru také nechybí, noční vidění, kde jdou krásně vidět vetřelci, kde s jejich počtem neměli opravdu problémy. Konec byl už horší, ale jinak jsem byl spokojen. ()

mozkomor

První půlka plná působivých barevných filtrů je velice dobrá, ale jakmile dojde k zatmění sluncí, dě začínáj být chaotický a zabředává stále hlouběji do klišé. Za cool motherfuckera Riddcka bych dal rád čtyři hvzdičky, ale nejde to. ()

Mr.Jackass

Charismatický hlas Vina Diesela vždy vše nezachrání. Tento film měl své lepší stránky, ale většinu času jsem se spíše nudil.. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)