Byl jednou jeden... člověk

• Francie Il était une fois... l'homme (více)

Epizody(26)

Animované dějiny světa ve slavném francouzském seriálu pro děti aneb Co byste měli vědět o své minulosti. (oficiální text distributora)

wacheksite

O trochu lepší než byl jednou jeden život, ale stejně mě to nikdy nenadchlo. Jo, a toho dědka, toho jsem vždycky nesnášel, takovej všudybyl ... ()

Design

Hodiny se rolují ... kde se asi zastaví .. ? ? .... a 1492 Columbus objevuje Ameriku :D a každý týden úplně jiný příběh. Velmi dobře podaný naučný seriál. ()

FireTight

Už jenom za úvodní znělku, ve které si za zvuků nádherné Bachovy skladby během několika sekund projedeme všechno podstatné z vývoje člověka, jeho historie a dokonce i nastíněné budoucnosti, by si zasloužila pět hvězdiček. Naštěstí seriál tímhle nekončí a v dvaceti šesti epizodách nabízí krásný pohled na historii našeho druhu. I přes to, že je seriál určen hlavně dětem, se na něj rád podívám vždy a zas a v každém díle vždycky objevím něco, co mi uniklo nebo nějakou tu animátorskou chybičku. Nějaká zásadní chyba? Snad jen poslední epizoda, ta je docela divná, ale na druhou stranu je vždycky zajímavé podívat se, jak lidé v různých dobách tipovali svojí vlastní budoucnost. Byl jednou jeden člověk je zkrátka skvělý seriál, který by měl vidět snad každý. A jak jsem naznačil o trochu výše, je jedno v jakém věku! ()

vygamba

Vzpomínám si jak mě na základce nebavili hodiny dějepisu, když jsem si říkal, že dějepis mě nikdy zajímat nebude... A hle, stačí pár kreslených postav, významná historická data a události, dát to do poutavého příběhu a vyprávění a ejhle, jak jsou ty dějiny naší planety hned zajímavé a poutavé... ()

KdG

Bylo to perfektně naanimované, fakt zábavnou formou poučné, ale s odstupem času jsou pro mě lepší seriály. ()

kihsleek

Skoro by se chtělo říct, že tenhle seriál mě naučil víc, než základní škola :) Samozřejmě to tak není, ale určitě mě o hodně víc bavil. ()

rottik-cb

Jsem šťastná, že jsem coby dítě sledovala v televizi tento nádherný, poučný a po právu kultovní seriál, a ne Disney Channel jako dnešní děti... Věřím, že zde se zrodil můj zájem o historii. (DVD, Vánoce 2009) ()

dj.coffee

Dle mého velmi kvalitní a nadčasový náhled na fungování lidského těla. BTW docela by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že se z tohoto seriálu učí medikové na zkoušky :-). ()

Hulkee

Celá série Byl jednou jeden... patří ke skvostům edukativních seriálů, na které se dá koukat velmi příjemně už proto, s jakým humorem a nadhledem podávají základní informace o životě člověka,historii techniky nebo životopisech slavných osobností. Tenhle seriál jsem jako děcko miloval. ()

MartinTerran

Skvělý pořad, který je udělaný jednoduše a má hezký kreslený vizuál a ještě k tomu vzdělává. Hodně chválím Francouze za celý cyklus Byl jednou jeden... je prostě bezvadný. Hodnocení: 100/100. ()