Byl jednou jeden... člověk

• Francie Il était une fois... l'homme (více)

Epizody(26)

Animované dějiny světa ve slavném francouzském seriálu pro děti aneb Co byste měli vědět o své minulosti. (oficiální text distributora)

Nerd4Dreaming

Klasika mého mládí, znovu objevená :) Při přípravě na státnice z historie není lepší kompromis mezi prokrastinací a učením! Doporučuju poslední katastrofickej díl, je vtipný, jak všechno kromě počtu lidí odhadli pro dnešní dobu moc černě. ()

BeranSon

Fakt Bomba!!! Jako malý hoch sem to žral, koukali jsme se na to i ve škole. Maestro je frajer a pro děti neskutečně poučné a hlavně zábavné. - 8/10 - ()

Luk Skywalker

Tohle je už trošku slabší, ale poslední díl je parádní. Je tu pár nepřesností, ale vzhledem k roku vzniku to nelze brát za chybu. ()

Kaučuk03

Podat tolik informací v tak zabávné formě není jednoduchý úkol, ale zde se to maximálně podařilo. Jelikož dnešní mládež je poměrně líná číst, chtělo by to více takovýchto seriálků, aby aspoň měla trochu představu. ()

pepa3rd

Stále velmi povedený seriál, ale člověk si tak nějak k těmhle postavičkám nevybuduje tak vřelý vztah, jako v Byl jednou jeden život, který je prostě nepřekonatelný :) ()

Jeand´Boa

Opravdu vás dějepis nebaví?...Opravdu ne?...Jste si jistí?...Já si myslím, že tímto jste se bavili všichni...Krása v jednoduchosti a příjemný humor...nic z toho neublížilo bohatým informacím, které se čas od času hodí... ()

Miany

Zajímá vás historie? Kdo co dokázal, čím pro nás byl a díky komu můžeme třeba dnes svítit? V animovaném podání se dozvíte téměř vše. Moudrý, chytrý bílo-šedovlasý děd vás provede pravěkem skoro až do nedávné minulosti. Animace (ta starší) nemá chybu, je dotažená a mnohem lepší než ta, co je v seriálu použita nyní. ()

Stíba

Klasika kterou miluji od dětství. Skvělý způsob jak někomu zábavnou formou vštípit základy fungování našeho těla. ()

miawallacova

Mám takový neblahý/blahý pocit, že jen díky tomuto kreslenému dokumentu pro děti jsem z některých předmětů na základní škole nepropadla! Půlhodinovka plná informací, která ovšem baví, nedělá z dětí idioty, ale poutavě a zajímavě učí děti/dospělé! ()

Agarwaen

I když je to pro děti, připadá mi to zábavné do teď. Navíc krásná ukázka toho, jak se dá úspěšně skloubit zábava s naučným pořadem. Jenže si pořád myslím, že Byl jednou jeden život je ještě o fousek lepší. ()

Sosak

Historioidní obdoba Byl jednou jeden život. Pravda - tenhle kousek je původní, ale zase ne až tak dobrý jako následovník. Ale jinak jde o celkem vyrovnané seriály - oba jsou velmi poučné a to zábavnopu formu. Dodneška mám v hlavě zaseklej díl o renesanci a to jsem to viděl jen jednou - fakt se podle toho skoro dá učit se :) ()

artuš

Pěkné volné pokračování Byl jednou jeden..., který opět není´ásilně představuje jak se vyvýjel člověk ()

boni

Tenhle seriál ve mně evokuje vzpomínky na deštivé dny v družině, kdy jsme se všichni mačkali v jedné třídě a koukali na tento seriál. Každopádně pro děti to má výbornou edukační hodnotu a ani dospělé to nemusí nudit. ()

Hannibal1913

Nojo, i mně toho pan bělovousý mnoho naučil. Francouzské filmy rád nemám. Seriály už vůbec, ale jak už jsem napsal u jiného "Byl jednou jeden..." - rád se na tento dokument pro děti znovu po letech podívám. 87% - 17.1.2010 ()