Barva noci

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

krvavamera

Film na nedělní odpoledne. Má i své světlé chvilky, kvůli kterým se na něj člověk podívá, ty však nejsou způsobeny filmařskými kvalitami (ale hej, viděla jsem televizní seno, ne director's cut či tak) jako spíše výskytem Bruce Willise, různým stupněm jeho odhalenosti a zpocenosti a hereckou exhibicí, jejíchž kvalit jsme si vědomá s každým dalším zhlédnutým snímkem z Brucovy filmografie čím dál více. Takže fajn snímek, pozdává se mi však že z větší části stojí na hvězdě, takže pokud nejste fandy Bruce Willise... ()

Motinski

Všetko začalo priemerným 9 a 1/2 týdňa. Pokračovalo skvelým Základným inštinktom, len aby sa potom roztrhlo vrece s ďalšími variáciami na tieto dva filmy. Jemná erotika, psychologia postav, to všetko tu je, no v najodfláknutejšej verzií akú si viete predstaviť. Bruce Willis a jeho najhoršia rola v kariére. ()

ViktorEl

Tento film je pre mňa úplnou lahôdkou.preto píšem komentár k tomuto filmu ako môj prvý komentár. takýto film si nezaslúži hodnotenie odpad. prinajhoršom 3 hviezdičky. 75% Podľa mňa najlepší Willisov thriler. Je to asi jediný film v ktorom môžeme vidieť všetky žánre: napätie, erotiku, romantiku, sem tam som sa aj zasmial na tom právnikovi ktorý mi pripomína Monka.Určite každému sa musela páčiť scénka v pazéne a Willisov monológ, ktorý začína:,,víš já tě vlastne neznám, kto si .....atď. tí ktorí to videli aspoň 5 x tak si to vedia doplniť. tak aby som už toľko nepísal. tento film stojí za pozretie. 8.2.2017 videné v director cut verzii predĺženej o cca 25 minút nových záberov. A keďže už prešlo 10 rokov čo som to videl nezapôsobilo to už na mňa v takej miere ako keď som to videl prvýkrát. Moje prehnané hodnotenie ale nejdem upravovať, pretože v čase dospievania to bola moja srdcová záležitosť a asi prvý erotický film, ktorý som videl a bol z neho vtedy hotový a dokázal som ho pozerať každý deň :) Na Jane March sa mi aj včera dobre pozeralo a prial by som si s ňou viac erotických záberov. Pre mňa nestarnúca klasika a film, ktorý aj naďalej ostáva v mojej top 10 na prvom mieste síce nie čo sa kvality filmu týka, ale kvôli môjmu sentimentu. ()

Madison

Mnohými prehnane zatracovaný, pre mňa námetovo pútavý a režijne nadpriemerný film. Jasné, je to ďalší thriler patriaci do triedy neoriginálnych vyvražďovačiek zaváňajúcich nenávideným klišé, no ja som ho jednoducho nebrala prehnane vážne a tá myšlienka s rozdvojenou osobnosťou nebola až taká nehanebná. Navyše, tej živočíšnej rozkoši medzi Brucom a Jane nejde nič vyčítať :-) ()

StarsFan

Šílenej film... Ani nějak nechápu, co měl ten konec znamenat. S P O I L E R Takže Rose, se kterou Bruce chodil, byla vlastně Bonnie, nejlepší kamarádka jeho pacientky Sondry, taky milenka dalších dvou pacientů a zároveň Richie sedící s nimi v místnosti, který vlastně byl už dávno mrtvý. A všechny zabil Dale, bratr Richieho, jehož motiv k vraždě jsem doteď jaksi nepochopila... Hmmm... Jedna hvězdička za neuvěřitelně zábavnej a nepochopitelnej scénář, druhá za penis Bruce Willise :-) ()

• Režisér Richard Rush chcel do hlavnej ženskej úlohy neznámu mladú herečku, ale Disney trvalo na Jane March (Rose) po medzinárodnom úspechu filmu Milenec (1992). Rush súhlasil s najatím Marchovej hneď po jej kamerových skúškach. (m.a.t.o.)
  • Časopis MAXIM označil sexuálne scény vo filme za najlepšie sexuálne scény vo filmovej histórii. (m.a.t.o.)
  • Dom v Malibu, v ktorom sa odohráva podstatná časť filmu, je ten istý dom, ktorý môžeme vidieť aj vo filme Ritual (2000). (m.a.t.o.)