Padlé ženy

• Irsko The Magdalene Sisters (více)

Írsko, 60-te roky minulého storočia. Dievčatá a ženy, ktoré viedli ľahký život, stali sa obeťami znásilnenia, alebo sú slobodnými matkami, odvádzajú do kláštora . Žiadna z nich však netuší, čo ju čaká za múrmi, kde si má odpykať trest. Tvrdá práca je asi to najmenšie zlo. Musia čeliť despotickému a ponižujúcemu zachádzaniu rádových sestier a najmä matky predstavenej, ktorá tvrdí, že robí všetko pre ich dobro a odvoláva sa na vôľu božiu. Režisér Peter Mullan pozbieral materiál na svoj film v ešte donedávna existujúcich Írskych polepšovniach a sám bol šokovaný z krutých výchovných praktík, o ktorých verejnosť nemala ani tušenia. (oficiální text distributora)

biopanic

Skvelé herecké výkony a boľavá atmosféra. Napriek tomu dlhé a občas zavádzajúce. Ide z toho toľko zloby, až ju človek prestane registrovať, pokrčí plecami, povie si "to je ale smutné" a vyjde si na zmrzlinu. ()

wege

Že lidi jsou svině víme dávno, stejně tak víme dávno pravdu o katolické církvi, stejně tak jde obdivovat lidi, co jim dokázali, jakkoliv a v jakékoliv době, vzdorovat. To jsem si v tom filmu našel já, je totiž pravda, že moc poselství a hlubší myšlenky v té šokující zpovědi není. Chybí mi náznak sebereflexe, upřímnosti z druhé strany, v podstatě jakékoliv další emoce. ()

OL@F

Tohle je jeden z filmů,které jsou velmi dobře natočeny-výborná kamera,režie i herecké výkony,hezká nenápadná hudba...Ale asi bych se na něj znovu nepodíval,více mě ničím nezaujal..Musím pozdvihnout herecký výkon té bláznivé holky,ta byla hodně sugestivní..A za zmínku stojí také velice dobrá poslední scéna,která mě jako asi jediná nějak více oslovila..Tu jsem si taky pustil hned několikrát a budu na ni dlouho vzpomínat. ()

Mr.Roman

Veľmi silný film okorenený realistickým poňatím s uveriteľnými postavami a je až k neviere, že ešte nedávno takéto niečo mohlo existovať v civilizovanom svete. ()

nula87

Emočně silný, drsný film, který ale trochu sráží příliš černobílé vidění. Souhlasím s tím, že aby film zaujal, zřejmě bylo nutno vyjádřit se v něčem až přehnaně (až demagogicky), ale přesto je škoda určitých chvil, které jsou už opravdu přes čáru... Jinak ale film, který je natočen i zahrán velmi slušně, a jako příspěvek k diskuzi o "převýchovných" klášterech katolické církve je potřebný. 75% ()

jafuska

toto bylo hodně silné drama z prostředí jeptišek, kde držely nedobrovolně mladé dívky, které byli nevinné, tvrdé tresty nadlidské práce, které nemohli zvládat, velké emoce, až jsem si říkala jestli někdo může takto tvrdý a nesmyslný život přežít. ()

AlexUnited

Uff, tak toto bol exemplárny príklad príbehu, ktorý v divákovi dokáže vybičovať emócie na maximum. Výborne zvolené a vykreslené postavy, všetky tri hlavné hrdinky boli super a jeptišky poriadne zákerné svine až človeka zo stoličky dvíhalo. Bez toho aby som nejak výraznejšie spoileroval som rád, že pre postavy, ktorým som fandil to nakoniec dopadlo dobre. Trošku ma len mrzí, že v závere nebolo viac násilia, pretože som strašne chcel keby aspoň jednu z mníšok tie dievčence zarezali alebo umlátili lopatou, bo nič iné si tie fundamentalistické fanatické obludy nezaslúžili. Írsko je krásna krajina, ale pokiaľ tam aj dnes náhodou vládnu zbytky takejto mentality, tak ďakujem neprosím. ()

teltri

Toto sa nemohlo stať. Nikto v nezákonnom zajatí by sa takto nesprával. Okamžite mali ísť na políciu a všetko nahlásiť. Stále nemôžem uveriť, že toto bolo možné! Ako môže 20 starých slabých mníšok zatvoriť, týrať a mučiť viac ako stovku mladých, zdravých a silnejších dievčat? Veď si to len predstavte ... čo by sa stalo, keby v americkej štátnej väznici odstránili všetkých dozorcov a policajtov, všetky strelné zbrane a donucovacie prostriedky ... a namiesto toho by do väznice priviedli 20 rehoľných bratov františkánov, ktorí by mali udržať 200 vrahov a zlodejov na poriadku. Garantujem vám, že by neuplynula ani hodina a rozpútala by sa taká vzbura, že všetkých mníchov by poviazali, obesili a zapálili ... a nakoniec by podpálili celú väznicu. Začal som sa vážne zaujímať o tento prípad. Ale vôbec neviem pochopiť prečo to nebolo v Írsku v dvadsiatom storočí protizákonné. Veď je to to isté ako keby otvorene podporovali a uznávali holokaust! A prečo to OSN a vlády západných krajín a USA tolerovali? Prečo okamžite nezaviedli najprísnejšie sankcie proti Írsku, prípadne jeho námornú blokádu? V dnešnej dobe by USA označili Írsko za krajinu podporujúcu terorizmus a okamžite by vyhostili veľvyslanca Írska zo svojho územia a proti Írsku by zaviedla tvrdé sankcie. Prečo sa tak nestalo? ()

Pitryx odpad!

To jako ta čtyři švihnutí proutkem bylo to týrání jo?? Aha, tak to jo. To potom ano. Děsná krutost fakt. Nebo ta scéna nejkrutější, stříhání vlasů!!! Nic krutějšího jsem nikdy neviděl. Ani nečetl. Běžte do hajzlu i tím co je tu všude napsáno. Dále jsem film už nějak bedlivě nesledoval. Stačilo poslouchat ty blbé kecy kolem. A to nemyslím jen ty fanatické o Bohu a tak podobně. Scénář je k ničemu a celý štáb kolem taky. Nedostali do děje ani kapku života, nebo vzruchu, nebo vášně, prostě ničeho. Každý si odemlel svůj předepsaný text a bylo po ptákách. Pokud chtěl režisér zpracovat pravdu, měl to udělat jinak. Je to prostě blbina. A to neberu v potaz scény z útěkem, to patří už do komedie. 2015011710944/11419 ()

SAINTS

Tento fim rozhodne stoji za pozornost.Ponuka zaujimavy pribeh navyse podla skutocnych udalosti .Herecke vykony su na vysokej urovni.Klastor radu Marie Magdaleni su jednym z mnoha velkych zlihani katolickej cirkvy v jej nedavnej historii.Mnisky su v tomto filme vypocitave bestie ktore s krestanstvom vela spolocneho nemaju ale realita bola mozno este horsia. ()

milanko8

Nejsilnější okamžiky: "Ty nejsi svatý muž, ty nejsi svatý muž, ty nejsi svatý muž, ...."; úspěšný útěk a závěrečné osudy hlavních postav. ()

KERUOCOK

Tento film je úžasné zobrazení naprosté hrůzy, která se odehrávala na nejednom cíkrevním dvoře. A nejvíce mnou otřáslo, když vyplynulo, že je to příběh podle pravdivého podkladu. Po Shlédnutí takovéhoto snímku, se opravdu dívím, že se nejdou tací, co jsou věřící a podporují cirkve... v tomto snímku je jasně popsáno, jak pokrytecká, zaprodaná a zkažená církev byla, je a bude... krásné zpracování, a jinak obdivuji mladé dívky, které si kvůli své roli nechaly ostříhat své dlouhé vlasy. Vřele doporučuji všem co chtějí vidět, jak těžké to měly (a občas i mají) dívky,které udělaly v mládí jedinou chybu, nebo ani chybu udělat nemusely, aby se dostaly do takovéto církavní mučírny.... ()

Nupaky

Smutný příběh a je až k neuvěření, že ne z tak dávné historie!! Herecké obsazení i výkony pro mě byly naprosto přesvědčující a opět mě po letech tenhle film dostal! ()

Innos

cirkevné fanatické kur*y FUJ FUJ FUJ, alebo ako by povedal môj obľúbený politik zlí, zlí a ešte raz zlí :-D každopádne super herecké výkony, normal sa mi zviera žalúdok, ale nie z tej brutality, ale z tej cirkvi... ()

Rozbik

Zajímavé svědectví o bigotních praktikách v Irsku 20. století. Spolu se třemi hlavními hrdinkami si projdete mašinérií nápravného křesťanského zařízení pro ženy lehkých mravů, jak je tehdejší společnost viděla. Do takovéhoto zařízení se mohla dostat žena za prohřešek jako je třeba nemanželské dítě nebo znásilnění vlastním bratrancem.. Příběh je založen na skutečných událostech a čerpá z bohužel poměrně nedávné praxe v Irsku. Poslední zařízení tohoto typu prý zavřeli v r. 1996! Z toho jde až hlava kolem..Každopádně je film svědectvím, že na slepou víru a fanatické náboženské praktiky nemají bohužel výhradní licenci pouze islámské země, jak to možná v posledních letech cítíme.. ()