poster

Chán Sulejmán a víla Fatmé (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 59 min

 • MJMilan
  ***

  Myšlenka pohádky: Láska je jako květina, aby vykvetla potřebuje čas. O tom, že aby stejně tak zvadla, se už v pohádce nikdo nezmiňuje :-) Proč kazit ideály dětem, že? ;-) Po dlouhé době, co jsem viděl kulisovou pohádku, ... kulisy prostě nejsou to, co by mne nějak oslňovalo.(28.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Láska je jako květina a potřebuje čas, aby rozkvetla. Ostatně čas potřebuje i kompost, jak ví každý zahradník, a i tak může láska skončit. Pak už následuje klasická zápletka s prstenem, záměnou nevěst, výhrůžkou paštiky z plyšového ptáka a zatmění mysli a náhlé prozření chána, kterému oči otevře představitel prostého lidu, nadán boží moudrostí a prozíravostí.(9.4.2013)

 • otík
  ***

  Mírně nadprůměrná studiová pohádka o vznešeném Chánu Sulejmánu, který jednou zabloudí do lesa, kde na narazí na krásnou vílu, kterou si rozhodne vzít. Ona mu dá semínko, ze kterého vyroste květina a až pokvete, bude svatba. Zlo je zde představováno jakousi bahenní paní a její škaredou dcerou, která se díky šátku víly Fatmé promění právě v její podobu a budou chtít ošálit Chána, aby si tuto škaredou a hlavně hloupou slečinku vzal. Naštěstí je tu Fatmin kouzelný pták, poslušný zahradník a láska, které způsobí dobrý konec. Bartoška v slušně poetické a trochu pomalejší pohádce, která se může líbit dospělým i dětem.(13.8.2015)

 • Paity
  ***

  Opět jedna z koukatelných pohádek, které sice zrovna neměli rozpočet jako Terminátor 3, ale dodíváte se se spokojeností v sobě-(21.5.2013)

 • sportovec
  ****

  Lehce nadprůměrná pohádka s poměrnou přesností vůči předloze zachycuje exotické prostředí Blízkého východu způsobem, který je i po desetiletích "koukatelný". "Český" Orient má prostě svoje nepomíjející kouzlo. Za zmínku stojí většina hereckých výkonů. A mistrovská režie klasičky tvorby pro děti a mládež Věry Jordánové. I po desetiletích zůstává člověk okouzlen a uchvácen. Zajímalo by mě, jak by toto ztvárnění působilo na Araby a vůbec Orientálce.(25.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace