poster

Chán Sulejmán a víla Fatmé (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 59 min

 • sportovec
  ****

  Lehce nadprůměrná pohádka s poměrnou přesností vůči předloze zachycuje exotické prostředí Blízkého východu způsobem, který je i po desetiletích "koukatelný". "Český" Orient má prostě svoje nepomíjející kouzlo. Za zmínku stojí většina hereckých výkonů. A mistrovská režie klasičky tvorby pro děti a mládež Věry Jordánové. I po desetiletích zůstává člověk okouzlen a uchvácen. Zajímalo by mě, jak by toto ztvárnění působilo na Araby a vůbec Orientálce.(25.3.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Láska je jako květina a potřebuje čas, aby rozkvetla. Ostatně čas potřebuje i kompost, jak ví každý zahradník, a i tak může láska skončit. Pak už následuje klasická zápletka s prstenem, záměnou nevěst, výhrůžkou paštiky z plyšového ptáka a zatmění mysli a náhlé prozření chána, kterému oči otevře představitel prostého lidu, nadán boží moudrostí a prozíravostí.(9.4.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Zahradníku, vysekej ty keře !!"(6.9.2014)

 • otík
  ***

  Mírně nadprůměrná studiová pohádka o vznešeném Chánu Sulejmánu, který jednou zabloudí do lesa, kde na narazí na krásnou vílu, kterou si rozhodne vzít. Ona mu dá semínko, ze kterého vyroste květina a až pokvete, bude svatba. Zlo je zde představováno jakousi bahenní paní a její škaredou dcerou, která se díky šátku víly Fatmé promění právě v její podobu a budou chtít ošálit Chána, aby si tuto škaredou a hlavně hloupou slečinku vzal. Naštěstí je tu Fatmin kouzelný pták, poslušný zahradník a láska, které způsobí dobrý konec. Bartoška v slušně poetické a trochu pomalejší pohádce, která se může líbit dospělým i dětem.(13.8.2015)

 • rakovnik
  **

  Hrozná studiová pohádka, ale díky ní už víme, co se také píše za moudrosti v koránu...(8.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace