V této americké komedii se podíváme na svrženou královnu nóbl soukromé školy Dreu (Camila Mendes), která uzavře tajnou dohodu s nevýraznou novou studentkou Eleanorou (Maya Hawke). Obě dvě se postaví všeobecnému výsměchu a šikaně a my se staneme svědky společné pomsty vykonané na jejich tyranech. (Trajektt)

peetrejr

Niekto koho som v živote nevidel (Camila Mendes) a niekto kto má totálny talent ale skončil tu (Maya Hawke). Možno keby som bol niečo ako uplakaná školáčka, ktorá letí na "high school filmoch", tak by sa mi to aj páčilo. Avšak ja taký nie som. Už to, že nie som pohlavie, ktoré dokáže akceptovať takéto sračky je pre mňa poznatok, že bola chyba zapínať si tento film. No, kde by som začal. Príbeh, počkať, kto je hlavná postava? Tak, dajme tomu že Drea, takže Dr. Dre je obľúbené dievča na strednej a isteže chodí s tým najviac sexi mužom na strednej. Toto je mimochodom desivá kombinácia. Všetko sa však zvrhne keď sexi muž, presvedčí Dr. Dreho aby mu poslala nudes. Dr. Dre to isteže urobí a náš milý chlapík (jej boyfriend) rozpošle toto nudes. To je asi dostatočná lekcia toho, že proste to sa neposiela. Dr. Dre je potom smutná a natrafí na Eleonoru (Maya Hawke). Tak, je takmer očividné že je medzi nimi chémia a čoskoro sa stanú priateľkami. Obidve sú ukrivdené, a tak sa rozhodnú "do revenge" . Chápete, úžasný koncept, tlieskam. Lenže vy vtedy uvedomíte, že ste videli len prvých 20 minút, takže vás čaká ešte hodina štyridsať. Potom sa to tu už točí okolo ich pomsty. Keď sa už nechutne pomstia, tak vy sa ešte dívate na ďalšiu hodinu nudy. Ku konci sa dozvedáme že Eleonora je vlastne čúza, ktorá chce spraviť pomstu na Dre. Áno, krásu čarovných hríbikov nepoznám, ale toto, na toto som nebol psychicky pripravený. Ale potom sa skamošia (Dre a Eleonora), no potom sa všetko zrúti, skamarátia sa (zas), a potom spravia pomstu! Ó bože! Presne po tomto prahnem. A potom je záporák porazený, proste na nič. Zase na jednu stranu by som sa k filmu správal inak, keby som bol dievča. Nebolo to zas nejaké otrasné ale nemám rád ten americký prízvuk a všetko je proste také ženské. Áno, áno, viem že som to nemal kukať ale stalo sa. Do Revenge je klasická ukážka filmu z dielne Netflixu, ktorý sa snaží budovať dej na jednej udalosti, z ktorej sa vykľuje Hanna Montana v lepšej verzií. ()

hrumsrt

Tohle jsme jako společnost nějak podcenili, jelikož nám opravdu vznikl teen jako plnohodnotný žánr. Tupé filmové jednohubky, to je samozřejmě devíza Netflixu ještě o kus více než třeba televize Prima, ale tady si pro ně vyloženě jdeme a dobrovolně si je zapínáme, tudiž musíme udělat o pár kroků navíc. Nikdy bych po tomhle barvičkovém oknu do dospívající vztahové kultury ani nepomrknul, kdyby si tam nestřihla roličku SMG. A není opravdu o co stát.. Jen přehlídka filmového nevkusu, který nemá problém vykrádat filmové předchůdce a navrch je pomazat přeslazenou polevou. Nemá to úplně naprd casting a párkrát jsem vypadal, jak jeden známý meme, když jsem ukazoval, koho a odkud znám.. Předvídatelná jednohubka, která se alespoň snaží něčím překvapit, takže je schopná Vás párkrát probudit. Ale pořád se nezmůže na víc, než na twisty jak z pera předškoláků. Možná jen nucená LGBT+ položka... 20% ()

BOURQUE

Príbeh druhého filmu režisérsky Jennifer Kaytin Robinson, opäť pod taktovkou Netflixu, čerpá zo známejších filmov daného žánru – nie náhodou sa tu spomínajú snímky ako Cruel Intentions alebo Mean Girls. Ten je „prerobený“ a doplnený tak, aby odpovedal moderným dobám a novej generácii teenage. (Prekvapivé, že v školskom prostredí ani jedna scéna nebola taká, kde by sa zachytilo, že študenti sa aj učia.). Záver chce šokovať, ale nedarí sa mu – záverečné odhalenie a vyvodené konsekvencie nie sú rezonujúce. Z hereckej stránky Maya Hawke je najvýraznejšou. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

mllokovec

Tolik zlých a povrchních postav jsem ve filmu ještě neviděl. Drea reálně zkurvila život snad každý postavě v tomhle filmu ( reálně scéna kdy Sophia Turner řekne že přišla o stipendium a začala brát drogy kvůli tomu co jí drea udělala a drea na to jen řekne aha dobře 🙂 , doufal jsem že se jí stane to nejhorší), Elanor dvoum a Eliot je kokot ale největší píča ve filmu která se neumí omlouvat, myslí si že nic není její chyba je postava na pěst, vyloženě zlá postava která ani nemá oprávněný důvod být tak moc zlá na všechny okolo sebe. Ale budiž samotný obsazení postav celkem ujde, soundtrack celkem fajn a barvy super ,pastely jsou fajn = 45% ()

Lacike

Je to taký mix Mean Girls a Cruel Intentions v modernom prevedení. Oproti spomínaným filmom mi tu chýbal humor. Berie sa to strašne vážne a keďže mi hlavne postavy vôbec nesadli, tak na mňa dramatická stránka vôbec nefungovala. Dokonca ani Maya Hawke sa mi tu nepáčila. Iba na Sarah Michelle Gellar je stále radosť pozerať a všetky tie mladé pipiny stále strčí do vrecka. Čakal som zábavný film o snobských teenageroch a dostal som strašnú nudu. 4/10. ()

• V čase 01:13:00 můžeme slyšet z úst Eleanor (Maya Hawke) pozměněnou repliku z písně „Look What You Made Me Do“ od Taylor Swift: „The old Taylor (Eleanor) can’t come to the phone right now – why? – cause she’s dead.“ (Kejf.)