Sex O'Clock

Komedie / Rodinný
Česko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 30 min)

Kamera:

Václav Fronk

Hudba:

Jiří Burian

Petra Bučková, Jan Révai, Jana Švandová, Csongor Kassai, Sára Korbelová, Maxmilián Kocek, Karolin Omastová, Tomas Sean Pšenička, Leona, Kryštof Švehlík (více)

Série(2) / Epizody(20)

Hlavním hrdinou Sex O’Clock je dospívající Adam (Maxmilián Kocek), který se až dosud zabýval především svou taneční kariérou a palčivou otázkou, kdy už konečně přijde o panictví. Jeho otec (Jan Révai) ale záhy převrátí celé rodině život naruby a odstartuje celý řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí poradit jak Adamova matka Judita (Petra Bučková), tak babička (Jana Švandová). A to ještě nikdo netuší, s čím se bude muset v brzké době vypořádat Adamova sestra Ema (Sára Korbelová), zatímco Adam nejspíše na tanečním kurzu právě potkal největší lásku svého dosavadního života (Karolin Omastová). (Voyo)

maraek

jsem rád, že něco takového u nás vůbec vzniklo, ale nemůžu se zbavit pocitu, že někteří starší herci si to tam, prostě jen odříkali a byli tam jen proto, aby tam byli. naopak u mladých herců se mi zdálo, že příležitost  v něčem hrát vzali za pačesy a snažili se. nesmí samozřejmě chybět český homofóbní pseudo humor, ale co už. overall fajn české "sex edu". ()

Grázl83

Na poměry Novy nadstandardní seriál, který ale postupem času trochu ztrácí dech a hloupost chování postav se prohlubuje. ()

zigy

Český teenageři nakopali Anglánům zadek, tohle je ještě daleko uvěřitelnější, lidštější a vtipnější než Sex Education. ()

Barracuda_

Sex Education po Česku. Silná inspirace je znát a líbí se mi, že to tvůrci nijak neskrývají. Nelze tedy čekat ve všem originalitu, nicméně změny a alternativní rozvoj děje jsou o to zajímavější. Scénář občas klopýtne a kvalita dílů občas pokulhává. V druhé polovině 1. série však nastává lehký kvalitativní posun nahoru. Kamera je zvládnutá dobře, hudba fajn. Líbilo se mi to, bavilo to, takže už se těším na další sérii (doufám, že s větším rozpočtem). ()

nudlis

Ač je seriál z produkce TV zHovna, překvapivě není až tak trapný, jak je u nich obvyklé, a občas je i docela zábavný. Poslední díl je sice poněkud nacpaný LGBTBFLMPSVZ+++, ale to je nejspíš poplatné současnosti. Na zdejší poměry jde rozhodně o nadprůměrný počin (proto ty 4 hvězdy). Uvidíme jak si povede další řada, pokud bude. ()

flakik

Vykrádačka hned několika zahraničních seriálů s podobnou tématikou a ještě k tomu dost nepovedená. Zase se snažili narvat tam co nejvíc témat a rozšířit cílovku tak, že se to rozplizlo a finální výsledek je úplně k ničemu. Aneb o všem a o ničem. Jestli cílovkou měla být mládež, tak se tvůrci hodně zmýlili. Měli by si vzít příklad z TBH aneb když už píšeš o mladých, tak s nimi mluv. ()

PsychopatXXX

Na české poměry nadstandard, trošku vykradačka sexuální výchovy z netflixu (kamera, barvy, hudební stylizace....)... ale příjemný seriál, fajn postavy, celkem i hrají dobře 🙏 ()

PoprockCZ

Tento seriál chtěl přijít s něčím novým a stal se snad ještě více stereotypnějším než filmy konzervativní. Zajímalo by mě, pro koho je seriál vlastně točen? Pro mladé lidi? Na to je to příliš cringe a stereotypní. Pro starší? Ty odradí hned první přitažené scény a důraz na to, že postavy NEJSOU NORMÁLNÍ. Tak nevím. Jediné zajímavé mi na tom přijde lokace Zlína, kde to člověk zná a přesně ví, kde byly jednotlivé záběry natáčeny. ()

DDCC

Nejlepší teen seriál z české produkce. O to je smutnější, že vlastně není ani moc dobrý. Budu se asi opakovat, ale... Klasicky česky předpojatě zpracované téma teplejch. Čecháčtina, kterou ve Zlíně nikdo nemluví. Velice nevyvážené díly, co se kvality týče. Klasické upozadění vedlejších příběhových linek hlavních postav. Tento seriál splňuje veškeré body české klasiky pro ty naše konzumenty. A víte co? Já bych tohle ještě zkousl. Pobavil jsem se, podíval se do svého milovaného Zlína, herecky to nebylo zlé. Místy to bylo i vtipné. Kde je tedy největší problém? Stejná chyba, na kterou je roky upozorňováno. Stejná chyba, kterou trpí každý teen seriál, jež vznikl na našem území. Opět a naprosto tradičně vypráví tento seriál příběh o mladých, kde hlavní postavy jsou vlastně dospělí. Sex O'clock mohl dosahovat vysokých evropských kvalit, jako je Skam, Skins nebo Sex Education, kdyby větší část seriálu nebyla o dospělých. Samotné příběhové linky teenagerů přitom byly dostatečně kvalitní, rozvité (minimálně se tak zpočátku zdají). Konečný verdikt: Není to konec konců nic jiného, než taková Ulice s lehce peprnějším slovníčkem. A to to tak skvěle nastartovali. Produkce je rozhodně taky na vysoké úrovni. Zmíněné herecké výkony jsou nadstandardní. Tak proč, Novo? ()

SuprSkill

Pokud budu seriál hodnotit sám za sebe - jako dospělý jedinec s rozumem, tak jsem nadšený. Jak příběhové linky, tak jednotlivé postavy, dialogy i prostředí jsou špica. Těšil jsem se na každý další díl a nemám co vytknout. Ovšem pokud jej budu hodnotit jako otec, tak jsem velmi znepokojen. Protože své děti bych na něco takového koukat nenechal. Levičácká propaganda je v seriálu všudypřítomná. Nicméně jsem moderní otec, tak to ještě dokážu pochopit. Co ovšem nepochopím je, proč všichni ti mládežníci kteří mají 15 let tak fetují, pijí a užívají si nezávazný sex? Navíc to nikdo neřeší a nikomu nevadí. Ani ve škole, ani rodičům, ani školní psycholožce, která naopak Adama ještě chválí. Jestli se v tomto dnešní mládež vidí, či inspiruje, tak se už nedivím, proč je tolik narkomanů a depresí. Pokud bude druhá řada (což bude), tak bych poprosil apelovat na morální stránku seriálu. Tedy ukázat, že je lepší mít jednu partnerku a budovat vztah, než to střídat. A že brát drogy opravdu normální není - no a už vůbec v tomhle věku. ()

aznaho

Za mě špica! Tohle dělal skvělý tým lidí a je to poznat. Měli slušný rozpočet, dobrý casting a skvělý lokace. Je příjemný vidět, když to funguje. Takže přeju Česko-Slovenskému týmu Nova@Markíza hodně zdaru! A v neposlední řadě asi díky i režisérovi, což by měl podle údajů tady na čsfd bejt zlíňák. Věděl kde je a co točí. Takže bude druhá série?🙏🏻 ()

Korpy22

Česká produkce poprvé udělala krok na západ, který se povedl. Atmosféra Netflixovskéhi Sex education a Heartstopper. Přesto se však nejedná o kýč. Unikátní vyber herců, kteří skvěle reprezentují mladou generaci, tak i stárnoucí mileniály. Konečně jsme dokázali  posunout od filmů a seriálů, kde mají všichni kluci krátké vlasy jako za komunismu, mají všichni stejné oblečení a vše působí jako karikatura. Tenhle seriál si na nic nehraje a prostě jede. Utíká a díl po dílu a my si můžeme užívat skvěle odvedenou práci Jana Bártka a Karolíny Zalabákové. Je vidět, že se dokázali odprostit, lehce zariskovat a vytvořit něco, co jsme tady ještě neměli. Samotný název a obsah seriálu skvěle reflektuje dobu, která je LGBTQ+ komunita, sex, drogy, vztahy, klima… a s tím vším je v seriálu citlivé naloženo. ()

MatyRock

Na české poměry dost povedený teen seriál. Tvůrčí tým se silně inspiroval zahraniční produkcí, a nejen díky tomu se jim podařilo přivést do našich vod velmi zajímavý projekt. Je to klišé, předvídatelné a občas herecky nepřesné, přesto v zásadních příběhových momentech umí vyvolat emoci, což jsem u domácí tvorby z posledních let zažil málokdy. 7/10 Fandím tomu! ()

caerol

Velice dobrý a zábavný seriál, který mě chytnul. Škoda, že nemá víc dílů. Po slabším prvním díle se to řádně rozjelo, takže člověk nemůže hned dát na první dojem. :) ()

EmmettBrown

Ak by mi pred rokom niekto povedal, že v československej koprodukcii vznikne seriál, ktorý sa zameriava na klasické rodinné problémy súčasnej doby, so sympatickými hercami, nie je zbytočne trápny a zabaví sa pri ňom mladšia ale aj staršia generácia - neveril by som mu a na ČSFD by som ho hľadal v čiernych číslach. Sex O'Clock však moje predsudky zahodil hneď prvým dielom a až do konca si držal veľmi vysokú úroveň. Voyo dokázalo vyprodukovať prvý Voyo Original, ktorý by kľudne ďalšími sériami mohol v našich pomeroch pritiahnuť veľké množstvo divákov na svoju platformu - ako Stranger Things na Netflixe či Euphoria na HBO Max. P.S. Leona Skleničková opäť úžasná, rastie nám obrovská hviezda! ()