foto

Petra Bučková

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozena v Brně, vyrostla v Táboře, nyní žije v Praze. Po absolutoriu na brněnské JAMU přijala angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, kde ji čekaly např. Lady Macbeth (Shakespeare - Macbeth, rež.Martin Františák), Lula (Zběsilost v srdci, rež. J. Mikulášek). Po přesídlení do Brna hrála v divadlech Polárka, HaDivadlo, Husa na Provázku, Reduta - NDB, Divadlo U stolu. Ztvárnila role jako Julie (W. Shakespeare - Romeo a Julie, rež. H. Mikolášková), Anna v Uchu (Procházka, Procházková, rež. O. Elbel), Raněvská (A.P. Čechov - Višňový sad - rež. J. Mikulášek), Něžná (F.M.Dostojevskij - Něžná, rež. I. Krobot), Katty (Jules a Jim, rež. A. Petrželková), Annabelle (Michel Houellebecq - Elementární částice, rež. J. Mikulášek), Juráček (P. Juráček - Zlatá šedesáta aneb Deník Pavla J., rež. J. Mikulášek), Snob (J. Mikulášek, D. Viceníková - Buržoazie, rež. J. Mikulášek). Spolupracuje s Českým rozhlasem a dabuje.

Petra působí také jako Zdravotní klaun, začínala v Čechách, dostala se například až do Kamerunu, v současnosti jezdí „klaunovat" hlavně do Rakouska. V poslední době se začala orientovat hlavně na filmové hraní, objevila se v několika epizodách seriálu Kriminálka Anděl a Vraždy v kruhu. Při natáčení filmu Za oponou noci (2016) se pracovně potkala například s Brandonem Fraserem a Bolkem Polívkou. Účinkovala také v koprodučních filmech Zookeeper´s Wife (2016) nebo Tanečnice (2016). Objevila se rovněž ve filmu Rudolfa Havlíka Pohádky pro Emu (2016).

Petra Bučková

Herecká filmografie

Filmy

2017 Úkryt v zoo
Za oponou noci
2016 Doma je tady
Pohádky pro Emu
Rodiny jedoucí nocí (studentský film)
Tanečnice
2015 Zlatá šedesátá (divadelní záznam)

TV seriály

2017 Génius (TV seriál)
Kapitola osmá (S01E08)
2016 Polda (TV seriál)
Kurz přežití (S01E02)
2015 Vraždy v kruhu (TV seriál)
Na nejvyšší úrovni (E12)
Mrtvý v síti (E10)
Láska je černý kůň (E09)
další epizody (5)
2012 Kriminálka Anděl (TV seriál)
Pomsta (S03E01)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace