foto

Petra Bučková

  • nar. 26.10.1978 (41 let)
    Brno, Československo

Biografie

Herečka s vášní pro nekonvenční postavy, která se nebojí říct, že ji často nebaví ženské role a ve skrytu duše závidí Heathu Ledgerovi jeho roli Jokera. Mate tělem i věkem - čtyřicetiletá femme fatal má v těle duši pětiletého kluka. Narodila se v roce 1978 v Brně jako „československé dítě se slovensko-maďarskými kořeny“. Vyrostla a dospívala v Táboře v době převratných společenských a politických změn. Divadlo hrála na Moravě i ve Slezsku a nyní žije v Praze. Nikdy nebyla přehnaně fixována na jedno místo.

V sedmnácti odešla z domu a posléze pracovala dva roky v kanceláři. Na JAMU ji vzali napoprvé. „Neznám jiné povolání, které by v sobě slučovalo tolik faktorů, které mě baví. Můžu vyzkoušet všechno. Třeba i umřít několikrát ročně.“ Po absolutoriu na brněnské JAMU prošla několika angažmá, Divadlem Petra Bezruče, HaDivadlem, v Husou na Provázku, Polárkou, hostovala v Redutě (na scéně Národního divadla Brno) a ve sklepní scéně Divadla U stolu.

Svým velmi spontánním a specifickým herectvím zaujala například v rolích Lady Macbeth (W. Shakespeare: Macbeth, rež. Martin Františák) a Luly (B. Gifford: Z běsilost v s rdci, rež. J. Mikulášek), Julie (W. Shakespeare: Romeo a Julie, rež. H. Mikolášková), Anna (J. Procházka, L. Procházková: Ucho, rež. O. Elbel), Raněvská (A. P. Čechov: Višňový sad, rež. J. Mikulášek), Pavel Juráček (P. Juráček, D. Viceníková: Z latá šedesátá aneb Deník Pavla J. , rež. J. Mikulášek). V roce 2018 přijala prestižní nabídku angažmá Divadla Na zábradlí. Mezi její současné role patří například Marianne (I. Bergman, J. Mikulášek: Persony, rež. J. Mikulášek). Od roku 2011 je také součástí originálního projektu Lukáše Hejlíka Listování (Gottland, Holčička a cigareta, Svatá Barbora).

V poslední době se orientuje hlavně na filmové herectví, objevila se v koprodukčních filmech Home Is Here (2016), Zookeeper's Wife (2016), Alpha Code (2019), Orangentage (2019). Zahrála si výrazné role v několika českých kriminálkách -Vraždy v kruhu (2015), Polda (2016), Specialisté 2 (2017). V roce 2018/19 si vyzkoušela výraznou roli modelky Nadi Mázlové v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Díky své mimořádné jazykové vybavenosti – má státnici z francouzštiny, hovoří anglicky i německy – účinkovala i v oceňovaných seriálech zahraničních produkcí Carnival Row, Génius, Haunted, Soumrak templářů, Brecht, Das Boot 2. V angličtině hála i na divadle a sice v Prague Shakespeare Company (W. Shakespeare Othello, rež. G. a B. Roberts). Miluje spolupráci s Českým rozhlasem. Běhá (pro sebe a také charitativní běhy), posiluje s trenérem, zaujal ji i kickbox, běžkuje, trénuje s kaskadéry CQB i v Policejní škole a má potápěčský průkaz.

Dvanáct let působila jako Zdravotní klaun a jako tzv. doktorka René Rentgenová navštěvovala v nemocnicích pacienty, a to jak v České republice, tak i v Rakousku. „Jezdila jsem do nemocnic k dětem i na geriatrie a ocitla jsem se na misi Lékařů bez hranic v Kamerunu. Po zkušenosti z africké polní nemocnice se mi doslova změnil život, blbosti už neřeším.“ Kvůli svému šarmu, štíhlé postavě a tak trochu chameleonským schopnostem je rovněž občasnou fotomodelkou.

Artagent.cz

Herecká filmografie

Filmy

2021 Dimenze
2020 Alpha Code
Show
Tajemství Karmy
2019 Skleněný pokoj
Uzly a pomeranče
2017 Twofold (studentský film)
Úkryt v zoo
2016 Doma je tady
Pohádky pro Emu
Rodiny jedoucí nocí (studentský film)
Tanečnice

TV seriály

2020 Hlava Medúzy (TV seriál)
2019 #martyisdead (TV seriál)
#truestory (E08)
#confession (E07)
#recovery (E06)
další epizody (7)
Carnival Row (TV seriál)
Soumrak templářů (TV seriál)
The Devil Inside (S02E02)
Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Dlouhý výlet (S14E45)
2018 Haunted (TV seriál)
Demon in the Dark (S01E03)
Modrý kód (TV seriál)
Těžko na cvičišti (S02E69)
2017 Génius (TV seriál)
Kapitola osmá (S01E08)
Modrý kód (TV seriál)
Rozhodnutí o životě a smrti (S01E14)
Specialisté (TV seriál)
Desetiboj (S02E08)
Policie Modrava (TV seriál)
Případ u Dračí skály (S02E02)
2016 Polda (TV seriál)
Kurz přežití (S01E02)
2015 Vraždy v kruhu (TV seriál)
Na nejvyšší úrovni (E12)
Mrtvý v síti (E10)
Láska je černý kůň (E09)
další epizody (5)
2012 Zázraky života (TV seriál)
Bezesné noci (S02E04)
Žádost (S02E01)
Kriminálka Anděl (TV seriál)
Pomsta (S03E01)

Divadelní záznam

2016 Leoš aneb Tvá nejvěrnější (divadelní záznam)
2015 Zlatá šedesátá (divadelní záznam)