Sex O'Clock

Komedie / Rodinný
Česko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 30 min)

Kamera:

Václav Fronk

Hudba:

Jiří Burian

Petra Bučková, Jan Révai, Jana Švandová, Csongor Kassai, Sára Korbelová, Maxmilián Kocek, Karolin Omastová, Tomas Sean Pšenička, Leona, Kryštof Švehlík (více)

Série(2) / Epizody(20)

Hlavním hrdinou Sex O’Clock je dospívající Adam (Maxmilián Kocek), který se až dosud zabýval především svou taneční kariérou a palčivou otázkou, kdy už konečně přijde o panictví. Jeho otec (Jan Révai) ale záhy převrátí celé rodině život naruby a odstartuje celý řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí poradit jak Adamova matka Judita (Petra Bučková), tak babička (Jana Švandová). A to ještě nikdo netuší, s čím se bude muset v brzké době vypořádat Adamova sestra Ema (Sára Korbelová), zatímco Adam nejspíše na tanečním kurzu právě potkal největší lásku svého dosavadního života (Karolin Omastová). (Voyo)

lineker

Nikdy mne nenapadlo, že mé hodnocení něčeho co vyprodukovali v TV Nova, bude oscilovat mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Stalo se. Vkusně natočená kopírka britského originálu ( který je samozřejmě stále někde jinde ), která vynechává trapnost a laciné tlačení se do humoru. Naopak dokáže zcitlivět a čas od času i donutí k zamyšlení. Neokoukané herecké tváře jsou střídavě oblačno, některé ok u některých je třeba přihmouřit očko, ale v globále to vůbec nevadí. Je to prostě fajn zábava z prostředí českých teenagerů a jejich rodin, které se trochu vymykají standardu. ()

Tom.Brejcha

Po prvních dvou dílech jsem si nebyl jistej, jestli to je seriál pro mě. Přece  jen jsem 2x starší, než hlavní protagonisti (15 letý Adam, 16 letá Ema atd.). Navíc jde o dílko pod taktovkou Novy (Voyo), a ta pro mě moc kvalitních věcí do světa nepouští.  Ale byl jsem mile překvapenej. Příběh mě vtáhnul. Herecký výkony slušný. A aktuální témata, která rezonujou společností  jako homosexualita, změna pohlaví aj., nejsou vyhrocený tak, aby to rušilo příběh.  Veskrze jde spíš o vztahový drama než o něco, co by se mohlo podobat zahraničnímu seriálu Sex education, kterej byl sexem nadupanej až až, a kterým jsem si myslel, že bude hodně inspirovaný. ()

Shadyllady

No, zas taková pecka jak jsem soudila dle recenzí, to teda není. Je to občas vtipné a chytlavé, občas hloupé, ale jinak spíš taková trochu sprostější a víc crazy Ulice. Takže nějak nechápu takhle vysoké hodnocení? Hlavní hrdina Adam bohužel vypadá moc mladě oproti ostatním vrstevníkům, a jeho o rok starší sestra vypadá starší tak o 3-4 roky. Trochu nepoměr, ale chápu, že pro tuto roli byl asi jeden z mála, kdo se uměl pohybovat. Líbil se mi Tomas Sean Pšenička, myslím, že je to naděje české tvorby. Je neokoukaný, a nápadně pohledný, bude se do české TV hodit. Jo, a dodatek, zas tak moc o sexu to není. Sex o clock je trochu přehnaný název. Dle názvu jsem tipovala nášup ve stylu Prciček. To i Panic je nanic je víc "o sexu". v tomhle jde spíš o problémy dospívajících, ale i jejich rodičů. Jak říkám, trochu víc ulítlá Ulice. Hudba pěkná, a samozřejmě famózní Petra Bučková, role neurotických matek na zhroucení jí sednou jak pr*el na hrnec ()