Muž, považovaný za bezohledného a tajemného vraha (Wesley Snipes) je na útěku před zákonem a snaží se zjistit, díky komu byl obviněn ze dvou vražd, spáchaných v New Yorku. nemá však mnoho času... zkušený šerif Sam Gerard (Tommy Lee Jones) a jeho muži jsou mu na stopě. Nelítostné pronásledování začíná... (Warner Home Video CZ)

sniper18

Voľné pokračovanie kultového Utečenca, ktoré ale mňa bavilo o niečo viac. Film má síce jeden výraznejší zápor, neobsahuje ani jedinú sekvenciu, ktorá by sama o sebe bola skutočne zapamätaniahodná, či už akčnú, alebo aj akúkoľvek inú, takže v priebehu opakovaného sledovania sa nemám na čo konkrétne tešiť, ale celkovo sa na to pozerá veľmi dobre, po celý čas si udržuje nielen slušnú úroveň, aj aj napriek dĺžke dobré tempo, dej je zaujímavý, pričom nechýbajú ani nejaké tie zvraty, mňa to jednoducho baví. Môže za to určite aj obsadenie, Tommy Lee Jones sa pre takéto úlohy skvelo hodí, trochu sklamaním je ale Wesley Snipes, ktorý mi tu aj napriek dôležitosti úlohy prišiel dosť nevýrazný a navyše aj akčne úplne nevyužitý a pritom priestor tu na to bol, neviem, prečo mu neposkytli pár súbojov s agentmi, to málo, čo sa tu nájde nestojí vôbec za pozornosť. A všetky vedľajšie postavy mi prišli úplne ideálne, dokonca ma bavil aj Robert Downey Jr., v tých dobách sa na neho ešte dalo pozerať bez toho, aby som k nemu cítil odpor. Akcia vo svojej kategórii aj napriek nevýraznosti, zase nie je najhoršia, určite sa tu mohli nájsť aj nejaké plnohodnotné súboje a prestrelky, ale inak všetky tie naháňačky a úniky na poslednú chvíľu sú celkom obstojné a pre potreby filmu to aj celkom stačí. A režijne je to pravá druhá polovica deväťdesiatych rokov, jej štýl mi v podobných filmoch vyhovuje najviac. Takže Šerifovia sa pre mňa síce nestali žiadnou žánrovou klasikou, aj keď priestor tu na to bol, potrebovalo by to hlavne poriadne využiť Snipesa, ale aj tak mám tento film celkom rád a raz za pár rokov sa k nemu rád vraciam. 72% ()

Shit

Tady je vidět zjevná snaha o zopakování úspěchu uprchlíka s Hrrisonem Fordem, sice toho uprchlíka vyčórovali jak se jen dalo, ale trošku zapoměli na Harrisona a jelikož se Wesley na tohle moc nehodil, tak to je docela problém. Sice zůstal Tommy Lee Jones, ale ten na to sám nestačil a proto to dapadlo, tak jak to dopadlo ()

Omnibus

Hollywoodský prefabrikát. Wesley Snipes s jehněčím výrazem „Byl jsem zneužit k tajné operaci“ mě hrozně štval a přál jsem mu aspoň 25 let natvrdo. Za naivitu a za to samoúčelné, rádoby dramatické slaňování po fasádě věžáku při instalaci kamery, kterou by normální člověk v klídku umístil v okně na parapet. Pěkná havárie letadla sice potěšila a propagátor pistolí značky Glock, policejní buldog Tomy Lee Jones odvedl svou práci dobře a jako kulomet na své podřízené chrlil záplavu (v reálu nesplnitelných) rozkazů, aby mu nevychladli, ale i tak - lehce zapomenutelný film. A zatímco Uprchlík opravdu prchal (a já s ním), tohle dílko se prostě jen mrcasí kolem a jen občas někam zbůhdarma popoběhne. ()

Arsenal83

Pre mňa veľmi dobrý thriller s Jonesovou typickou rolou naháňača zločincov a strážcu zákona. Neuveriteľné, ako mu to prischlo. A dokonca i Snipesovi rola veľmi dobre sadla, pritom pri pohľade späť to bol viac kriminálnik než herec. Film sa dá samozrejme silne porovnať s Utečencom, trocha za ním nestíha, ale stále dosť dobré na zážitok, ktorý nenudí ani chvíľu. ()

SallyZen

Dal bych i ty čtyři hvězdy, ale jak tu bylo už mnohokrát zmíněno, je to menší vykrádání Uprchlíka. Sice tady je lepší záporák než v "The Fugitive", ale tam měli Forda, který bohužel nejezdil fordem, ale pořád utíkal, utíkal a já mu fandil. Snipes je o třídu horší uprchlík a neseděl mi tu. Přesto kriminálka, kterou stojí za to vidět. 70% ()

• Mark J. Sheridan (Wesley Snipes) nosí hodinky značky 1996 Swatch Irony Chrono "Vernissage" YCS101. (dyfur)
  • Robert Downey Jr. nemal rád prácu na produkcii a v rozhovore krátko po uvedení o filme povedal: „Je to možno najhorší akčný film všetkých čias, a to jednoducho nie je dobré na udržanie dobrej duchovnej kondície." (Arsenal83)
  • Letecký zákon zakazuje pripútať väzňov k akejkoľvek časti lietadla. (Arsenal83)