Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slartibarkfast
  ****

  Výborná akční honička, kde je uznávaný doktor neprávem obviněn z vraždy své ženy. Shodou okolností se při eskortě dostane na svobodu a prchá před policií. Zároveň však nepřestává hledat skutečného vraha. Až na pár much (přehrada a kecy Jonese) skvělý film, který si lze čas od času připomenout a neokouká se. Špičkové herecké výkony a propracovaný scénář vás vtáhnou do děje a vy si pak nepřejete nic jiného, než aby Harrison tomu zlému policajtovi Jonesovi utekl. 85%(15.5.2016)

 • sheen
  *****

  Uprchlík je jeden z poslední filmů, který se Fordovi povedl a to nemálo. Je to fakt parádní snímek, o špatně odsouzeném clověku, který potom dává dohromady krásnou skládačku a dozvídáme se čím dál více a více, kdo za tím vším stojí. Výborně nastavené vysoké tempo se udržuje po celý film, aby ke konci vygradovalo v rozluštění křížovky. Nesmím opomenout Tommy Lee Jonese, který tady hraje první ligu, role mu vyložene sedle, nehorázný sypmaťák.(23.4.2005)

 • Hal_Moore
  *****

  Tohle je jeden z imho nejlepších filmů vůbec. Harrison Ford hraje Richarda Kimblea, muže nařknutého z vraždy své ženy. On samozřejmě uprchne, odtud Uprchlík a začne unikat posedlému americkému šerifovi Samovi Gerardovi, kterého hrál brilantní Tommy Lee Jones. Film vás udrží u obrazovky po celou dobu svého trvání. Kdo neviděl, měl by se okamžitě postarat o nápravu.(20.9.2005)

 • Xmilden
  *****

  Dneska už nesmrtelná klasika, ve které tradičně výborný Ford jako Richard Kimble musí dokázat nevinu v krajně nepřátelském prostředí, ve kterému mu jde po krku Big Dog Tommy Lee Jones. Uprchlík je inteligentní snímek, který nejen že nestárne, ale navíc spolehlivě baví i po tolika letech. Dodnes si pamatuju skákací scénu. Škoda že srážku s vlakem neskutečně zparodoval Leslie Nilsen :) 100%(12.10.2015)

 • Boss321
  *****

  Výborný snímek se skvělým Harrisonem Fordem a výborným detektivem Tommy Lee Jonese, který za svou roli obržel Oscara naprosto zaslouženě. Jeden z nejlepších krimi thrillerů počátku 90. let. Ono to snad ani špatně dopadnout nemohlo, jen si to představte detektiv v podání Tommy Lee Jonese honí k trestu smrti odsouzeného , ale nevinného Harrisona Forda. Výborná podívaná, na kterou se vždy rád podívám znovu. Společně s Dokonalou vraždou nejlepší film jaký Andrew Davis natočil.(21.10.2007)

 • - Ve scéně, kdy Samuel Gerard (Tommy Lee Jones) pronásleduje v potrubích přehrady doktora Richarda Kimbleho (Harrison Ford), v jednu chvíli ztratí zbraň, Kimble ji získá a míří na něj. Než Kimble uteče, se třikrát změní záběr něj a Gerarda. Ten má v každém záběru vlasy na čele jinak, aniž by si je mohl upravit, jelikož má ruce nahoře a ani na něj nekape voda. (johnnymay)

 • - Spoiler: Tvůrci zamýšleli dát hlavního hrdinu dohromady s Dr. Anne Eastman (Julianne Moore),ale na poslední chvíli od záměru upustili. Měli za to, že by pak Harrison Ford v roli dr. Richarda Kimbela byl divákům méně sympatický, protože na začátku filmu ztratil manželku. (Shaqualyck)

 • - Ve filmu ztvárnil menší roli i Neil Flynn. Jeho působení bylo zmíněno i v seriálu Scrubs (od r. 2001), konkrétně v 8. epizodě 3. série, kde Flynn coby údržbář zmiňuje, že jeho snem bylo herectví. (Kaston)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace