Nastala chyba při přehrávání videa.
 • predators
  *****

  Naprosto geniální role H. Forda a T.L. Jonese! Schválně, přiznejte se, kdo z vás kolikrát sledoval útěk Dr. Kimbela?! A stále dokola a dokola. Perfektní hudba, napětí a nezapomenutelné hlášky detektiva Biggse a mnoho, mnoho dalších jedinečností zdobí tento maisterstick. Moje babička tento film miluje a já se k ní musím přidat! A ikdyž nám Fordík šediví, Uprchlík zůstane nestárnoucí klasikou ještě pro mnoho generací. 82%(18.12.2010)

 • JosefGruber
  ****

  Určitě to lepší co filmové plátno nabízí. Bohužel perfektní dojem kazí dva faktory. Zaprvé: film je hrozně čitelný. Po scéně s vězeňským transportérem nepřichází nic překvapivého a i závěr filmu je takový ten stereotyp. Zadruhé: některé scény jsou opravdu přehnané. Občas jsem měl dojem, že chirurga nahradil nějaký superhrdina, který by byl schopen utéct i z místnosti obležené tisícovkou policistů. 4*, 21.7.2014, tv(21.7.2014)

 • tron
  *****

  „Ja som ju nezabil!“ – „Mne je to jedno.“ Jeden z najstrhujúcejších akčných trilerov 90. rokov, ktorý už stihol kompletne sparodovať Leslie Nielsen v Utopencovi na úteku (otázkou je, či nie je ešte lepšou paródiou nezmyslené pokračovanie Šerifovia). O silný zážitok sa okrem disiciplinovaného Harrisona Forda stará hlavne oscarový kovbojský buldog Tommy Lee Jones ako nezdolateľný Gerard a jeho tím „lovcov ľudí“ (napr. Pantoliano, Wood...). Ostré tempo, napínavá atmosféra, realistické akčné scény a prekvapivo aj zmysel pre humor. Slávny, miestami až hitchcockovský film (policajt v nemocnici).(3.11.2004)

 • Sarkastic
  ****

  Dobrý film. A k mému překvapení film nestál pouze na výkonu Forda, ale také se ukázal Jones (ne jak v Tahle země není pro starý). Příběh je docela napínavý a ten konec také není špatně vyřešen (samozřejmě každému bylo jasné, že prokáže svoji nevinu, ale ten způsob jak to dokázal je zajímavý). 4* je myslím přiměřené hodnocení.(16.12.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden z nejlepších thrillerů vůbec a skvělá role pro Harrisona Forda. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2302-uprchlik/videa/(26.11.2010)

 • - V čase 38:21 je vidět, jak se Richard Kimble (Harrison Ford) dívá z tunelu na vodu pod přehradou a hráz přehrady má po pravé ruce. Zároveň je přímo pod ním vidět potrubí a břeh. V jiných záběrech ale Kimble stojí na hrázi a je pod ním pouze voda. (DBlitz)

 • - Scénu s havárií vlaku snímalo z různých úhlů celkem 13 kamer. (Shaqualyck)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 5. (Gastovski)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace