Masakrové tempo - působivé napětí. Dokonalý Tommy Lee Jones - skvělý Harrison Ford (oba předvádí vrcholné výkony). FUGITIVE nenechá diváka přes svou minutáž dvakrát nadechnou. Přes všechny změny tempa, střihu, akce, zábleskových flashbacků a hudebního motivu - nelze. Skvělou výpravou a charakteristikou postav se hned dostáváme do filmu v plné síle a do konce nás nepustí. Nemáme čas sledovat hodinky kolik zbývá do konce, fandíme Fordovi at' není chycen do poslední chvíle, fandíme Jonesovi at' mu je stále v patách - nepřetržité napětí. Jeden z nejlepších thrillerů 90. let, který bude těžko překonán.(21.9.2013)

Inteligentní, napínavý thriller se skvělým, charismatickým duem hlavních hrdinů: Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem. V průběhu 15 let jsem film viděla třikrát a jakkoliv opakovaným sledováním ztrácí na překvapivosti, kvalita zůstává (s výjimkou té verze TV NOVA, kdy T.L. Jonese nadaboval M. Pavlata - na to se fakt nedalo dívat, leda bych vypnula zvuk). Co se budu zbytečně rozepisovat: tohle je zkrátka jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%(4.11.2008)

Film, který dává naději, že za spravedlnost se dá bojovat a vyhrát a že soudní a policejní systém je nakonec možné obrátit na svou stranu... Líbí se mi, že tenhle film ani po více než 25 letech nezestárl, jelikož tématika je stále aktuální a stále je třeba na ni upozorňovat. Bohužel se mi zdá, že v podobných filmech z poslední doby se už ten prvek víry v dosažitelnost spravedlnosti vytrácí (viz podobně silný film Tři dny ke svobodě, kde hlavní postava nakonec volí útěk od systému, jelikož nemůže vyhrát), a to je svým způsobem smutné, ale možná to skutečně odráží dnešní realitu. Je fakt, že presumpce neviny mnohdy nefunguje, přestože by měla... Každopádně, film Uprchlík má stále dost co říct, navíc je to velmi napínavý film s výbornými hereckými výkony a propracovanou dějovou linkou. ~(4,3)~(16.2.2019)

Tohle je jeden z imho nejlepších filmů vůbec. Harrison Ford hraje Richarda Kimblea, muže nařknutého z vraždy své ženy. On samozřejmě uprchne, odtud Uprchlík a začne unikat posedlému americkému šerifovi Samovi Gerardovi, kterého hrál brilantní Tommy Lee Jones. Film vás udrží u obrazovky po celou dobu svého trvání. Kdo neviděl, měl by se okamžitě postarat o nápravu.(20.9.2005)

Dobrý film. A k mému překvapení film nestál pouze na výkonu Forda, ale také se ukázal Jones (ne jak v Tahle země není pro starý). Příběh je docela napínavý a ten konec také není špatně vyřešen (samozřejmě každému bylo jasné, že prokáže svoji nevinu, ale ten způsob jak to dokázal je zajímavý). 4* je myslím přiměřené hodnocení.(16.12.2007)

• - Walter Hill odmítl režii. (Karlos80)

• - V závěrečném souboji doktorů, odhodí Kimbla (Harrison Ford) a ten dopadne na záda. Ihned v dalším střihu však padá na břicho. (johnnymay)

• - Scénu s havárií vlaku snímalo z různých úhlů celkem 13 kamer. (Shaqualyck)