Tak tohle už je skoro až kultovní snímek, ale kdykoliv ho vidim, tak se mi vybaví Utopenec na útěku a je hned po napětí, ale film i tak dokáže vybudovat fakt skvělou atmosféru a zase zpátky vtáhnout do děje a Harrison Ford je tady prostě skvělej(3.2.2007)

Proč je Uprchlík tak dobrý jako je? Děj není nijak složitý, žádné zásadní dějové zvraty se (skoro;)) nekonají, tak proč? Protože Harrison Ford a Tommy Lee Jones. Jejich role jsou skvěle ztvárněné, psychologie postav je přirozená a vypadá velice reálně, takže se do filmu můžete díky jeho přesvědčivosti ponořit jako do málokterého dalšího - i šílené scény typu skok z přehrady zvládne vykompenzovat poctivé pátrání hlavního hrdiny po "tom jednorukém". Ačkoliv mám o něco radši U.S. Marshalls, protože tam dostal Sam Gerard prostor, jaký si zaslouží, zůstává Uprchlík i po letech kvalitním dobrodružným/detektivním filmem. 80%(14.2.2003)

Napínavý thriller, který šlape jak švýcarské hodinky. Bohužel lze ale dosti přesně odhadnout jeho rozuzlení. 9/10(19.8.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $368,875,760(19.12.2006)

Ten chlap je krtko.(4.7.2007)

• - Byt doktora Kimbla byl inspirován bytem doktora, kterého potkal Harrison Ford a režisér filmu v jednom baru v Chicagu. Doktor působil tak zajímavě, že si na něj vzal režisér kontakt a poslal k němu do bytu lidi z uměleckého oddělení, aby se na jeho byt podívali a zkusili tam nalézt prvky, které by se mohly promítnout do filmových kulis. (don corleone)

• - Když se autobus svalí ze silnice po svahu na železniční trať, narazí vlak do autobusu z boku. Železniční trať by ovšem musela vést do svahu, kolmo k silnici. Ta však vede podélně se silnicí. (Pavlátko)

• - Film byl nominován na cenu BAFTA, v kategorii: Nejlepší herec ve vedlejší roli, Nejlepší střih, Nejlepší speciální efekty. Film získal cenu Bafta za Nejlepší zvuk. (Čiban)