Jeden z mála akčních filmů, který mě zaujal a na který se ráda znovu podívám. Od začátku do konce je akce, napětí, má to rychlý spád, úžasný Harrison Ford a Tommy Lee Jones. Akorát jednu chybičku bych vytkla - myslím si, že ten skok z přehrady byl trochu přehnaný, to že to přežil bez úhony a ještě dál pak pokračoval v běhu. Jinak určitě doporučuji! :-)(20.11.2011)

Tak tomu se říká dobře a řemeslně odvedená práce. Tomuto filmu nelze doopravdy skoro nic vytknout. Po všech stránkách se jedná skutečně o strhující, působivý a velmi řemeslně-dokonale, natočený nelítostný akční thriller, mistrovsky převedený na filmové plátno, film který od začátku až do svého úplného konce nenechá člověka téměř vydechnout a rozhodně vás nenudí a snad ani nikdy neomrzí. Film nebyl jen Harrison Ford jako chirurg Kimbley-štvanec na útěku a Tommy Lee Jones jako agent FBI, ve fascinujícím souboji, jistě tu zazářili, šlo o jedny z nejlepších jejich rolí ale tím jim nechci rozhodně nadržovat a na druhou kolej odsouvat všechny ty ostatní herecké výkony, které byli rovněž, řekl bych velice dobré a pro podstatu filmu velice hodnotné. Prostě všechno tu od začátku až do konce fungovalo jak by asi mělo u dobrého a správného akčního thrilleru být. Spokojenost tedy nadmíru a zároveň jeden z kategorie tzv. nezapomenutelných snímků který se vám navždy a pořádně vryjí do vaší paměti. Takže já už nemám v tuto chvíli co říct, vše podstatné už tu bylo řečeno takže dávám, abych to nějak uzavřel jednoznačně plný počet hvězdiček.(3.2.2007)

|| Scenár: Jeb Stuart, David Tworhy | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Anne Kopelson, Arnold Kopelson | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Warner Bros. | Rozpočet: 44 miliónov $ | Tržby: 368,875,760 $ || Pútavý film, ktorý má úplne všetko, čo má akčný thriller mať. --- Je zaújímavé sledovať s odstupom presne 20tich rokov, jak sa zmenil spôsob komponovania soundtrackov: Vtedy to bolo omnoho viac o jednom syntetizátorovom workstatione pod rukami skladateľa, dnes je to usb keyboard napojený na pc/mac s VST pluginmy... Jediný rozdiel je, že vďaka širokému počítačovému sortimentu nástrojov je aranžmá dnešných sountrackov omnoho rôznorodejšie a hlavne, prirodzenejšie - finálnu verziu potom u lepšej produkcie nahraje živá kapela / orchester. Skladatelia už takto nie sú nútený hladať oné "zaujímavé" zvuky na synťáku, pretože jedinečnosť môžu hladať v prirodzenosti a jednoduchosti. --- Jediný dôvod, prečo som nemohol dať za 5, bolo výrazné spomalenie tempa filmu v poslednej tretine. Na dnešné pomery až neúnosné. Naopak, prevé dve tretiny boli dokonale nataktované. Ps: Harrison by si bol toho Oscara tiež zaslúžil, keď ju dostal T.L. Jones... 83% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(22.9.2013)

Nenáročný rodinný krimi film, na který klidně nechte koukat i předškolní děti (garantuji vám, že viděly horší věci). Dobrý film, ale na zadek jsem si z něj rozhodně nesedl a vlastně vůbec nepobírám, v čemže má být geniální? Tenhle film je jako říční oblázek - stokrát dohladka omletý, ale přece jen si jej rádi pohladíte. Tommy Lee Jones s Fordem tvoří tak šmrncovní duo jako Křemík s Fluorem, až jsem se bál, že založí Sloučeninu. A Andreas Katsulas má xicht přesně na nakopnutí...paráda.(14.9.2006)

Zpočátku vypadal Ford jako nějaký bezdomovec, pak si ale na sebe vzal svou masku a už to bylo ok. Odsouzen k trestu smrti mu zbyla poslední naděje na očištění nehoda autobusu a následný útěk. Poté již musel zapojit svou chytrost a znalosti, aby se mohl dopátrat vraha jeho ženy. Líbilo se mi nahánění, které organizoval Ká :D pak štěstí Forda, kdy jen o vlásek uniknul a také postupné odhalování pravdy.(15.11.2018)

• - V čase 38:21 je vidět, jak se Richard Kimble (Harrison Ford) dívá z tunelu na vodu pod přehradou a hráz přehrady má po pravé ruce. Zároveň je přímo pod ním vidět potrubí a břeh. V jiných záběrech ale Kimble stojí na hrázi a je pod ním pouze voda. (DBlitz)

• - Do hlavní mužské role se počítalo mimo jiné i s Kevinem Costnerem, Alecem Baldwinem nebo Andy Garciou. (don corleone)

• - Na scénáři pracovalo devět autorů několik let, průběžně vzniklo 25 různých verzí. Warner Bros. stála celá anabáze přes dva miliony dolarů, aniž by padla jediná klapka. Finální podobu získal scénář nakonec až při natáčení. (Shaqualyck)