Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

jilda

Už teď mám obavy aby se klonování lidí a nahrávání mozků jednou skutečně neprovádělo.Vcelku zábavný film, scéna s panenkou patří mezi moje oblíbené ()

Emzet

Tak aby nebylo mýlky: mám Arnolda rád. Myslím, že je zatracován neprávem a mnoho jeho filmů (Terminator, Total Recall, Predator...) si klidně rád kdykoliv pustím. Ale tady je vážně strašný. Námět totiž nebyl špatný (byť poněkud zastaralý), ale jeho provedení bylo strašlivé a píchnout do podobné role Arnieho...byl prostě omyl. A ne jediný. Tony Goldwyn coby hlavní padouch byl tak špatný, nepřesvědčivý a unylý, že to bylo až k pláči. A ty "helikoptéry" byly vážně divné. Jako celý film. ()

Platom

Základní kostra filmu je na velmi nadějné bázi, ale potenciál není dotažený do konce a tak se z něj stává je prachsprostě obyčejná podívaná, kterou zachraňuje pár originálních sci-fi nápadů. Akční fanoušky potěší přítomnost Arnolda a Terryho Crewse - potenciál těchto postav se také bohužel drží dost při zemi. ()

Bozvav

Námět zajímavý, zpracování spíše průměrné, ale Arnold překvapivě dobrý. Akční scény ušly. Takový průměrný snímek. Za mne 50%. ()

Hapretor

Sci-fi film s Arniem, který se snaží předestřít otázku klonování, prostě nemůže být tak poutavý, jaký je jeho původní záměr. ()

Kolssteyn

Velice vlažný až mdlý film o klonech, u nichž se častým klonováním rozšiřuje ječné zrno. Pointa asi měla být jiná, ale při tom komickém Arnoldově výstupu to je v důsledku celkem jedno. ()

sadlokan

Pane,vy jste Arnold!Telecí tam visí na klony už dávno připravený,pravda,tak vtipný,aby tam pobíhala Evelína Keletiová to neni,ale zašmodrchaný je to slušně.Nejlepší jsou recyklovaný zabijáci. ()

MickeyStuma

5. července 1996 byla naklonována ovce pojmenována jako Dolly, která byla prvním savcem úspěšně naklonovaným ze somatické buňky dospělého jedince. Následně vyvstalo mnoho otázek týkajících se samozřejmě i člověka. Dal by se také naklonovat? A jak by to potom v životě vypadalo? Vedli se debaty a to by nebylo, aby se toho také nechytili filmaři a nenatočili o tom film. A nebylo jich málo. Tento je jeden z nich, kde si hlavní roli střihl Arnie a jelikož tu jde o klon, tak opět přímo dvojroli. Děj není nijak složitý, takže je veden k pochopení a hlavně k uchopení faktu nebezpečí, jaké mimo jiné může klonování člověka přinést. Děj má tedy myšlenku, který zase není veden jako nějaká agitace. Příběh má vtip, přiměřenou akci a hlavně dramatičnost. Zatím se jedná stále o sci-fi, ale kdo ví, co v budoucnu bude a nebude. ()

GOREGASM

Hodně nesourodý film, který ani tak netrpí Arnieho hereckými kvalitami, jako spíš dementním scénářem a ještě horšími dialogy. Logika průběžně dostává taky na frak a tak nám zůstává jen scifi kabátek, který sice asi úplně neodhadl technologickou budoucnost, ale na pohled zábavný je. Hlavně aby Arnieho někdy nenapadlo natočit 7. den ;-). 40% ()

plagjoklas odpad!

Och bože tak takto trápny akčný film som už dlho nevidel. Arnold ako milujúci a hlavne milý otec rodiny je neskutočne trápny, keď hrá Terminátora bez mimických svalov tak je to ešte ok ale toto. Nie nie a tie fakt špatné triky... Ďakujem pekne. ODPAD ()

Jeand´Boa

Slabý film o budoucnosti, který jasně dal poznat, že budoucnost Hollywoodu už není budoucností Arnoldovou...no, rozhodně už ne jeho budoucností zářivou...jako kdysi jeho budoucnost v minulosti... ()

patroklos

někdy docela nechápu procenta, která vyjdou z hodnocení nás všech... 6. den je hodně povedený Arnieho film a hodnocení pod 60% je podle mě nespravedlivě nízké... film je od začátku hodně strhující a zábavný, dokáže diváka napínat, pobavit a dokonce i přidá kapku filozofických úvah a myšlenek... tak nevím, jestli Arnie udělal dobře, když toho hraní nechal :-) ()