Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (HBO Europe)

pepo

Kruto nevyuzity krasny namet a velmi slusny scenar. Cele to ide totiz na pol plynu. Humor je malo vtipny, pri dojimavych scenach som neplakal a pokojne to mihli byt aj kratsie. Koepp proste v rezii nie je uplne doma a Ricky Gervais je mozno genialny standupista, ale film proste nepotiahne. 6/10 ()

Xmilden

Vynález lži se mi líbil o dost více. Postava Grega Kinneara slibilovala pěkně ukecaného otravného ducha a on nakonec byl spíše jen tím duchem z kategorie otravných. Ricky Gervais svou roli zvládl i tentokrát. Přičemž nejvíce se mi líbila scéna kdy začne v nemocnici řešit jakéže to koplikace tedy nastaly při jeho operaci a jen tak mimochodem se dozví že na 7 minut zemřel:) Film samozřejmě notně romantický je, ale jak jsem předeslal díky Rickovi a tedy i díky krásné Téa Leoni se podařilo filmu důstojně doklouzat na závěr. 55% ()

lesumir

Zábavné, milé, půvabné, dojemné, sympatické, ale přes tři hvězdičky se nedostanu. Filmu není co vytknout, nenudí, je docela svižný, ale u třech hvězd já končím. Asi mě nezasáhl tak, jak jsem chtěl. Určitě ho doporučuji, taková oddechovka, ale... ()

juta

No vida, další film, kde jeden člověk získá možnost vidět duchy a pomoct jim s tím, co nestihli dořešit, když ještě byli naživu. Podobnost s jinými filmy je jen velmi malá, především to je téma a malinko ta romantika, ale jinak to ostatní je tak trochu originálně pojato a to se mě moc líbilo. Romantická část se mě také PŘEKVAPIVĚ hodně líbila, takže další hezký film. ()

Big Bear

Celkem příjemná duchařská komedie o nevrlém zubaři, který začne vidět duchy. Humor je zde spíše konverzační, což mi ani moc nevadilo. Někomu to nemusí sednout, dá se u toho ale docela v pohodě vydržet. Každý z duchů totiž zůstal na světě (zde v ulicích NY) z důvodu nějaké nedořešené události a tak když zjistí, že jsou viděni živým člověkem, zahrnou jej žádostmi o dořešení svých problémů aby mohli na věčnost. A tak jeden duch chce nasměrovat skrze zubaře svého příbuzného k nenalezenému dopisu na rozloučenou, jiný k nepředanému daru, další zase k tomu aby si vdova nevzala za muže chlapíka, který zemřelý manžel nesnášel a nesnáší.. :-). jenže zubař je nevrlý. Nemá rád lidi, nesnáší je když brebentí a tak jedině kdy rád na ně kouká je když mají v ústech tampóny. A to samé platí o zemřelých... A tak aby měl pokoj, slíbí jednomu zemřelému, že se o jeho problém se vdovou postará když zajistí aby jej ostatní duchové neotravovali. Nepočítá však s tím, že by se mohl zamilovat... Dávám za 3 amalgámové plomby. * * * ()

Arkos

Velice dobrá romantická komedie, která je však chvílemi i dost vážná, což však v tomto případě zcela určitě není na škodu. K tomu vynikající Ricky Gervais a slušná Téa Leoni, což vše dohromady znamená velice příjemně strávený čas u Vaší televize. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 5/10/// +Ricky Gervais, romantický závěr -moc upovídané, pořádně nevyužitý potenciál námětu/// Popravdě dost velké zklamání. Čekal jsem od toho daleko víc, než jen užvaněné povídání si s duchem. Ricky Gervais má velký komediální potenciál a ten se mu daří částečně plnit i zde, přesto ho scénář hodně svazuje a nepustí ho do větší akce. Doufal jsem, že to bude tak dobré jako film A co když je to pravda? Ono se to však víc podobá seriálu Dead Like Me, kterého už jsem měl po dvou řadách dost. A když to stejné v bleděmodrém vidíte i ve filmu, docela se nudíte. Není to úplně špatný film, však ani zdejší hodnocení tomu nenasvědčuje, ale moji představu to nenaplnilo./// Celkem 46%/// ()

misterz

Príjemná, svieža oddychovka v podaní Ricky Gervaisa, v tomto prípade ako mizantropický zubár Bertram Pincus. Pár gagov v jeho podaní stálo za to a na Téa Leoni sa tiež dobre pozeralo. Nemôžem však tvrdiť, že by ma snímok extra nadchol, od tohto komika som už videl aj lepšie kúsky, nápad s otravnými duchmi ale nebol zlý. 60/100 ()

Satan

Překrásný film. Plný lásky, humoru a nádherné magické atmosféry. Vše táhne skvělý Gervais, který startuje Davidem Brentem a finišuje Mirkem Dušínem. Stejně jako v nedávno zhlédnutém Smithově zářezu Zack and Miri Make a Porno, skvěle vybalancovaná romantika s humorem. Příjemné překvapení, které bohužel v posledním aktu sklouzne k uplakanému klišé. [Přesná stopáž: 102 min] ()

Javert

Za každou cenu vymačkat z divákových očí pár litrů slz? Ale no tak... Jako komedie tenhle film nefunguje, jako klišovitá romantika ano... ()

Sobis87

První půlhodina Města duchů mě naprosto uchvátila, něco tak elegantního a hravého nám naposledy naservíroval snad jen George Clooney se svými Tvrdými palicemi. Už jsem se začal radovat, že se nám tu zrodila další komedie jak vystřižená z filmografie Caryho Granta. Film ve své druhé třetině bohužel ztrácí dech a ke slovu přichází typická romance, jakých jsme viděli už spousty. Jakmile se film začal věnovat vztahu zubaře v podání Rickyho Gervaise a vdovy (Téa Leoni) po jednom duchovi, kterého zubař vídá, film mě i přes hravé dialogy chvílemi trošku nudil. Ještě že se vždy včas objevili duchové v čele s fantastickým Gregem Kinnearem, aby film zase aspoň na chvíli vystřelili do zábavných výšin. Kdyby bylo Město duchů celé jako jeho první třetina, neváhal bych sáhnout po pětihvězdičkovém hodnocení. 70% ()

HoneyBunny

Na opravdu dobrou romantickou komedii je Město duchů málo vtipné (navzdory přítomnosti "komparzisty" Rickyho Gervaise) i málo romantické (navzdory kráse Téy Leoni). A jako by to tvůrci tušili, o nějaký doják se ani nesnaží a citové vydírání ucítíte jen v závěru, kdy se neřeší láska, ale duchové. Tím se dostávám s největšímu plusu filmu: Greg Kinnear je tu opravdu okouzlující a vy mu budete přát víc prostoru a zajímavější role. Promiň Ricky, ale zrovna od tebe jsem čekala více geniální trapnosti a ujetých vtipů. ()

predators

Je docela škoda, že zásadní okamžik, který změní můj poněkud skeptičtější pohled na film, se dostaví až těsně před jeho těsným koncem. Má to jistě svůj opodstatněný důvod, o to víc je závěr emocionálnější, ale čekal jsem malinko více. Záplavy slz alá Duch s P. Swayzem a D. Moore se nekonají, ale i tak svou přítelkyni tímto filmem potěšíte. :-) Zajímavosti: Je zde jistá scéna, kdy jsem se fakt lekl, ikdyž jsem to čekal...kam se hrabou všechny horory :-) 70% ()

nash.

Spíš romantická než komedie i když to tak zpočátku nevypadá. Zejména první třetina je plná sarkasmu a vtípků, o které se stará Gervais jako zapšklý zubař a dialogy mezi nimiž patří k nejlepším vyplňování vstupního dotazníku v nemocnici, otázka zda došlo či nedošlo při operaci k nějaké komplikaci nebo první rozhovory s Gwen. Ovšem současně s tím jak se scéně objeví Tea Leoni coby Gwen, začne se komedie překlápět do nefalšované romantiky, což možná ne každému sedne. U mě dobrý. Přestože Gervaisovi sedla spíš původní rovina sarkastického protivy, dokázal ustát i rovinu zamilovaného obětavce, Tea umí být stále přesvědčivě sympatická a romantika a city netlačí na pilu nijak drasticky. ()

Chrustyn

Příjemná romantická komedie, kde sice chybí nějaké větší vtipné scény ale rozhodně neurazí a čas u ní strávený uteče hezky rychle. ()

jojinecko

3,5*/5...Suchý humor- to je moje!!! Ricky Gervais je síce suchší ako to najlepšie martiny, len nie vždy dobre a vhodne pretrepané...Nápad to má vynikajúci, prevedenie sa vymotalo z počiatočného kŕča a postupne pridáva na sile. Je to naozaj fajn filmík, ale zvlásť v komediálnej rovine sa to snaží dostať do územia, kde bezkonkurenčne kraľuje Woody (aspoň na mnohých miestach som si spomenul na neho). A btw už som to písal, no nemení sa to - Téa Leoni je mi fest nesympatická..sorry Téa:) ()

Stanislaus

Bylo to sice klišé jako poleno, které parodovalo už mnoho předešlých romantických komedií, ale jelikož zde hrál vynikající Ricky Gervais, tak šlo o nadprůměrné klišé. Díky tomuhle chlápkovi jsem se opravdu za srdce zasmál - viz jeho dávivý reflex. Téa Leoni je sympaťačka a spolu s Gervaisem tvořili sice nesourodou, ale o to více komediální dvojici. Zkrátka jsem se pobavil a to je hlavní. ()

Jinny

Pohodovka o zubaři, co nesnáší lidi, dámě jeho srdce a duchovi jejího zemřelého manžela. Město duchů je film, na který příjemně vyplní večer s vaší drahou polovičkou, nic víc ovšem nečekejte. Pro mě osobně byl největší zážitek se po dlouhé době znovu setkat s naprosto okouzlujícím Gregem Kinnearem. P.S. Je škoda, že David Koepp si ke scénáři nepřizval představitele hlavní role, protože jeho nekorektní humor tu má příliš málo prostoru. ()