V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Vojcl

Jeden z nejlepších animovaných filmů jaký kdy byl natočen!!! Výborné zpracování legendárního biblického příběhu, na svou dobu nadprůměrná animace a výtečná hudba!!!! Škoda, že jsem opět kvůli dabingu přišel o originální znění a nemohu tak posoudit výkony Vala Kilmera či Michelle Pfeifferové, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen... Jedinečné dílko pro celou rodinu!!! ()

Ryuuhei

Skvělý výpravný animovaný film, kde by mi vadily hlavně četné doplňující písničky (nebavily mě a tradičně zdržovaly děj). Ale jsem ateista a navzdory tomu, že je příběh inspirovaný biblickým příběhem, mi zkrátka přišel v mnohém na hlavu (hlavně jednání Boha - akorát se potvrdilo, že spravedlivý rozhodně není, něco si usmyslí a neváhá kvůli tomu zmanipulovat člověka, prostřenictvím něhož vyvraždí i nevinné). Zbytek budiž - úroveň Disneyho. ()

Ampi

Mojžíš je předobrazem Plaváčka a tak trochu i Supermana. Krasná legenda se silným příběhem, která je v tomto animovaném filmu adaptována. A má moc hezkých písní včetně jedné od záporných postav. Ale víte, co zazpívejte si kousek jiné. Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Mi chamocha baelim adonai, Mi kamocha nedar bakodesh. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Ashira ashira ashira. Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Mi chamocha baelim adonai, Mi kamocha nedar bakodesh. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Ashira ashira ashira. Někdy záleží na uhlu pohledu z historie vznešené národy jako Egypťané a Babylonci jsou v Bibli padouši, tak antikou proklínaní Peršané jsou ve stejném díle vcelku sympaťáci. ()

Chrustyn

Výborný a inteligentní animák, který není pouhou infantilní pohádkou ale poučnou podívanou pro celou rodinu s řadou poutavých písní. Ačkoliv mě animáky, plné zpívajícíh postaviček vždycky dost iritovaly, zde se jedná o nedílnou součást krásného příběhu, který potěší všechny, kterým nevadí chytré animované filmy, které nejsou jen pohým sledem infantilních a rádoby vtipných scének. Na druhou stranu, může film pro nejmenší působit až moc dospělým a nezajímavým způsobem. ()

Jacinda

Výborný film, který mě zasáhl. Povedené zpracování blízké dětem i dospělým. Některé texty si zpívám do teď, nutno podotknouti, že se povedl i český dabing. Ještě poznámka. Neznám písen, která by mě více povzbudila a vlila mi do žil naději..a když je pak skoro ve všech jazycích světa...http://www.youtube.com/watch?v=03eGWUzr4t0 ()

• Když mluví Mojžíš s Bohem, Val Kilmer mluví ve skutečnosti sám se sebou, protože namluvil obě postavy. (Martin00x)
  • Na 95minútovom filme pracovalo štyri roky 350 špecialistov a animátorov. (curunir)
  • Šlo o první animovaný film ještě novotou vonícího studia DreamWorks. Jeden z jeho spoluzakladatelů, dřívější prezident Walt Disney Company (z níž neodešel v dobrém) Jeffrey Katzenberg to tehdy komentoval: "Ten nápad měl Steven Spielberg ještě před tím, než jsme společně založili DreamWorks. Svého času jsme spolu s Davidem Geffenem diskutovali o tom, jaké projekty bychom rádi dělali. Já jsem mluvil o své vizi moderního kresleného filmu a o tom, jak bych nově definoval hranice daného žánru. Napadlo mě, že by nebylo špatné natočil velké, monumentální filmy jako Indiana Jones, Terminátor 2 a Lawrence z Arábie v kreslené verzi a Steven na základě toho navrhl, abychom udělali Desatero přikázání. Což nás okamžitě nadchlo." (NIRO)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí