Bouřlivé výšiny

• Česko Větrná hůrka (více)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

Michelle75

Hodně silný film o lásce, nešťasné lásce i lásce nechtěné s uhrančivým Raphem Fiennesem a něžně krásnou Juliette Binoche. ()

nameadel

Z pohledu někoho, kdo knihu četl, hlásím, že toto bylo skutečně peklo. Taky předem říkám, že Na větrné hůrce se mi v tištěné podobě líbilo opravdu velmi. Ke každé postavě jsem si vybudovala nějaký vztah a utřídila si názor na děj. Heathcliffa jsem jakožto prvního hlavního hrdinu opravdu upřímně nenáviděla a přála jsem mu velmi brzkou smrt. Ne však ve filmu. Pro mě bylo těch 100 minut asi takových, jako kdyby knihu někdo vzal, náhodně vytrhal listy a ze zbytku posléze vytvořil scénář. A myslím si, že pokud někdo knihu nečetl, nevěděl pravděpodobně, která bije. Asi dám šanci ještě jiným zpracováním, takhle si totiž představuji znásilnění příběhu. ()

cab

Tragedie podle knizni predlohy o detske lasce, ktera nenasla naplneni a obratila se proti milencum se mi nevryla do srdce tak hluboko, jak u nekterych. Mozna kvuli prvoplanovosti, nalade nebo celemu neatraktivnimu zpracovani. Na druhou stranu se musi ocenit slusna atmosfera a vyborni herci. 50% ()

ElChe26

Knižní předlohu neznám, ale láska rozhodně není to, v čem by měl být zakopán "pes" filmu. Pouze začátek a když přimhouřím obě oči, tak možná i konec jsou posypány tou troškou lásky, jinak Bouřlivé výšiny jsou hlavně o pomstě za zrazenou lásku... Ralph Fiennes je možná ještě satanštější a ďábelštější než v Schindlerově seznamu....ale vesničané přísahají na své bible, že on stále nenašel klid... ()

wosho

Kladem je obsazení a výprava (byť ta je u anglických historických dramat zcela normální). No a to je vše. Scénář mě připomíná spíše né zrovna povedený přepis divadelní hry a to ještě více zvárazňuje režie. Navíc spoustu silně dramatických scén Kosminsky zcela režisérsky nezvládá. Bouřlivý výšiny jsou na ČSFD silně přeceněným snímkem, který dnes může zaujmout snad jen fanoušky hlavní herecské star. ()

Becca_

Skvostná hudba, skvělý Fiennes, krásná Binoche. V závěru to na mě však působilo až příliš ponuře, proto zůstávám na čřyřech hvězdách. ()

prezdivaka

Naprosto souhlasím s Tronem. Vážně se vám příběh líbí a nebo jste ve vleku konvencí, že jde o klasické dílo? Ten příběh je dosti chatrný a postavám se mění charaktery jako tamější počasí. Celé je to podivná konstrukce a jediné, co za něco stojí je výběr míst pro natáčení a kamera. Tato kniha je vlastně červená knihovna, která byla v Anglii velmi oblíbená a stala se klasikou. Je to jakoby jsme uctívali knihy Simony Monyové. ()

javirgo

Zatím nejzdařilejší adaptace románu Emily Brontëové Na větrné hůrce. Jako Heathcliff se mě ale víc líbil Timothy Dalton ve verzi z roku 1970 ()

Zombi

I po létech pořád slyším tu kouzelně tesknou hudbu pana Sakamury, která perfektně dotváří výbornou atmosféru celého filmu. Fiennes i Binocheová jsou ve svých rolích dokonalí, stejně tak příběh a krásné prostředí. Film pro temné romantiky. Navíc se mi k němu vážou hezké vzpomínky. ()

ekomo

Nádherné působivé romantické drama oplývající překrásnou hudbou, autentickou dobovou atmosférou i skvělými herci, těžící naplno z kouzelné knižní předlohy. ()

lareinna

Celých tých 105 minút vkuse na mňa pôsobilo fakt dramaticky, podívnsky, depresívne a čudácky...no to som teda nečakala tak otrasne zobrazený príbeh dvoch ľudí, ktorí sa milujú. Ona bola pošetilá, nerozvážna a naivná husa a on bol chudák, s ktorým sa v detstve a aj neskôr v živote zle zaobchádzalo, tak z neho vyrástol paranoik a despota. Ďalej mi dosť vadila tá vkuse rovnaká vtieravá hudba. Ďalej mi strašne vadil ten scenár...to bolo horšie ako recitovačky. Verš a medzitým prázdno...žiadne poriadne vyjadrenie citov, vzťahov, emócií a prítomnosti - nemohla som sa do toho vžiť, stále som riešila hercov v zmysle akoby boli na divadelných doskách - nie pred kamerou. Sorry, ale takto podľa mňa romantický film nevyzerá...Duchovia, smrť, pochmúrne počasie - fúj to bolo depresívne. Videla som už viac historických romantických filmov, ktoré mám inak v obľube, ale toto ma dosť sklamalo. Knihu stopercentne čítať nebudem, to sa už nedonútim aj keby som chcela po zhliadnutí tohto snímku. Jediná naozaj pozitívna vec bola výber hercov. Ralph bol úžasný a Juliette Binoche je tiež zaujímavá herečka..A Sinéad O Connor ma prekvapila úplne najviac..tá bola krásna, že som ju ani som nespoznala.. ()

Theresia

Tak to byla depresivní a stejně rozporuplná jízda jako v knize. Nejvíce mě na tomto příběhu vždy překvapuje rozhodnutí Katky. Její zvolení si Edgara vystřelí totiž takový šíp, který postupně protíná srdce všech, ať už aktérů nebo jen přihlížejících. Poetický a smutný film, který vás vtáhne do temné a bouřlivé historie jedné ztracené generace. ()

conery1

" Našiel som ho hladného v uliciach Liverpoolu. Veď je to špinavý cigáň. Je to dar od Boha." Ako súdime a posudzujeme, tak budeme súdený a posudzovaný. Akou mincou platíme, takou nám vydajú. " Dnes ma Edgar požiadal o ruku - prijala som to. Miluješ ho ? Áno. Prečo ? Je veľmi pekný a je mi s ním dobre. Málo ! Je mladý a veselý. Stále málo ! Je bohatý a so mňa bude najväčšia dáma v širokom okolí. Naozaj to chcete, tak sa za neho vydajte. Kde je prekážka ? V srdci. V celej svojej duši cítim, že je to špatne. Keby som si vzala Heathcliffa, spoločensky by som sa znemožnila." Neposlúchame srdce a potom sa trápime a trpíme spolu s človekom, ktorý nám je cudzí. Z raja sa stáva peklo. A ako blízko je od lásky k nenávisti ? " Nech sa prebudí na onom svete v mukách. Mám jedno jediné prianie a za jeho splnenie sa budem modliť. Katarína Earnshawová, nenájdi kľud, pokiaľ ja budem žiť. Drž si ma a buď so mnou v akejkoľvek podobe. Môžeš ma aj strašiť, len ma nenechávaj v tejto priepasti, kde ťa nemôžem nájsť." Jednoznačne najlepší Fiennes, akého som videl. ()

sona123

Klasika v podání výtečných herců, u nichž ta chemie opravdu je! Depresivno až za hrob. Ani ta romantika z toho vlastně nedýchá, protože tohle je skutečně tragický příběh, žádný Shakespeare :-) ()

Mikino00

I přes skvělé herecké výkony Fiennese a Binoche se jedná o zpracování typu románů, které nemám v oblibě a to historický romantický příběh. Oprvavdu jsem trpěl i přes určité kvality, které tento film má. ()

Renfield

I když anglické "viktoriánské" červené knihovny nevyhledávám, několik jsem jich viděl. Všechny mají jedno společné a k jejich škodě tím trpí i Bouřlivé výšiny, je to pohádkovost. Ono je fakt, že to s žánrem červené knihovny jde tak nějak ruku v ruce, přesto bych ji oželel, nebo alespoň doplnil, což se stalo právě v tomto případě. Snad kvůli hůrce, či jejímu pánovi, nebo větru a dešti, je tu velmi netradiční nádech temnoty. Ten navíc ústí až do lehce hororového závěru, čímž je požitek z příběhu podstatně zajímavější. Právě atmosféra překoná i zvolený styl vyprávění, s občasnými časovými skoky problém nemám, za to postavy mohly být vykresleny lépe, jejich činy jsou občas trošku nepochopitelné. To naštěstí částečně zachraňuje výborná Juliette Binoche a démonický Ralph Fiennes, jehož Heathcliff si (nejen) film z velké části krade pro sebe. Atmosféra ovšem opravdu překonává vše, exteriérové kompozice Mika Southona jsou naprosto fantastické, neuvěřitelně vtahující... dokonalé využití nádherné krajiny! A k tomu tuhle krásu hudebně dokreslující Rjúiči Sakamoto... hlavní motiv se i přes vcelku časté opakování neoposlouchá. Ano, atmosféra tady skutečně vítězí, mně to přesto stačí. 75% ()

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)