poster

Nevinné tahy

 • USA

  Searching for Bobby Fischer

 • Slovensko

  Nevinné ťahy: Pátranie po Bobbym Fischerovi

 • Velká Británie

  Innocent Moves

Drama / Životopisný

USA, 1993, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ****

  Nenápadné, ale neskutečně poutavé drama o chlapci se zálibou v šachových kláních. Bohužel mu však tato vášeň bere dětství a veškerou radost z dětského života.(1.7.2013)

 • Slarque
  ****

  Příjemné překvapení. Citlivě napsaný i natočený příběh malého šachisty zdobí herecké výkony nejen známých herců. Dobrý film i pro šachového ignoranta jako jsem já (o Bobbym Fischerovi jsem dosud ani nevěděl).(3.9.2003)

 • emma53
  ****

  Jeden uživatel tady píše, že nešachisté si mohou přidat jednu, či dvě hvězdičky a tak to udělám, protože jsem se dozvěděla opět něco nového z oblasti, která je mi k mé lítosti hodně vzdálená. Navíc jsem si před filmem přečetla i zajímavosti k filmu a ke svému překvapení mohu jen konstatovat, že jsem 110 minut mohla sledovat velmi zdařilý film o lidech, kteří se s takovým zaujetím věnují šachovnici s jejími figurkami i tomu, jak to může ovlivnit i jejich budoucí životy. Kromě toho mě zaujal Ben Kingsley coby poradce malého Joshua. Příjemný filmek a já se snad ty šachy taky jednou naučím konečně hrát. Navíc jsem dopoledne mluvila s jedním taťuldou, který má dva malé kluky, kteří dnes hrají velký šachový turnaj. Prý je to lepší, než kdyby tvrdli celý den u monitoru.....něco na tom bude...(13.6.2015)

 • packa
  ***

  Nešachisté si mohou k mému hodnocení přidat jednu či dvě hvězdičky.(30.7.2009)

 • Kulmon
  ****

  Ta nejlepší a nejkrásnější reklama na šachy. Tomuto filmu se může málokterý jiný se šachovou tématikou stěží přiblížit. Přestože chyb je tu jak máku a kdybych měl vypsat všechny prohřešky proti šachovým reálím, byl by to nejdelší čsfďácký komentář. Čím méně toho o šachu víte, tím více se vám bude líbit, protože vás nebudou dráždit věci, při kterých šachistovi vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Starý Waitzkin napsal knihu o svém synovi, který ovšem tolik výjimečný nebyl a na titul velmistra nakonec nikdy nedosáhl. Narozdíl od vzývaného Bobby Fischera, který se stal symbolem polarizovaného světa ve studené válce, kdy se mu jako prvnímu Američanovi podařilo narušit sovětskou hegemonii, když se stal prvním americkým mistrem světa. Narozdíl od Waitzkina byl typický Američan, který šel tvrdě za vítězstvím. Dle mého názoru to byl ovšem arogantní antisemitský zmrd, přestože sám byl židovského původu. Na druhé straně společně s Kasparovem asi nejlepší šachista, kterého kdy tato planeta viděla. To vše k géniům patří, ale to je zase jiná pohádka ...(19.6.2010)

 • - Skutečný Bruce Pandolfini je zcela odlišný od toho, kterého hrál Ben Kingsley. Nosí knírek, brýle a má kadeřavé hnědé vlasy. Je prý velmi přátelský. (Kulmon)

 • - Waitzkinova první soupeřka na Mistrovství je ztvárněna jeho skutečnou sestrou Katyou. (Kulmon)

 • - Waitzkin nikdy nedosáhl na velmistrovský titul GM, stal se "pouze" mezinárodním mistrem IM. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace