Haluzz

Scénáristicky vymazlená a důsledná roadmovie trpící až přílišným Maloprincovským a Alenkovským vyprávěním( snaha ukázat, že všechno je jinak - drogy, sex, lži, realita, zodpovědnost) drolící dvouhodinový film do sledu jednotlivých epizodek toužících po uvědomění. ()

F.man

Hodně nenápadným film, za kterým se však skrývá obrovská porce zábavy. Bob Gale si i tentokrát dal záležet na promáknutém příběhu, který ještě podporují herecky hodné povedené postavy Garyho Oldmana, Michaela J. Foxe nebo Jamese Madsena. Interstate 60 je vážně parádní cesta, kterou nejde nemít rád. I love this highway. ()

Astaroth12

Tento film si pamätám ešte z čias vhs éry a aj keď som ho od tej doby už nevidel, stále som mal pocit, že film má bavil vtedy, ale baviť ma bude aj teraz a nemýlil som sa. Od začiatku až po záverečné titulky bol film pútaví a to dobrodružstvo o hľadaní svojho šťastia zas bolo užasne vzrušujúce. Režisér mal hlavne šťastnú ruku na hercov, lebo neviem si predstaviť na tomto poste lepšieho herca ako Garyho Oldmana. Naozaj sa do tohto štýlu filmu veľmi hodil a tie jeho časte grimasy boli úchvatné. Jedine čo by som trocha vo filme pozmenil bola tá, častá naivita postav a aj celých scén a i keď to nebolo až tak výrazné, niekedy mi to trocha prekážalo. Ale i cez drobný hendikep ma film očaril, sviežim pohľadom aj nadhľadom a tak celkom v pohode si tú 5* ustrážil. ()

spaceboyCZ

Sobotní večer, nedělní poobědová siesta, ale i středeční filmový klubdo každé kategorie se tento film hodíode mě dostává 80%. ()

FFilipCZ

Je oddychovka a oddychovka. Jednu jen tak sloupnete jako malinu a jdete dál, ale nad touto budete přemýšlet ještě dlouho po shlédnutí a jsem si jist, že vám zůstane v paměti. Originálnost a vynikající herecké výkony, to je ve zkratce Interstate 60. Tak neváhejte, nasedněte do červeného BMW a jeďte! ()

zdepapepa

Herecký all-star tým v čele s další maskou Garyho Oldmana, o kterém jsem pomalu a neustále přesvědčován, že je to shapeshifter. Vzato kolem a kolem je to takový /r/im14andthisisdeep materiál s různými parodiemi na současnou (bývalou) konzumní společnost s lehkým nádechem tajemna a příchutí klasického amerického road tripu. Co zastávka na cestě, to nějaká utopicko-dystopická vize (nutno dodat, že americké) společnosti se všemi "co kdyby" a "možná". Což ale neznamená, že to je něco špatného. Každý nějak začínal. A tento film je natočen velmi příjemně, byť občas velmi okatě, co se týče poučení. James Marsden plní roli Audience Surrogate na jedničku. ()

Krissty

Už si ani nevzpomínám, kdy ve mně nějaký film naposledy zanechal tak skvělý pocit jako dnes Interstate 60. Možná to bude i tím, že obvykle vyhledávám depresivní dramata a nejsem velkým fanouškem šťastných konců. Ale tady, tady mi to všechno sedělo a udělalo to na mě opravdu velký dojem. Film donutí člověka zamyslet se, a i když by se to někomu mohlo na první pohled zdát jako milá magická komedie (což tenhle snímek také z velké části je a u jeho sledování jsem se nejednou nemohla ubránit ani hlasitému smíchu), je v něm skrytá velká spousta filosofie a životních pravd. Jak bych mohla něco namítat proti inteligentnímu vtipnému filmu s krásným hlavním hrdinou a úžasným Gary Oldmanem? Asi jen těžko. ()

Pan Filuta

8/10 Taková novodobá pohádky se vším všudy, ale hodně dobrá pohádky. Nepřipadalo vám městečko právníků něčím povědomé? Cítil jsem si jako v Kafkově Procesu nebo Zámku. ()

Ozo

Tenhle film jsem neviděl úplně od začátku, což občas dělám, když mne nějaký film na začátku nechytne. Posunu to o deset, dvacet minut a čekám, jestli to nebude lepší. No a Dálnice 60 mě chytila a už nepustila - dokoukal jsem ji se zatajeným dechem, jak to dopadne. Je to skvěle natočená, vtipná a příjemná road movie o cestě mladého nadějného malíře nejen po neexistující dálnici, nejen za štěstím, ale především o cestě za sebou samým. Dávám šest hvězdiček z pěti! ()

Korbitch

"Chtěl bych odpověď na otázky." Tak začíná příběh mladého muže, jenž je nepochopen v jeho vlastním světě. K této nádheře jsem se dostal totálním omylem, kdy můj kámoš zavítal do půjčovny a pod tíhou zoufalství tento film půjčil. Ještě, že tak. Věc, která navždy změnila můj pohled na svět!!! Nic pro hlupáky... ()

Bakllazaan

Scénář:Bob Gale ... legendární tvůrce trilogie Návratů do budoucnosti ... Další z málo "pohádkofantasy" filmů co bývají už jen jako podpultovky. Kdo se rozplýval jak rozehřátý puding nad filmem Big Fish, ať se obloží alobalem a zvesela se pustí do díla. 80% ()

Rosana

Pěkný dobrodružný film, napínavý a plný vtipných podivností. Bohužel se trochu táhl a SPOILER přišlo mi smutné, jak hlavní krdina neustále topuží po té blondýně, když má nějakou přítelkyni, která se v závěru filmu ani neobjevila... ()

TomX2

Narazil som na to čírou náhodou a pustil som si to s nízkymi očakávaniami, no nakoniec toho ani trochu neľutujem. Neskutočne som si to užíval, od prvej minúty až po poslednú. Perfektné postavy (najviac super sú Gary Oldman a Chris Cooper), množstvo skvelých scén (stávka, dokonalá šukačka, právnické mestečko) a neskutočne príjemná, miestami až kúzelná atmosféra. Počas sledovania som si hneď niekoľkokrát spomenul na Návrat do budúcnosti, a keď som si zo zvedavosti pozrel režisérov profil, hádaj k čomu písal scenár. Nuž, záhady sú s Diaľnicou 60 už dávno spojené. Nemalo to ďaleko od piatich hviezd, tie nedávam len z toho dôvodu, že ten film nie je "až tak dôležitý", ale ak by som ho videl niekedy skôr, umiestnenie do topky by bolo veľmi pravdepodobné. A kto vie, keď ho uvidím druhý krát, možno sa tam aj dostane. :))) ()

Tayen

Hledáte magii v dnešním světě plném aut, internetu a managerů? Dálnice 60 je připomínkou toho, že se nemusíme vracet do dob středověku nebo ještě dál, abychom potkali pohádkové draky, víly a skřítky. Ona leckdy stačí jedna kouzelná bytost, která vám dokáže pěkně zavařit, když má zrovna "svou" chvíli. Film podle scénáře, který klidně mohl napsat Gaiman tolik proslulý svým zaujetím pro bohy přítomné v každé době. Aniž si všimnete, projdete kolem nich, a oni mezitím klidně lusknou prsty a změní vám budoucnost. Dálnici 60 doporučuji všem, kteří se ani v dnešním šedivém světě nebojí hledat barvy a snít. Výrazné postavičky stojící u na mapě nezakreslené dálnice stopují jednoho mladíka, co šel hledat sám sebe a dívku svých snů. Film je protkán nití originality, živosti a humorem, mnohdy i černým. Víc takových filmů. ()

Laxik

Jak hodnotit nehodnotitelné? Protože mě tenhle snímek vážně přijde jako něco, co se vymyká tabulce. Ne, nemyslím, že Interstate 60 zaslouží 120% nebo snad záporné hodnocení, jen je to tak zvláštní film, že člověk prostě neví. Já chvílemi nevěděl, jestli se mi to líbí, pak jsem si tím byl jistej a jindy jsem to neřešil a jen kroutil hlavou. Faktem ale je, že se mi tahle komedie líbila dost, a to hlavně svým optimismem. Ano, já vím, happy filmů je přehršle, ale málokterý na vás tu pohodu dokáže přenést tak dokonale, jako se mi to stalo u Šedesátky. Možná to bylo nadhledem, možná nápady, možná ryzí pohodou, možná karikaturními postavami a městečky. Anebo ani jedno a bylo to vším dohromady. Jo, bylo to vším. A taky to bylo Garym Oldmanem. Ale má to pár hluchých míst a (ne nesnesitelně) nesympatického Marsdena. Rozhodně ale nejde o film, na který zapomenete a už ho nikdy nebudete chtít vidět. Takže tak. ()

aluna

Aneb všechno zlý je k něčemu dobrý a všechno dobrý zas k něčemu zlý. Třeba James Marsden. Ten kluk je klasicky hezkej, ale tak moc libově, jak plátek panenky z tříletýho děcka. Přesně tyhle typy nesnáším, takže škoda bodu, když všechny epizodní roličky jsou perfektní! Ale zas musim uznat, že úplně blbě nehraje, což mi morálně ztěžuje napařit horší známku. Nebo legalizace euforie. Zní to destruktivně a pro ty slabší by i bylo, leč puberťáci mají tendenci se odlišovat od stereotypu dospělých, a tak, postavit mimo zákon knihovnu ve městě, kde drogy jsou legální a všichni plnoletí, shromažďovali by se nejspíš tam, hltali Záhadu hlavolamu, otevírali "jiné" brány vnímání literaturou a bránili si dětství. Ale do školního rozhlasu bych to neříkala, páč by se tam nejspíš sjíždeli ti externí, kde stereotypem je práce od 8-16 a o víkendu televize. Nápady napěchovaná pohádková dálnice skrz městečko smažek, advokátů a galerii pravých falsifikátů dokazující, že produkt prodává nejvíc jeho značka, slibuje zábavnou cestu o hledání vlastního já i jeho druhý polovičky, jen ten řidič je nějakej divnej... ()

Baronne

Každej by asi chtěl takovouhle kouli. A já bych chtěl v každym filmu někoho jako tady Gary, aby dokázal takhle hrát. ()

MikO_NR_1909

Road movies nie je dajak extra veľa a z času načas mi padnú na tú správnu zážitkovú strunu. Dokonca Easy Ridera za tú atmosferickú hĺbku aj z chuti milujem. Aj Burtonovú Veľkú rybu mám celkom rád a Interstate svojou štruktúrou a formou rozprávania kombinuje spomínané typy diel. Ale v tomto prípade mi prekážala vierohodnosť reakcií hlavného hrdinu (to s tou farbou Cabrioletu hovorí za všetko) a aj také zdanlivé banality ako je kanadský doobedňajší vizuál, ktorý mi nelahodil zrovna na očiach. Po celkom sľubnom úvode som napokon mierne sklamaný. Iba mierne :). ()

GodComplex

Neskutecne pozitivni a zabavna zalezitost, asi taky vyrazim za naznaky na neexistujici dalnici hledat smysl zivota a zenu svych snu. 8/10 ()