poster

Interstate 60

 • český

  Dálnice 60

 • Kanada

  Interstate 60: Episodes of the Road

 • USA

  Interstate 60

  (USA)
 • slovenský

  Interstate

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 2001, 112 min

 • Gemini
  *****

  Tak Interstate 60, jo? Americká road movie, hmm, s Oldmanem, Lloydem a Foxem, to jsem teda zvědav co to bude za děsnou nezávislárnu, říkal jsem si. Pak do titulků začala vařit nějaká poprocková nebo numetalová nebo jak se to má teď správně škatulkovat abych byl dostatečně trendy a in...a moje očekávání spadlo ještě trochu níž. A během pěti minut bylo zase pěkně nahoře, protože Gary Oldman je pan herec a tenhle scénář mu umožnil, aby si svoji roli naprosto bezuzdně užíval. Co taky jiného, když se stylizuje do nejironičtějšího týpka na světě i mimo něj (což vám dokáže okamžitě jak vstoupí do děje), který si může pohrávat s lidmi od začátku až do konce věčnosti a ještě to doporučuje jako věčnou zábavu:) Krásná Amy Smart tady mimo jiné říká „má to duši, má to vášeň“ a přesně o tom tahle pouť trochu surreálnou, trochu šílenou, trochu krutou dálnicí je. Uvidíte všechno – plukovníka Franka Fittse z American Beauty jako sympaťáka největšího, děsivou růžovou Power Ranger Amy Jo Johnsonovou jako sexsymbol, za kterým se otočíte v té vteřině než se vám zapojí vyšší mozkové funkce a díky které možná začnete brát stopařky:) Interstate 60 vám toho dá hodně...poznáte legální drogový stát s plánem tak dokonalým a jednoduchým až to děsí (úcta k lidským právům je skvělá věc, ale při myšlence na to co občas chodí po ulicích najednou nějak nevím jestli Russelovu myšlenku odsuzovat nebo jestli se mi líbí) i diktát práva vyhnaný ad absurdum, prostě a jednoduše...lepší předvánoční pohádku o hledání odpovědí, spokojenosti a o dobře uvážených přáních jsem si ani nemohl přát.(23.12.2004)

 • Flipper
  ****

  Keď pri filme dostávate nápady, ako zmeniť svoj život, viete, že ste nestúpili vedľa. Vymyslieť Amerike O.W. Granta, ako náhradu za všetky mystické bytosti ako škriatkov a víly je celkom podarené, aj keď uberiem s faktu, že je to už poriadne vymyslené. Bez všetkých náboženských predsudkov, mi to pripadalo, ako americká verzia ježiša, keď bol na púšti a pokúšal ho ďiabol. Na rozdiel od toho, že Ježiš vedel od začiatku, čo je správne, Niel to nevedel a odpovede na svoje otázky dostával. Príbehy na ďiaľnici sú viaceré, preto ak vás nejaký nebavil, počkajte a objavia sa ďalšie a zaujímavejšie. Aj keď Marsden nevedel zahrať všetko dokonale a bol asi najslabšia častica filmu, všetko okolo neho je úchvatné s krásnou a niekedy hlbokou filozofiou, ktorá je podaná tak ľahko ako vzduch vejúci vo vlasoch, keď idete autom po dialnici. Zaujímavá filozofická road movie.(12.1.2009)

 • Aluska88
  ****

  Svérázné a originální dílko. Cesta po (ne)existující Interstate 60 uteče velmi rychlým a svižným tempem, které ani na okamžik nedává prostor pro jakékoliv slabší či snad nudné momenty. Film má spád, a na jeho konci Vás po pestré přehlídce různých bizarností a zvláštností čeká příjemná pointa. Skvělé herecké obsazení, jasně vede Gary Oldman se svou netypickou dýmkou a červeným motýlkem, sympaťák James Marsden, který se při čtení Marvelovských komiksů již vzhlédl ve své budoucí slavné postavě, ve vedlejší roli výborný Chris Cooper (kurňa, dejte mu konečně někdo pořádnou hlavní roli hodnou jeho formátu:) a fešná Amy Smart.(19.6.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $7miliónov║ Originálne, príbehovo hravé a pohodičkové, chýbala len trošku lepšia svižnosť a pár vydarených fórkov na vyše a mohla to byť eňo-nuňo road show. /70%/(3.8.2009)

 • Radyo
  ****

  Milé, příjemné a hlavně nečekané překvapení, k němuž jsem se dostal prostě proto, že jsem si zapnul televizi a nikde nic nebylo, tak jsem zkusil HBO. A ono to vyšlo! Svěží námět, natočený jako poněkud netradiční road-movie, diváka snadno zaujme a už nepustí. Herecké obsazení je taky vyvedené, několik hvězd se blýskne v miniroličkách, které jim perfektně sednou, hlavní postavy pak předvádějí minimálně velmi solidní výkony. S klidným srdcem mohu jen a jen doporučit.(3.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace