poster

Interstate 60

 • český

  Dálnice 60

 • Kanada

  Interstate 60: Episodes of the Road

 • USA

  Interstate 60

  (USA)
 • slovenský

  Interstate

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 2002, 112 min

 • 3DD!3
  ****

  Chytré, vtipné a moc dobře zahrané. Potěší camea spousty různých hvězd.(19.11.2008)

 • gudaulin
  ***

  Mysteriózně laděná komedie, která se dá s velkou nadsázkou označit jako kombinace našeho Pana Tau, anglosaského černého humoru a rodinné komedie amerického střihu o hledání vlastní identity a svého místa v životě. Hlavní hrdina sice touží po kariéře malíře, ale zatím se neprosadil a jeho život určují rodiče, kteří mu nalinkovali kariéru právníka, který má jít cestičkou prošlapanou svým otcem. Jednou se ale objeví tajemný cizinec, který mu může splnit přání, a zatímco jiní mají malou fantazii nebo příliš konzumní směřování, Neil Oliver si přeje právě najít správnou životní cestu. Následuje tedy jízda tajemnou dálnicí č. 60 a návštěva měst, které nejsou známé na současných mapách a karikují některé negativní rysy současné americké společnosti. Takže hrdina projíždí městem, kde legalizovali syntetickou drogu a volně ji distribuují všem, kteří o ni stojí, aby pak následně využívali levné pracovní síly závislých. V dalším městě pak vládnou právníci, kteří si vymýšlejí obskurní obvinění na návštěvníky, aby je pak vysávali v dlouze protahovaných kafkovských procesech, což má předobraz v současném komplikovaném americkém právním systému a snaze vytřískat z různých absurdních obvinění co největší balík. Místy opravdu vtipné, ale potenciál není využitý ani zdaleka tak, jak by si zasloužil, protože se to pohybuje přes odvážný nápad v mainstreamových kolejích a hlavní hrdina jako by vypadl z nějaké teenagerské komedie, kde jako hezoun hraje premianta třídy. Celkový dojem: 65 %.(14.7.2011)

 • Shit
  ****

  Vybornej film s vybornym Gary Oldmanem a s typkem co nema co ztratit(9.1.2005)

 • Kaka
  ****

  Bob Gale má originálnosti, invence a nápadu na rozdávání a právě v tomto projektu si mohl svojí představivost pustit na špacír. Je to místy vcelku ulítlá záležitost, ale přehlídka hereckých es baví, stejně jako nekonvenční dějová linie.(27.3.2005)

 • Tosim
  ****

  Se scénářem si Bob Gale opravdu vyhrál. Jako ostatně se vším, co dělá. (Všechny ty perfektně skloubené časové paradoxy v BTTF jsou jeho.) Hraje si s divákem jak kočka s myší a vždy vás něčím překvapí. Vyústění snímku (poučení životní) je sice vcelku lehce odhadnutelné, zato bych vypíchnul scénu matka&droga. Ještě nikdy mi při smíchu ve filmu neběhal mráz tak mocně po zádech...(6.12.2004)

 • - Ve scéně v kanceláři na 13. patře ukazují hodiny za zády Christophera Lloyda čas 10:04. Na stejném čase se zastavily hodiny na věži v Návratu do budoucnosti. (Tygrys)

 • - To je poprvé od Návratu do budoucnosti III (1990), kdy se spolu Christopher Lloyd a Michael J. Fox (hlavní protagonisté trilogie Návrat do budoucnosti) setkali ve společném filmu. (MovieFan55)

 • - Při předávce auta k narozeninám popisuje Neilův otec BMW jako 2.5l. Celou dobu ale Neil (James Marsden) jezdí v BMW 3 (E36) s označením 328i. (bohhous22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace