Interstate 60

• slovenský

Interstate

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 2002, 112 min

Ráda bych, ale nedokážu to přesně popsat, čím mě tenhle film tak dostal. Ale má v sobě cosi nevyhnutelného a krásného. Scénář je velice originální a pohrává si s typicky člověčími otázkami co když ?, coby kdyby ? Poměr smíchu, romantiky, dobrodružství, iracionality a kouzelnosti je smíchán tak bravurně, že snímek působí jako živá součást podstaty vesmíru. Vím, že jsou to trošku nadsazená a možná pro někoho ulítlá slova, ale přesně takhle film působí, přesně takhle na vás jeho hrdinové mluví.(8.2.2005)

Příjemná komedie, kde je celé to hledání sebe sama především zábavné. Možná by to chtělo zručnějšího režiséra, který by podtrhl akci i emoce - nabízí se Zemeckis, který Galeovi tak dobře oživil Návrat do Budoucnosti, ale ono to u takovéhohle filmu není zase tak důležité.(16.2.2013)

Svěží a originální snímek, který se mi opravdu líbil. Gale režíruje a píše na výbornou a výsledkem je tak moc příjemný snímek, který byste měli ze zaprášených polic videopůjčovny rozhodně vylovit.(14.2.2003)

Stejně jako učebnice dějepisu, fyziky či literatury svědomitě ignorují existenci Járy Cimrmana, tak i nejpodrobnější mapa USA zarputile odmítá zobrazit Dálnici 60. Jenže pouze na I60 lze potkat poťouchlého vtipálka O. W. Granta, výbušného pana Codyho, právníky preventivně věznící své klienty, drogy ve službách města či podezřele kulatou odpověď na každou otázku. Je to zábavné i návykové a já se s radostí po imaginární dálnici několikrát v roce projedu.(27.9.2011)

Skutecne vybornej film. Herci jsou skvely, v cele s Chrisem Cooperem a Gary Oldmanem, Amy Smart je slusna baba, hudba super a k tomu prijemne pohodova atmosfera se spoustou zabavnejch situaci. A i kdyz by se mozna zdalo, ze to je dost jednoduchy, jen jede po dalnici a potkava lidi, tak je tu obsazeno tolik myslenek, ze to plne vynahradi. Navic film neni predvidatelnej a byl jsem napjatej jak to dopadne. A na chvily se tu objevi Michael J. Fox ve vynikajici cameo roli. Timhle se Bob Gale fakt prekonal. Jeden z mych oblibenych filmu.(6.12.2004)