Interstate 60

• slovenský

Interstate

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 2001, 112 min

Originální, hravý a příjemný filmeček, který s lehkostí a vtipem vypráví o důležitých životních volbách. Je poznat, že tenhle nízkorozpočtový film vznikal proto, že tvůrci chtěli a ne proto, že museli. Má velké srdce, a to se často nevidí. Nepochopím, proč šel v USA rovnou na DVD...(20.9.2006)

Snad až příliš mnoho postav s až příliš komplikovanými osudy a s příliš dobře "vypočítaným" průběhem, ale milé. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, zputnik, Tyler, jojinecko, Fanak, Frankie(12.3.2005)

Pohádka pro dospělé, která určitě pobaví. Místy možná moc morální, ale ta nápaditost to vyváží.(3.8.2006)

Teď, když jsem konečně Interstate 60 viděl podruhé, pochopil jsem pravdou sílu tohoto geniálního díla. Je to klasická pohádka přepsaná do poněkud dospělejší formy, jak již přede mnou napsal kolega Eodeon, můžeme si všimnout jisté návaznosti a inspirace s klasickými knižními díly, kde hrdina vstupuje do vesmíru, který ačkoli se zdá stejný jako ten odkud přichází, dost se od toho výchozího liší. Návštěvník je v novém světě podroben konfrontaci se zdejšími obyvateli, přičemž si navzájem připadají velice odlišní a nedokáží jeden druhého pochopit, zažívá různé příhody, které by se mu v normálním světě stát nemohli a nakonec si ze své návštěvy odnáší hluboké morální ponaučení. Díky skvělé režii Boba Galea máme možnost se do tohoto světa vydat také a rozhodně bychom ji měli využít.(14.2.2006)

Vzhledem k námětu, jsem takhle neobvyklé a kvalitní zpracování nečekal.(2.4.2005)

• Amy Smart

• - Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a americkém Phoenixu a St. Luis, na který upozorňuje symbolický Národní památník Jeffersona na počest dobývání amerického západu Gateway Arch.
      (Tygrys)

• - Při předávce auta k narozeninám popisuje Neilův otec BMW jako 2.5l. Celou dobu ale Neil (James Marsden) jezdí v BMW 3 (E36) s označením 328i. (bohhous22)

• - Věta "There's a signpost up ahead," která zazní z úst O. W. Granta (Gary Oldman), je slavný citát z amerického fantasy seriálu The Twilight Zone, který byl vysílán v letech 1959 – 1964. (Tygrys)