bloodcountes

Taková průměrná, hodně dětinská blbůstka, řekla bych skoro s iniciačními ambicemi. Ale tak nějak ...americky. No proč ne, ale můj šálek čaje to není. Opěvovaný zde Gary Oldman mě nikterak neoslnil (s tím příšerným účesem jak by mohl) a tuctový thymolinový američánek byl...mno průměrný. Jedinej, kdo se v tom filmu obrovsky zviditelnil, byl Chris Copper, to byla opravdu špičková etuda. Ale jako jo, na nedělní podvečer fajn. ()

Rozjimatel

4,5  Osviežujúce, zábavne, plné fantázie. Skvelý scenár od Boba Galea, autora geniálneho Návratu do budúcnosti. A nie iba vtipný, ale aj mimoriadne inteligentný, plný geniálne bizarných postáv a situácii, ktoré karikujú americkú spoločnosť. Po druhom pozretí zvyšujem na 5 hviezdičiek. ()

cityman

"BRILANTNÍ, ÚCHVATNÉ, SVĚŽÍ", tak takovými superlativy jsou často označovány na přebalech videokazet mnohé filmy. Mhohé z nich nedokáží svým obsahem tyto slova naplnit ani z poloviny. Tento ANO!!! a na přebalu je neměl! Je to vpravdě podivný svět?! A právě v tak podivném světě se odehrává i děj tohoto filmu. To co se skrývá, za tímto nicneříkajícím názvem (nic neříkajícím asi jen tak do prvních pěti minut jeho sledování), je fascinující výtvor hodný toho největšího plátna v tom největším kině. Škoda, že u nás se tam nedostal. Jen za minulý rok by totiž hravě strčil do kapes snad 95% celé filmové distribuce v kinech u nás. Chválu bych na tenhle film mohl sypat ze všech úhlů, ale pro Vás kdo jste film ještě neviděli bude dozajista tím nejlepším měřítkem pro jeho kvality to, že si ho půjčíte, zastrčíte ho do svého videa a pak se už jen budete 112 minut neuvěřitelně bavit. A pokud ne, pak by jste asi měli zvážit, zda je film (obecně) to pravé, co pro Vás představuje nejlepší možnou variantu zábavy. ()

GREGOIRE

Občas člověk narazí na film, který je nečekaně příjemným překvapením. Tento snímek, který mi trochu připomněl naše „Tři přání“ mě potěšil. Moc hezky udělaný. Má to vtip a šmrnc a taky pár základních filozofických životních ponaučení – inu, pohádka, jak se patří. ()

Balet

Neuvěřitelné... M. J. Fox je v jeho miniroli úžasný, Gary Oldman se trochu zbavil nálepky slizáka... Scénář je originální a fajn... co víc říct... ()

dehlie

výborná roadmovie, ktorá mi tak trocha v neočakávanom slede priam bizarných udalostí a fantasy prvkov (drogové mestečko či mesto, kde "vládne" právo) pripomínala putovania edvarda blooma vo veľkej rybe. 4 a 1/2 * ()

amokey

Tenhle film mě potěšil a příjemně překvapil. Sice nebudu hledat I 60 a budu si dávat pozor na muže s červeným motýlkem a dýmkou ve tvaru opice, ale... tenhle film stojí to za to. Hlavně ten muž s červeným motýlkem (G. Oldman to zahrál skvěle a bylo vidět, že si to vyloženě užíval :-) ) ()

conery1

Najväčšie dobrodružstvo života je nájsť seba samého, a fuška si to uchovať. Odolať " neodolateľným " ponukám tohoto sveta a dávať veľký pozor na svoje priania. Výborný Oldman. ()

gocatgo

Film co hodně potěší a ačkoliv je jeho morální poselství jasné a otřepané, v tomto road movie balení ho rádi přijmete a občas si na něj i vzpomenete při moc velké náhodě. Některé scény jsou výborné, některé průměrné, pro mě byla nejzajímavější ta v galerii s reprodukcemi. Slušná práce. ()

Mikino00

Naprosto úžasná pohodová jízda v bláznivém světě okolo dálnice 60, kde hlavní hrdina pochopí a prožije jaký život mu do teď unikal. Oldman je naprosto úžasný, i každá z menších postav vtipně paroduje Ameriku, pobavil mě hlavně Kurt Russell a Chris Cooper. ()

Marys

Tak takúto road movie som rozhodne nečakal. Ako komplex ma síce nenadchla, no cez jednotlivé detaily, pripomínajúce skôr anglický, než americký zmysel pre detail a humor si ma film podmanil. Dobre sa pozeral, nemal som nutkanie od neho odísť a to je to hlavné. Pokusom o mysterióznosť sa síce nemôže rovnať majsterštychom tohto žánru, no aj tak pôsobil veľmi dobre najmä v niektorých zdanlivo nelogických, no predsalen do seba zapadajúcich okamihoch. ()

Oyer

Pěh hvězdiček jsem nedal cca 4 roky. Konečně jsem viděl něco, co mě sedlo po všech stránkách. Dokonalý scénář osvědčeného Boba Galeho, perfektní výběr herců, mé oblíbené prostředí amerických prázdných silnic, pohádkový uvolněný děj... Opět jsem byl napnut co příjde "za rohem". Není potřeba vymýšlet zbytečně nic psychologického, komplikovaného. Tohle mi prostě neskutečně sedlo! Každý detail, každý okamžik je precizně zahraný... ()

AIMÉE

Přítomnost Boba Galea je patrná nejen díky přizvání M. J. Foxe a Ch. Lloyda, atmosféra (zde více mystična) opět může nabídnout dobrodružnou výpravu, důvtipného hrdinu, bláznivého hejska na pozadí /popředí (ačkoli Dr. Brown je jen jeden). Gary Oldman jako potutelně usmívající se "kouzelný dědeček", resp. postava dosud nezmedializovaná, tudíž pro většinu američanů neznámá (místní reklamní byznys pozaspal). Po celkové stránce se jedná o zajímavou výpravu, ale nic hlubokého nebo poučného to naštěstí není, ryze nenuceně pobaví a jede dál. ()

geimz

Veľmi milé prekvapenie. Príjemná jednohubka, ktorá poteší chytrým scenárom, úžasnými nápadmi a kvalitnými vtipmi. ()