Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Lottr

Zimní krajina společně s hlubokým lesem dodávají příběhu na tajemnosti, ale i přes dobrý námět snímku něco chybí. Příjemné je vyprávění hlavních hrdinů o dětství i zpracování jejich schopností, ale v okamžiku, kdy se na scéně objeví '' to'' vše jaksi začnet ztrácet na vážnosti i atmosféře a film začne padat kamsi do podprůměru. ()

jefff

První půlhodinka super. Napětí, záhady, tajemno, atmosféra. Pak se objeví směšný emzák a vše jde do kopru. A přibližně poslední půlhodinka je zase naopak takový strašný blábol, že to snad ani není možný. Pochybuju, že King při tomhle přepracování dávivě nezvracel. A taky bych řekl, že tohle byla ta nejhorší Freemanova role vůbec. ()

Smileface

Pavučina snů mě docela zklamala,tedy rozhodně jako adaptace Stevena Kinga.Mírně nadprůměrný horror je oproti naivnímu očekávání opravdu trochu málo. ()

sedm.1

Hodně dobré tři*,či chcete,slabší čtyři*!Naprosto klasický zfilmovaný king se všemi jeho klady i zápory.Prolínání děje z dětství hlavních hrdinů a jejich osudové příhody,s jejich dospěláckou realitou,kde se vše proline a vyústí v závěrečné finále.Film vyplňuje velmi povedená,tajemná a atmosférická první půlka a trochu pokažená,překombinovaná a i zbytečně akční půlka druhá.Každopádně určitě ta z vyvedenějších Kingovek,které pomohlo i kvalitní herecké obsazení. ()

ne0

Ve 40. minutě se objeví hlavní role: Morgan Freeman. A celý zajímavě rozvíjející se film jde rázem do kytek. Škoda, musím si sehnat knížku... ()

Danula13

V mé knihovně patří jeho knihy na VIP místo a mezi nejlepší knihy od Kinga považuji Nezbytné věci, Tommyknockeři a právě Pavučina snů. Mnohé je od Kinga asi nezfilmovatelné, ale stále se někdo se střídavým úspěchem pokouší jeho geniální díla převést na filmové plátno. Z toho, co bylo od Kinga zfilmováno, patří Dreamcatcher (stejně jako The Mist) k tomu lepšímu, Zelená míle je kapitola sama pro sebe. ()

webhead

Po dočtení knihy jsem se těšil, až filmovou adaptaci shlédnu. Trailer mě nabudil, herecké obsazení taktéž (Jason Lee jako Bobr, pěkná volba). První hodinu jsem se bavil a čekal co bude dál. Chyběly tam sice věci, které udávaly myšlenku knihy, ale dobře.. je to jen film. Ale ten KONEC?? ten režisér se musel zbláznit. Vynechat půl knihy, naprosto zazdít myšlenku a nanoec dát takovou blbost? Doufám, že mu King nadělil pár facek. Čekal jsem, že asi film nebude nic moc, ale tohle? To byl výsměch. Dvě hvězdičky za první hodinu a proto... protože je to pavučina snů. ()

Fish

Smůla, další Kingova předloha přišla nazmar... Proč za *? Možná to bude tím, že jsem ten film vůbec nepochopil nebo tím, že jsem se u toho smál, i když to směšný být asi nemělo. A co třeba ta scéna se záchodem a ... Co to vlastně bylo? Červ, mimozemšťan nebo ...? Zkrátka opravdu hodně velká americká slátanina. Škoda času, fakt škoda.... ()

PALINO

PAVUČINA SNOV to od kritikov poriadne schytala, ale ja na jej česť musím povedať, že sa mi celkom páčila. Je síce pravda, že potenciál Kingovej knihy nebol využitý naplno, keby bol, asi by sme tu mali čo dočinenia so špičkovým sci-fi thrillerom, ale na druhej strane film dokáže zaujať, zabaviť a miestami aj ohúriť. Celkovo obsahuje niekoľko scén, ktoré ma dokázali prikovať do sedačky, predovšetkým záchodová scéna, kedy sa nám po prvýkrát objaví pred očami mimozemšťan, je výborná, zasnežené lesné prostredie zase pridáva na atmosfére, ale PAVUČINE SNOV predsa len chýbajú väčšie grády, väčšia filmová sila, niečo, čo by ju povýšilo nad priemer. Herecké obsadenie hlavných úloh je menej známe, ale inak celkom dobré, snáď len od Morgana Freemana, ktorý tu stvárňuje (pre neho netypickú) zlú a nesympatickú postavu, by človek čakal viac. Ale za to môže skôr scenár, ktorý jednoducho viac nedovoľuje. ()

Rudinsky

Alebo čo vznikne z plastelíny, keď zmiešate všetky farby - odporná šedá guča, ktorá navyše podozrivo pripomína hlavného záporáka filmu. Dve hviezdičky za nápady, začiatočným 40 minútam a úvodnej titulkovej pesničke. Inak je to neskutočná blbosť ()

Pelargius

Zhruba do první čtvrtiny pěkný film. Při objevení emzáka v chajdě jsem se i docela bál. Ale pak? Katastrofa. Čtyřmi kamarády s nadpřirozenými schopnostmi začínaje a elitním komandem na zabíjení ufounů konče. Nic moc. A přitom to mohlo být tak dobré... ()

NICOX

Já mám Kinga moc ráda. Zfilmování jeho knih dopadá někdy dobře, někdy špatně. V tomhle případě nemohu soudit, jelikož jsem knížku nečetla. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že tam toho bylo strašně moc a bylo to strašně překombinovaný. Myslim, že by z toho šly udělat dva uplně samostatný filmy. Jeden o kamarádech z dětství, který dostanou super schopnosti a druhej o napadení země eMZákama, který se snaží zabít magorskej Freeman. Všechno dohromady je to prostě moc!! Ale uplně špatný to taky nebylo. 60 % ()

klukluka

Střílím od boku, kdysi jsem to už viděl, matně si vzpomínám, že to bylo hrozně blbý. Občas to ale někde někdo doporučuje, tak ať už se toho znovu nechytám. ()

iXtr3m3

Super filmík, netradičné spracovanie aj netradičný námet. King je skvelý, jedno z lepších spracovaní (aspoň technicky) jeho super diel. ()

BlueZero

Tento film mi trochu pripomínal film Muži v čiernom, až na to, že tentoraz nejde o komédiu. Miestami ma prekvapovali nechutné scénky, ale aj napriek tomu nebol film dostatočne zaujimavý. ()

Theraphosa

Proč ne?Kdo je pravidelným čtenářem mistra Kinga jistě musí připustit,že šílenosti,které má pod čepicí se dají jen velice těžko převést na filmové plátno.Zpracovat něco tak šíleného,jako je Dreamcatcher je ...šílené.Z naprosto klidného a pohodového děje jsme zničehonic vrženi před přerostlé žížaly a převtělující se ufony.Nejlepší ze všeho je ale zjištění,že tvůrci obsadili Morgana Freemana do role nemyslícího armádního důstojníka.Co ale považuju za perfektní,byla práce Damiana Lewise,kde "bojoval" sám se sebou.Jeho rozhovory k sobě byly perfekt.Celkově tu ovšem není nic,co by tento film vytáhlo z průměrného bijáku... ()