Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

PROCESOR

Pro mne velký zklamání. Perfektní začátek. Kdyby to zůstalo v té psycho rovině tak paráda, takhle se to vyšplhalo někam, kde mi to hlava nebere. Nechal jsem se nalákat M. Freemanem-škoda. ()

Juto

Film je založený na románe Stephena Kinga, ktorý obsahuje drámu, monštrum, mimozemšťanov a mimosmyslové schopnosti. Len škoda, že film je nelogický a hlúpy, lebo po atmosférickej stránke je výborný. 5/10 ()

Nivenx

Nejzkaženější film podle Stephena Kinga celé historie. Příběh má obrovský potenciál, byl bych rád, kdyby tento příběh natočil někdo kdo to umí, např. Darabont, nebo Mick Garris. Takhle je to pro mě za 30%. ()

Radiq

Knihu jsem četl a klasika, film se nevyrovná. Ale Dadic jako přezdívka se na chvilu uchytila i u kámoša, vtipně srací křeče přejdou v krásnej kingovskej horůrek a u mě zvítězila spokojenost. Někoho to možná nenadchne, ale mě jo. Někdo bude možná něco namítat proti někdy odfláknutejm digi efektům, ale v době, kdy to bylo natočený, to byla kvalitka. Jde mi o příběh a ten byl prostě kingovsky originální. ()

Prometheus69

Parádní Sci-fi z příměsí snad všeho.... Ten typ snímku od kterého moc nečekáte o to víc jste pak překvapeni jak český Distributor.... dokáže cíleně potopit nesmyslným popsání děje... prakticky všechno. Ale díky mu za to.... aspoň jsem byl taky trochu překvapenej... že mi někdo nevykecal děj dopředu. Skutečně parádně zpracovaný Sci-fi Horor.... z moc roztomilíma příšerkama. Ano taky mi to asi v polovině filmu přišlo jako by scénárista psal od začátku nudný psichologický příběh... přesně podle slov distributora, když mu najednou přeskočilo a řekl si že to trochu opepří. Ano, podání trochu křečovyté... místy nelogické.... ale o to atmosféra .. možného nebezpečí Mimozemské invaze hejnem zdándlivě neškodných mimoňů... parádní. Možná proto že jsem knihu nikdy nečetl.... a možná proto že většina Kingovích děl byli pro mě hořké sklamání.... tak možná ten rebelující názor. Dadlic! :D ()

URBAN

Mělo to potenciál, ale mám pocit že jsem někde už podobný příběh už viděl a taky že viděl ne totožný, ale takový jeho bráška , který dokonce pochází od stéjného autora.Ne že by to bylo obzvášt špatně. Nemá všechny jeho prvky a je po svých stránkách originální, ale skrývá se tam nevyužitý potenciál. ( 13.7.16/MAC ) ()

Decker

Nejsem si jistej co si o tom mam myslet, ale rozhodne moje hodnoceni nebude kladne. Je to nuda, je to prazdne, nema to spravny naboj a hlavne Freeman s prisernym obocim, vetrelec kterej vypada jako ho*no a totalne nepresvedcivy a prehravajici herecky vykony jsou jen spickou ledovce. Dve hvezdy davam opravdu jen za zablesky nejake zabavy a napadu, ale v zasade je davam spise ze slusnosti k hercum na kterych mi docela zalezi a je mi lito ze se museli octnout v tomto "projektu". ()

Wallas

Slušně zpracovaný King, dobrý rozjezd, ale fatální dojezd. Tak rychle a uspěchaně zakončit tak dobrou adaptaci knihy, to je snad hřích. ()

Honzíno

První polovina naprosto super, ale ve chvíli, když se počnou řešit militantní otázky a na scénu přibudou všichni vojáci, se ze slibně se rozjíždějícího sci-fi hororu stane neuvěřitelný mišmaš a ten konec... Přes veškerou kritiku zde já míním, že je Dreamcatcher velice zábavný počin, který měl rozhodně navíc (což dokazuje omílaný začátek). Škoda. Ale po vašich soudech jsem čekal mnohem větší propadák. 60-70%. ()

DJ Rocco iNc

Podľa mňa je tento film, jeden z vydarených filmov o invázii mimozemšťanov. Celkom dobré herecké obsadenie, dobrá hudba, dobré vizuálne efekty a veľmi zaujímavé stvárnenie mimozemšťanov. Možno, že miestami je to trošku trapné ale má to niečo do seba. A myslým, že Morgana Freemana som ešte nevidel v roli psychopata. ()

lennyd

Film se drží knižní předlohy zhruba po tři čtvrtiny filmu, takřka až na závěrečnou scénu, která mi ale filmu přišla lepší (jestli se to takhle dá říct). Pamatuji se, že v knížce jsem po skončení tak nějak nevěděl jak to vlastně dopadlo, kdo z koho -- zatímco ve filmu je to "jednodušší" (pro ty, kteří nechtějí moc přemýšlet = mě). Trošku mě mrzí zjednodušení role plk. Kurtze (Morgan Freeman) - v knize byl velice detailně popsán jeho charakter - ve filmu se vlastně jen pár krát mihnul. Velice pěkné jsou efekty - zvlášť epidemie Ripleyové, ale v dnešní době už je možné asi natočit úplně všechno. Suma sumárum - pokud jste nečetli knížku tak si hvězdičku přidejte, pokud jste ji četli a plně pochopili tak si hvězdičku uberte... ()

noriaki

Parádní námět, slušní herci, režisér jenž už má něco za sebou a slibně rozjetá atmosférická půlhodina. A výsledek je tragédie. Začínám věřit že Kingovy adaptace jsou nejspíš prokleté, protože není možné, aby z tohohle nevznikl výborný film. Těžko říct kde se stala ta zásadní chyba. Dreamcatcher neměl špatný začátek, ale postupně se nepostřehnutelně zhoršoval a zhoršoval, až jsem si s hrůzou uvědomil, že se dívám na nudný paskvil. Zhruba po první hodině už je film skoro nesledovatelný. Měl jsem problém věřit postavám, ději a dokonce i přijmout vnitřní logiku událostí. Skoro se mi ani nechce věřit, že tohle někdo natočil v roce 2003, protože na mě to působí jako lehce nepodařené béčko ze začátku osmdesátých let. ()

Aven

Čekal jsem oddechový film, u kterého nebudu muset moc přemýšlet. Druhá část platí, první nikoliv. Nevím zda je i Kingova předloha (nečetl sem) tak tupě předvídatelná, bez atmosféry a bez momentu překvapení, jisté je, že film takový je. Pro mě další hororové zklamání, ikdyž začátek vypadal slibně. ()