Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Fanex

Dobrý pokus, ale Vetřelci se to nevyrovná. Na začátku jsem čekal o čem to bude - až po hodině začal ten pravý děj. A že je to horor? - vůbec ()

wosho

Vetřelec co leze z prdele? A to jako mám brát vážně. Jednoznačně nejhorší Kasdanův film co jsem viděl a jediné odůvodnění proč to natočil je, že se na něm napakoval. ()

dopita

Škoda tohohle filmu. Úvod celkem šel, pak už to nestálo za nic. Ale ani knížka rozhodně nepatří mezi klenoty Kingovy práce. ()

Holina

Adaptace Kingova románu se opět nepovedla. Autor se tedy předlohy snažil držet zuby nehty, ale nakonec z toho vylezla taková parodie podivná ()

Dr.Horror

Knížka byla samozřejmě mnohem lepší, ale kdy jsou čtenáři s převedením příběhu na plátno spokojení, že? Možná kdyby režíroval Darabont. Ten si s Kingovkama umí poradit jako nikdo. ()

Hanys_

Co tohle sakra bylo? King už z těch nepovedených filmových adaptací svých knižních příběhů musí být hodně nešťastný. Pavučina snů je z nich zatím jednoznačně nejhorší, a ikdyž mi byla závěrečná 25-ti minutovka jen převyprávěna (už tak je ta stopáž nelidská), tak mi vážně nezbývá než jen kroutit hlavou nad touhle scénaristickou nemohoucností. Půl hvězdy za obsazení a půl za to, jak mě zpočátku tenhle film dokázal zaujmout. ()

abysser

Kinga jsem nečetl, takže jsem příjemně první hodinu tápal v tajmenu a čekal, co z toho bude. Bohužel, nakonec z toho nic světoborného nebylo :( ()

asanakis

Slýchal jsem, že horory podle Kinga za nic nestojí a jedinej, kterej jsem viděl bylo To. Možná že díky tomu co jsem slyšel a co jsem viděl jsem neměl potřebu horory na motivy tohoto spisovatele již dál vyhledávat, ovšem Pavučina snů mě opět přesvědčila o tom, že nechat se odradit jedním filmem a tím co lidi říkají nemusí být zrovna moudré. Pavučina snů mě zaujala, ze začátku super atmosféra, která vydržela až do poslední půl hodiny filmu. Konec už tak dobrej nebyl, ale jinak na mě film docela zapůsobil. Přišel mi zajímavě zpracovanej a přestože zde spousta lidí píše, že byl překombinovanej, to bylo možná právě to, co se mi na tom líbilo. Nepůsobilo to na mě překombinovaně, ale spíše zajímavě. Pro mě je to film, kterej mě něčím dokázal překvapit a nebylo to něco co už jsem stokrát v různých obměnách viděl. ()

Haymar

Nemám ani důvod to hanit, ani nijak zvlášť chválit - prostě lehce nadprůměrný sci-fi horůrek a podprůměrná (zase) kingovina. Povedlo se herecké obsazení - zvlášť Thomas Jane s Morganem Freemanem podávají (opět) parádní výkon... Naopak ti ufouni (a vůbec efekty celkově) byly dost směšné! ()

Kevadros

Opravdu mám rád, když si přečtu dobrou knihu, a pak se podívám na film, který mi jaksi "dobarví" několik podobných scén. Ovšem u Kinga se nic víc ani čekat nedá, to ale neomlouvá hloupý scénář, který neznalému neřekne nic co říká kniha. Tento problém je jasný u všech jeho knih, a je to dané tím, že jeho knihy dospělé čtenáře spíš šokují než vystraší, vyděsí. Styl jakým píše je tolik dospělý, rozvinutý a perverzní, že ho nelze napodobit. A tak se z Pavučiny snů stává jednoduchý horor, kterému nahrává hlavně prostředí a jednotlivé situace. Ani situace už ale nemají tolik síly...např. scéna v koupelně není nervydrásající a člověk nechápe proč se Bobr nakonec natáhne pro svoje párátko, celý příchod a ubytování McCartyho je nicneříkající a neděsící. --- Kdybych nečetl knïhu tak by se mi první polovina nejspíš líbila, ale takhle mě znechutila a druhá byla už jen utrpení. --- Na jednu stranu chápu snahu o sfilmování úspěšného románu, ale tyhle slátaniny nikdy rád mít nebudu...nejde o stopáž, až na vyjímky jsou prostě knihy S. Kinga nezfilmovatelné. 1* dám za herce a pár "dobarvovacích scén", ale jako celek to může jít k čertu, s knihou to je nejen nesrovanetelné ale i naprosto odlišné. P.S. Normálně to tolik nežeru, ale King je moje slabá stránka ;) ()

CjKukis

Pár zajímavých momentů + Bobr + Ubyduby ůůů + atmosféra + 1 mimoň = sranda s kámošema nás to celkem pobavilo . ()

Darik

Mno, čekal jsem od toho trochu víc a nakonec jsem byl zklamán. Jedinej Lewis přededl extra výkon. Scénář na houby, efekty ještě trochu ušli a ten zbytek - mno, opravdu nic moc. Pro mě zklamání. ()

Prochy38

Když jsem tento film viděl poprvé, vůbec jsem nevěděl, o co jde. Partička jednoho sympatičtějšého obločeje vedle druhého. A pak vyrazili na tu chatu a ze zajímavého příběhu se najednou stalo solidně napínavé a nepředpokládané akční sci-fi. Mimozemštani fakt dobře a hlavně drsně udělaní. Líbilo se mi to hodně. Závěr povedený. U mě hodně zabodovaly příjemné obličeje 4řice hlavních hrdinů. ()

Teabag

Dreamcatcher se mi hodně trefil do nálady. Atmosféra postupně pěkně houstne, ale zároveň v sobě má určitý nadlehčený náboj, který mě donutil se několikrát dobře zasmát (to není sarkasmus, prostě to bylo fajn, ačkoli je mi jasné, že to není kvalita, po které fanoušci hororu touží). Radost mi udělala celá čtveřice herců - kamarádů (Lewis, Lee, Jane, Sizemore), kteří byli všichni velmi sympatičtí, takže jsem si k nim coby divák rychle našel cestu. Naopak od Morgana Freemana to asi nebyl nejúžasnější výkon všech dob (tím ale nechci říct, že nebyl dobrý). Celých těch 136 minut pak vcelku dobře uplývalo k (bohužel poněkud předvídatelnému) závěru. Film ale sráží především ta "military" akce. Čekal jsem něco méně "bombastického" než souboje samopalu MP5 a vrtulníku s mini gunem... Nakonec čisté 3*. ()

Asmodin

Horory s ufonama jsou přiblblý a vůbec nemají ten strašidelný náboj. Jejich jen pár, co působí trochu znepokojivě, ovšem toto není ten případ. Obsazení bylo parádní a celkově byl film koukatelný, ale rozhodně nemohu říct, že bych se bála nebo že je to nějak znepokojivé. ()

GREGOIRE

Bohužel se znovu potvrdilo, jak těžko se Kingovy předlohy filmují. Vím jen o pár filmech, které se opravdu vydařily – „Záře“ (Kubrickova verze), „Misery nechce zemřít“, „Dolores Claiborneová“, „Mrtvá zóna“, „Zelená míle“ a „Vykoupení z věznice Shawshank“. Pavučinu snů si k téhle Kingovské top šestici bohužel nepřiřadím. Těžký nepoměr mezi rozsahem knižní předlohy a stopáží filmu nese své ovoce. Flashbacky a zmatečné střídání záběrů působí knihy neznalým divákům dějové zmatky a tápání. Téma je přitom zajímavé, scénky děsivé i akční, ale dohromady to není sourodé. Příliš mnoho zůstává nevyřčeného a nedotaženého. Utíkají souvislosti. Na jeden film je toho zkrátka moc. Osobně mi přišly lepší i některé TV adaptace Kinga rozdělené do více dílů. Film je sice akční, vizuálně nabitý a zpočátku i napínavý, ale je to málo. Zůstane hořká příchuť nedotaženosti a rozpaky. ()